Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 77
Mieli, jestem na wakacjach w Chorwacji, podczas nurkowania znalazłem taki nabój jak na załączonym obrazku. Co to za nabój? Od jakiej broni? Z jakich czasów może pochodzić?
Mogę to ze sobą wziąć do bagażu rejestrowanego (nie podręczny tylko ten drugi co wcześnie go zabierają) do samolotu?

Więcej zdjęć w kom

#pytanie #pytaniedoeksperta #bron #amunicja
cz4rnyy - Mieli, jestem na wakacjach w Chorwacji, podczas nurkowania znalazłem taki n...

źródło: comment_1625646337cRf80zykC2dHqjuFOLoOMB.jpg

Pobierz
  • 113
  • Odpowiedz
@cz4rnyy: Nabój może pochodzić z dowolnego okresu miedzy 1940 - 2000, możliwe że z wojny w Bośni, ale równie dobrze ze strzelania na wiwat z domowego kałasza :) Pod żadnym pozorem nie przewoź tego samolotem, broń i amunicja (obojętnie w jakim stanie) to poważne naruszenie przepisów. Najlepiej go wyrzuć lub zwróć morzu.
  • Odpowiedz
Mogę to ze sobą wziąć do bagażu rejestrowanego (nie podręczny tylko ten drugi co wcześnie go zabierają) do samolotu?


@cz4rnyy: weź, będziesz miał super pamiątkę!
  • Odpowiedz
@cz4rnyy: ja w Wietnamie wziąłem sobie do bagażu rejestrowanego pustą łuskę karabinową (na pamiątkę strzelania z M1 przy tunelach Wietkongu w Ho Chi), to mnie z głośników na lotnisku w Sajgonie wzywali. Na szczęście nic nie zrobili, musiałem ja tylko przy nich wywalić do kosza.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
@cz4rnyy: Poważnie wpadłeś na pomysł żeby to przywieźć do Polski i to jeszcze samolotem? xD
Ogranicz słońce Cumplu albo noś tę czapkę na głowie (ʘʘ)
Tak całkiem poważnie - chorwackiego prawa nie znam ale na terytorium RP za posiadanie amunicji bez stosownego zezwolenia możesz iść siedzieć. Działa to nawet z pewnymi częściami (!) broni palnej, które w myśl UoBiA (Ustawy o Broni i Amunicji) nazywane są "istotnymi
  • Odpowiedz
tak jak ktoś pisał, ogólnie albo 7,92 od Mausera albo jakieś .308. Bardziej bym obstawiał Mausera.


@kidnice: Nie wydaje mi się. Wygląda jak .223 albo jakiś podobny z kategorii pośrednich.
  • Odpowiedz