Wpis z mikrobloga

#budownictwo #inwestycje #gielda

Mireczki buduje dom i jak pytałem w kwietniu to za drewno na więźbę dachową mówili 900 zł za m3. Teraz mówią 1300 zł za m3. Patrząc na wykres kontraktów na drewno to leci to na łeb na szyje. Od maja zeszło o połowę.

Nie potrzebuje tego na teraz, mogę nawet poczekać z 3 - 4 miesiące, ale gość, który ma mi to robić nagania, że może dojść cena do 2000 zł za m3. NO K...A NIE WIEM SKĄD TAKA LOGIKA...

Jak myślicie? Warto czekać, czy ta cena na kontraktach może mieć się nijak do ceny realnej u nas?
Pobierz Elrok - #budownictwo #inwestycje #gielda

Mireczki buduje dom i jak pytałem w kwiet...
źródło: comment_1625588277HZa2cYUZ7gRDFlJ8QYvbDC.jpg
  • 64
Logiki nie ma w jego rozumowaniu ani w cenach detalicznych vs. Te hurtowe. Od gościa z branży słyszałem, ze ceny spadają ale jego tartak jeszcze odbiera zamówienia zakontraktowane na zeszły rok
@Elrok: cena drewna leci do góry, w Polsce obniżek nie widać bo jest deficyt materiału i trzeba bardzo długo czekać na zamówienia (ci którzy kupili na górce jeszcze nie dostali swoich zamówień) więc nikt nie obniża ceny tylko ja podnosi, jest jakas tam niewielka szansa że spadnie ale na chwilę obecną 1300 to okazja, zwłaszcza że sporo tartaków już nawet nie chce kasy z góry tylko proponuje cenę z dnia odbioru
@maryjuszpitagoras: jaki krach masz na mysli? Zresztą nieważne, bo tartaki którym nie chce się wysyłać za granicą zaczęłyby to robić i niczego by nie odczuły ¯\_(ツ)_/¯
Materiałów brakuje, znajomi kombinują od dawna i ściągają na potęgę z innych państw
@Deska_o0: zwykly krach, panika na rynkach, ludzie przestaja inwestowac, cena drewna leci w dol, a tartaki zostaja z masa drogiego drewna ktorego cena na rynku jest obecnie nizsza niz w momencie gdy go zakupili.

Wtedy nastepuje korekta w biznesie i przetrwaja tylko biznesy z dobrze zarzadzanymi finansami.
Dla mnie smieszni sa ci co mowia ze cena drewna na swiecie nie ma wplywu na te Polska. Cena surowca na swiecie tanieje dlatego ze znikaja obostrzenia, tj. zaczyna pojawiac sie coraz wiecej drewna na rynku. Jak trend sie utrzyma to nie ma szans zeby ceny w Polsce sie nie skorekcily.
@WiktorekS: nic takiego się nie wydarzy, drewna brakuje jak i innych materiałów budowlanych na całym świcie, tartaki może po prostu nie miałyby aż takich poślizgów z terminami, ale popyt mocno przebija podaż nawet na rynku krajowym, a zagranica tylko czeka aż tartaki którym się po prostu nie chce eksportować bo w Polsce mają zbyt na wszystko będą zmuszone do sprzedaży na rynkach międzynarodowych gdzie również brakuje surowców, a nasze drewno jest