Wpis z mikrobloga

#budownictwo #inwestycje #gielda

Mireczki buduje dom i jak pytałem w kwietniu to za drewno na więźbę dachową mówili 900 zł za m3. Teraz mówią 1300 zł za m3. Patrząc na wykres kontraktów na drewno to leci to na łeb na szyje. Od maja zeszło o połowę.

Nie potrzebuje tego na teraz, mogę nawet poczekać z 3 - 4 miesiące, ale gość, który ma mi to robić nagania, że może dojść cena do 2000 zł za m3. NO K...A NIE WIEM SKĄD TAKA LOGIKA...

Jak myślicie? Warto czekać, czy ta cena na kontraktach może mieć się nijak do ceny realnej u nas?
Pobierz Elrok - #budownictwo #inwestycje #gielda

Mireczki buduje dom i jak pytałem w kwiet...
źródło: comment_1625588277HZa2cYUZ7gRDFlJ8QYvbDC.jpg
  • 64
@Deska_o0 wystarczyłby kolejny lockdown i niepewność jutra tj niepewność pracy. A nagle każdy ktoś nie musi kończyć budowy domu się wstrzyma z obawy na brak kasy i przymus ewentualny życia przez X miesięcy z oszczędności. Rządzący już mówili, że nie stać nas na kolejny lockdown więc pewnie tarcz 15.0 już nie będzie więc w najgorszej opcji firmy mogą padać więc i zlecenia na drzewo się wycofają. Oczywiście to jedna możliwość, jest też
@WiktorekS: jesteś w stanie przeczytać całe zdanie czy znalazłeś sobie fragment który pasuje do narracji i będziesz się go trzymał pomijając meritum jak to zrobiłeś już dwukrotnie?
@Deska_o0: zdradze ci pewien sekret, jak wczoraj cos kosztowalo wiecej niz dzis, to oznacza ze cena w coagu tych 24 h spadla. Podobnie jezeli cos bylo warte pol roku temu kilkadziesiat procent wiecej niz dzisiaj.

Zadnego znaczenia nie ma to ze w perspektywie 7 miesiecznej dalej jest na plusie, gdyz biznesy kupowaly drewno i 6 miesiecy temu i 5 miesiecy temu itd.

Nie ma szans zebys zarobil na produkcie skoro jego
@Deska_o0: odpal netflixa, seria dokumentow rotten, odcinek o czekoladzie. Masz przedstawiony przypadek firmy w bardzo podobnej sytuacji. Czekolady na rynku brakowalo, cena szla w gore, przewidywania przyszlej ceny tez byly wyzsze niz obecna.

Koles wszedl all in, cena czekolady poszla w dol. Dlugi siegnely chyba pol miliarda euro. Gosc wraz z swoim ojcem poszli do paki, obydwoje po chyba roku odsiadki dostali.
zdradze ci pewien sekret, jak wczoraj cos kosztowalo wiecej niz dzis, to oznacza ze cena w coagu tych 24 h spadla.


@WiktorekS: trzy razy wrzuciłem ci całe zdanie a ty nadal odnosisz się do fragmentu który sobie upatrzyłes i pomijasz meritum xd

Zadnego znaczenia nie ma to ze w perspektywie 7 miesiecznej dalej jest na plusie, gdyz biznesy kupowaly drewno i 6 miesiecy temu i 5 miesiecy temu itd.


@WiktorekS:
@WiktorekS: zadałem kilka pytań, nie wołaj mnie jeśli nie zamierzasz odpowiadać ¯\_(ツ)_/¯
Podajesz absurdalne przykłady, a nadal nie powiedziałeś w jakiś sposób jesteś powiązany z branżą, bo przecież jesteś skoro zgrywasz fachowca, a nie opierasz się na artykułach znalezionych w necie nie mając pojęcia jak to wygląda od środka
@Deska_o0: w jednym wywiadzie masz odpowiedzi na wszystkie.

Drewno poszlo w gore jak wiekszosc surowcow ze wzgledu na pandemie. Obostrzenia sie luzuja, drewni tanieje. Eksperci spodziewaja sie powolnego powrotu do cen sprzed pandemii.

Jezeli ktos wszedl all in wierzac ze ceny drewna dalej beda rosnac to zbankrutuje.

Ceny drewna w Polsce tez w koncu poleca na leb na szyje.
Pominąłes

Serio pytam, ktoś trzyma drewno pół roku? xD

Oraz

Jaki masz związek z branżą że przytaczasz tak absurdalny przykład nijak mający się do sprawy?

@WiktorekS: ja piszę o fizycznym drewnie a nie grze na jego kursach
Zadnego znaczenia nie ma to ze w perspektywie 7 miesiecznej dalej jest na plusie, gdyz biznesy kupowaly drewno i 6 miesiecy temu i 5 miesiecy temu itd


@WiktorekS: i je sprzedawały z dobrą przebitka do której kurs drewna nawet się nie zbliżył, nadal nie zdradziłeś co łączy cię z branżą, ale nie musisz bo wiadomo że nic, piszesz tylko o kursach nie mając bladego pojęcia o rynku