Wpis z mikrobloga

#budownictwo #inwestycje #gielda

Mireczki buduje dom i jak pytałem w kwietniu to za drewno na więźbę dachową mówili 900 zł za m3. Teraz mówią 1300 zł za m3. Patrząc na wykres kontraktów na drewno to leci to na łeb na szyje. Od maja zeszło o połowę.

Nie potrzebuje tego na teraz, mogę nawet poczekać z 3 - 4 miesiące, ale gość, który ma mi to robić nagania, że może dojść cena do 2000 zł za m3. NO K...A NIE WIEM SKĄD TAKA LOGIKA...

Jak myślicie? Warto czekać, czy ta cena na kontraktach może mieć się nijak do ceny realnej u nas?
Elrok - #budownictwo #inwestycje #gielda

Mireczki buduje dom i jak pytałem w kwiet...

źródło: comment_1625588277HZa2cYUZ7gRDFlJ8QYvbDC.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jestem konsumentem


@WiktorekS: wątpię, ile tego drewna kupujesz?

Jako ze podatki ani paliwo nie skoczylo o 40% w ciagu pare miesiecy, to jestem w stanie sie z toba zalozyc ze sie
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: @Deska_o0: @WiktorekS: @marcon13: @mastalegasta: @maryjuszpitagoras: @wersalski_kasztan: @Vhredny:

Dla zainteresowanych. Wczoraj jeszcze podzwoniłem i jeden gość mi powiedział, że od jakiegoś czasu firmy z Chin USA i Kanady mogą skupować drewno z Polskie z Lasów Państwowych. Aukcje robione są na portalu e-Drewno. Efekt widać na wykresach:

https://www.e-drewno.pl/stock/?product=stock&module=cyclic_sales_report&action=view&instType=175080000000300

Szczególnie drzew iglastych bo te są wykorzystywane w budownictwie.
  • Odpowiedz