Wpis z mikrobloga

#budownictwo #inwestycje #gielda

Mireczki buduje dom i jak pytałem w kwietniu to za drewno na więźbę dachową mówili 900 zł za m3. Teraz mówią 1300 zł za m3. Patrząc na wykres kontraktów na drewno to leci to na łeb na szyje. Od maja zeszło o połowę.

Nie potrzebuje tego na teraz, mogę nawet poczekać z 3 - 4 miesiące, ale gość, który ma mi to robić nagania, że może dojść cena do 2000 zł za m3. NO K...A NIE WIEM SKĄD TAKA LOGIKA...

Jak myślicie? Warto czekać, czy ta cena na kontraktach może mieć się nijak do ceny realnej u nas?
Pobierz Elrok - #budownictwo #inwestycje #gielda

Mireczki buduje dom i jak pytałem w kwiet...
źródło: comment_1625588277HZa2cYUZ7gRDFlJ8QYvbDC.jpg
  • 64
@Deska_o0: no i co dalej?

Kupiles, przetworzyles, sprzedales. Zarobiles wiecej niz gdyby cena surowca stala w miejscu, bo cena w tym czasie poszla do gory.

Odwrotnie gdy spadla. Czego nie rozumiesz?
Odwrotnie gdy spadla. Czego nie rozumiesz?


@WiktorekS: to Ty nie rozumiesz specyfiki rynku, ale nadal nie przyznałes się do tego że znasz go tylko z internetu, pisałem nawet wyżej co robi się aktualnie gdy kurs spada
@Deska_o0: co takiego moze sie stac? Kolejny lockdown? Wtedy cena powinna pojsc do gory. Opowi chca sprzedac m3 drewna za 1300, mozemy o te sume sie zalozyc ze na koniec roku drewno bedzie tansze
@WiktorekS: jeszcze większa wycinka lasów, zniesienie zakazów na rynkach międzynarodowych, pożary

nadal nie przyznałes się do bycia internetowym specjalista nie mającym nic wspólnego z branżą

Zakład z anonen który i tak nie ureguluje należności, super biznes, musiałbym być internetowym specjalista od wszystkiego
@WiktorekS: albo wojna, z tym że nie światowa, nie te czasy¯\_(ツ)_/¯, gdzie ja kogokolwiek naganiam na cokolwiek? przecież i tak nie kupi tego u mnie, zresztą nic bym mu nie sprzedał bo taka cena to kradzież aktualnie xD

nadal nie przyznałes się do bycia internetowym specjalista nie mającym nic wspólnego z branżą
@Deska_o0: piszesz ze cena nie spadnie, ale koniec koncow za swoje sie o to nie zalozysz.

Cena surowca na swiecie musi miec przelozenie na cene surowca w kraju (o ile w gre nie wchodza jakies powazne panstwowe regulacje).
@WiktorekS: co masz na myśli cena drewna spadnie? Mam się odnieść do kursu który nijak ma się do sytuacji w kraju? Tej jaką płaci tartak w którym mam udziały za nieprzetworzone? Gotowe deski? Z jakiego materiału? Jaki stopień przetworzenia? Jakie wymiary? To wszystko wpływa na cenę i wystarczy dobrze kombinować żeby zawsze handlować tym co drożeje, nawet przy obecnych spadkach są takie możliwości

nadal nie przyznałes się do bycia internetowym specjalista
@Deska_o0:

Mireczki buduje dom i jak pytałem w kwietniu to za drewno na więźbę dachową mówili 900 zł za m3. Teraz mówią 1300 zł za m3.


Masz podany konkretny przypadek. Pod koniec roku bedzie taniej. Wchodzisz czy nie?
@WiktorekS: ale to przecież nie jest konkretny przypadek, więźbę można kupić aktualnej i po 500pln/m3, a dla innego będzie to ponad 3k/m3 xDDDDDDD

nadal nie przyznałes się do bycia internetowym specjalista nie mającym nic wspólnego z branżą

Niby nie musisz bo to widać ale czekam kiedy się przelamiesz
@WiktorekS: oczywiście że nie jest ale

nadal nie przyznałes się do bycia internetowym specjalista nie mającym nic wspólnego z branżą

Gdybyś miał z nią jakikolwiek związek wiedziałbyś jak bardzo bredzisz, ale taka to próba dyskusji ż wykopowym spelcjalista
nadal nie przyznałes się do bycia internetowym specjalista nie mającym nic wspólnego z branżą


@WiktorekS: tak to ja nie chcę się do czegoś przyznać, ukrywam że chce go urobić i liczę że robi replikę muru chińskiego 1:1 z drewna i cena w kraju skoczy jak kupi, jakby mi to cokolwiek zmieniało xDDDDDDD
@Deska_o0: ale zadaj konkretne pytanie, jezeli pytasz o to czy mam tartak, to nie nie mam, tylko co to ma do rzeczy?

Gosc pyta czy bedzie taniej a ty mu piszesz ze nie ma na to szans. Czyli naganiasz go na zakup.
@Deska_o0: normalna odpowiedz jest taka, ze w najblizszej przyszlosci ceny moga skoczyc jeszcze troche wyzej, ale dlugoterminowo spadna, bo skorekci je cena surowca. A gosc dalej juz sobie decyduje czy mu sie chce czekac, czy nie.
@WiktorekS: zadałem ci konkretne pytanie trzy razy, ale skoro masz aż tak wybiórcze czytanie ze i tego nie widziałeś to powtórzę:
Jaki masz związek z branżą.

Gosc pyta czy bedzie taniej a ty mu piszesz ze nie ma na to szans.


@WiktorekS: jeżeli ma miejsce gdzie mu to dostarcza szybko to niech korzysta bo to aż niespotykane w dzisiejszych czasach, a ceny przez podwyżki prądu paliwa oraz podatków nie spadną,
@Deska_o0: jestem konsumentem

Jako ze podatki ani paliwo nie skoczylo o 40% w ciagu pare miesiecy, to jestem w stanie sie z toba zalozyc ze sie mylisz. Ale ty piszesz ze nie spadna, ae na to pieniedzy juz postawic nie chcesz.