Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Warzywo: przyjechałem ostatnio do Suwałk xD Kilometry CPR, slalom między pieszymi, oznakowanie bez ładu i składu, raz jest przejazd raz nie, w miejscach gdzie można zrobić szerokie pasy tylko dla rowerów i w ogóle...
  • Odpowiedz
@Warzywo: I to naprawdę jest takie straszne? Że ktoś postawił tymczasowy kontener na odpady?
I naprawdę zjechanie na drogę lub chodnik na te 10 metrów jest takim problemem? Gdzie można na drogę i chodnik zjechać praktycznie bez krawężnika?
Rozumiem absurdy polskiego budownictwa drogowego, ale ludzie… nie szukajcie problemu na siłę… postawiliby na chodniku, to by piesi musieli na moment wejść na Waszą ścieżkę i też by było źle…
Postawiliby na trawie,
  • Odpowiedz
Rozumiem absurdy polskiego budownictwa drogowego, ale ludzie… nie szukajcie problemu na siłę… postawiliby na chodniku, to by piesi musieli na moment wejść na Waszą ścieżkę i też by było źle…

Postawiliby na trawie, to auto do zbierania kontenerów musiałoby zablokować ulicę, drogę dla rowerów i chodnik, żeby go wywieźć… też by było źle…


@tegie: a nie mogli go postawić normalnie na ulicy i dać spokój pieszym i rowerzystom?
  • Odpowiedz
@damian_co_dalej: Kolego, nie wiem czy dalszy dialog ma sens, jeśli nie widzisz różnicy… pieszy obejdzie przeszkodę, rower ją obiedzie bez problemu. A auto? Miałoby omijać przeszkodę chodnikiem? Czy zablokować ulice całkowicie i zakorkować okolice?
Nie wspominając już o tym, ze śmieciarka potrzebuje jakiegoś bufora do manewrów…
Naprawdę nie widzisz, że najprawdopodobniej ustawienie tego kontenera w obecnej formie to najmniejsze zło?
  • Odpowiedz
ustawienie tego kontenera w obecnej formie to najmniejsze zło?


@tegie: Najmniejsze zło to ustawienie tego kontenera na terenie wspólnoty, która prowadzi remont a tak się składa, że ma spore podwórko, no ale wtedy trzeba by sobie zablokować kilka miejsc parkingowych i popsuć widok z okna, więc lepiej to wypchnąć na teren publiczny, xD. Poza tym jezdnia tam jest ślepa, z ograniczeniem prędkości do 30 i prowadzi tylko do parkingu, więc to
  • Odpowiedz
@Warzywo: Dzięki za komentarz i argumenty. Nie znam Warszawy ani tym bardziej tej okolicy, stad mogłem oceniać tylko na podstawie zdjęcia.

I oczywiście masz racje, nie twierdze że rowerzystom należy utrudniać życie. Wręcz przeciwnie - liczę na poprawę i dalszą rozbudowę DRRów i przede wszystkim wsłuchanie się w potrzeby samych zainteresowanych, żeby te projekty były bardziej przemyślane i odpowiadały potrzebom rowerzystów.

Stawianie przyczep, aut i kontenerów nie jest dobrym pomysłem i
  • Odpowiedz