Wpis z mikrobloga

Już teraz na spokojnie, po testach okazuje się że moja dziewczyna jest w ciąży. Ok, trochę planów się musi zmienić, cieszyłem się w weekend, chlalem z kumplami.. teraz do mnie to dociera i kurde, czy ja chcę czy my chcemy tego dziecka, praktycznie w ogóle nie miałem styczności z małymi dziećmi, guwniaki w większości przypadków mnie #!$%@? niż zachęcały do tego aby je posiadać... Będzie masakra, bo finansowo myślę że ogarniemy, mieszkanie też będzie w październiku jakoś to kurde sama wizja dziecka mnie zaczyna przerażać. Ja #!$%@?, co się #!$%@? w moim życiu.. #niebieskiepaski #rozowepaski #ojcostwo #dzieci
  • 144
  • Odpowiedz
@Drezv: bez lipy, fakt cukierkowo nie będzie na początku(a może i będzie) ale dasz radę. Przyjaciel mi mówił to samo, i takie same miał obawy, teraz świata po za synem nie widzi.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Drezv: ona dopiero w ciąży jest. Niekoniecznie możesz mieć dziecko. Może się jeszcze na aborcję zdecydować. Jak nie jesteście gotowi, nie psujcie życia przyszłemu człowiekowi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Lofi_Mrufka: ona nie jest katoliczką i zastanawia mnie o #!$%@? chodzi jaki ma inny argument za posiadaniem dziecka, każdy kto w tym poście się udziela w stronę "dziecko fajne" jest natalistą oni w sumie nie znają innego wyjścia jakby byli przez coś zmuszani XD
I oczywiście zgadzam się, OP sam musi zdecydować i #!$%@? o tym że coś jest złe bo tak to ja też mogę pisać
Przykład złe jest posiadanie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Rush_Hassan: Nie wymyślaj za dużo, będzie git.
Nie myśl za dużo będzie git, szkoda że powstały mutacje genetyczne, które mogą sprawić że twoje dziecko będzie mądrzejsze od ciebie, wtedy dopiero będzie ubaw jak odkryje wszystko i zaczną się problemy psychiczne
hehehe ale będzie fajnie ojojoj już się ciesz
Na prawdę nie życzę tego nikomu, ale #!$%@?, myślcie co piszecie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 36
@Drezv: pochodze z rodziny gdzie moi starzy wlasnie mnie nie usuneli i "jakos to bedzie", gdzie po 20 latach #!$%@? atmosfery w domu w koncu im sie wymsknelo ze mialem isc do usuniecia

i na miejscu tego dziecka, jesli masz takie podejscie, to wolalbym sie nie rodzic
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Piecze że jestem czułą osoba i mam kręgosłup moralny?

@zapalsobiekota: raczej chodzi o to, że sprawiasz wrażenie frustrata, jak chyba większość wojujących antynatalistów, a takowi są po prostu irytujący
  • Odpowiedz
@Lofi_Mrufka: nie wymagam i nie oczekuje, zrobią co chcą - nic mi do tego. Po prostu uważam, że twoje sugerowanie komuś przerwania ciazy, bo się boi nowej sytuacji, jest #!$%@?.

Wiesz, że każdy kij ma dwa końce? Jesteś pewna, że jeśli teraz usuną a za parę lat będą chcieli mieć dziecko, a z jakiś powodów nie będą mogli, to się na pewno nie odbije na ich zdrowiu psychicznym? Weźmiesz za to
  • Odpowiedz
praktycznie w ogóle nie miałem styczności z małymi dziećmi, guwniaki w większości przypadków mnie #!$%@? niż zachęcały do tego aby je posiadać


@Drezv: zluzuj majty, miałem to samo, a teraz sobie nie wyobrażam życia bez moich córek.

Co innego obce dzieciaki, a co innego ktos kto jest częścią Ciebie.
  • Odpowiedz
@maz00rskie_mleko: Ja tam jestem. Mam psa, który chyba ma fas, więc jak bombelek nie będzie defekował za łóżkiem, częstował się butami z szafki i randomowo rzucał się na moje stopy z zębami to będzie łatwiej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@tak_ze_ten: To znaczy jestem irytujący bo pisze prawdę, tak wiem o tym, ludzie boją się prawdy, po to powstały mechanizmy obronne w naszej psychologii, po to także ludzie dawno dawno temu stworzyli sobie "wartości" żeby ich życie coś znaczyło
Frustrat bardziej narzeka bez żadnych argumentów ja raczej je posiadam więc ten proszę bez obrażania mnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@ciemnienie: co kogokolwiek obchodzi stan psychiczny rodziców, czy nad moim stanem psychicznym ktoś się zastanawiał raczej nie ponieważ jest duża szansa w tych czasach na depresję, mój stary mówi że "depresja to inny problem" oj tak inny problem na pewno wymyślony żeby ktoś się mną zajął XD

Oczywiście ja chciałbym dla nich jak najlepiej, po to są psychologowie jak ktoś nie może sobie z czymś poradzić to iść na terapię a
  • Odpowiedz