Wpis z mikrobloga

@ejenes: Mnie co innego #!$%@? w tym narodzie. 20 lat temu szczytem marzeń był Lanos z korbotronikiem. Jak ktoś miał Octavie to był przekozak. Z wypasu? Klimatyzacja xD I to jeździło, ludzie byli zadowoleni, chwalili się sąsiadom. A teraz? Tanie, niezawodne auto z podstawowym wyposażeniem typu klima, elektryczne szyby uważane jest za coś niegodnego ale już 12 letni Paśnik czy inne A4 z 200kkm na blacie i niepewną historią z Niemiec
@100mph: może w innym środowisku żyliśmy ale nie uważałem lanosa ani octavi za kozackie fury 20 lat temu tylko właśnie za zwykle tanie auta dla mas, takie odpowiedniki dzisiejszej Dacii. Jako kozacka fura były wtedy przeze mnie i kolegów postrzegane właśnie niemieckie samochody od BMW, audi czy mercedesa ewentualnie japońskie np. Subaru impreza, lancer.
Duster ma inny problem


@100mph: Ja słyszałem że tym innym problemem jest biodegradowalność, i duster już w fabryce koroduje na potęgę, dlatego nie widać starszych dusterów na drogach.
@ejenes dlaczego bez wymagań ? Jak chcesz kupic najbardziej prymitywna wersje dacii bez radia, klimatyzacji i slabym silnikiem to masz problem bo malo kto to sprzedaje, za to najpopularniejsza jest najwyzsza wersja wyposazenia, ktora ma wszystko to co potrzeba do komfortowej jazdy i jest w niej o wiele wiecei niz w wersji podstawowej innych samochodow, a ceny ksztaltuja sie tak ze dobrze wyposazona dacia = inne bardzo slabo wyposazone samochody (z wyjatkiem
@100mph: Stary, w tym kraju z gowna i patyków cały czas panuje zasada „postaw się a zastaw się”. I jeszcze ludzie są z tego dumni XD.

Prosty przykład. Mam kumpla, który ze mną pracuje (inny zespół ale projekt ten sam). Zrobił prawko niecały rok temu (powiedzmy 10 miesięcy). I zamiast kupić coś na czym będzie szlifował swoje umiejętności jazdy to gościu pół roku temu kupił nową kie ceed w najwyższej możliwej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@francuskie: w zasadzie jak szukałem auta to sie zastanawiałem nad tym najnowszym dusterem, nówka sztuka w dobrej kasie z 4x4 i 150km (zależało mi bardzo na 4x4 i żeby móc to naprawić scyzorykiem). Jeżeli dacia pozmienia środek, da lepsze fotele itp to bardzo chętnie bym ją nawet wziąl na następne autko ()
@pokeminatour: chodziło mi glownie o jakość wykonania, awaryjność, mala moc (tylko 150km i chyba nie da sie ustawic automatu i 4x4 w konfiguratorze). Dla mnie to dobry dupowoz i tyle. Nie bedziesz mial jakiejś mega frajdy z jazdy. Natomiast wielu osobom to wystarczy i wola kupić cos nowego zamiast 10letniej marki premium i ja to rozumiem. Sam bym bral dacie gdyby nie fakt, ze mi zwyczajnie design sie nie podoba. Jednak