Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś był zainteresowany ( @Ardai @ghostface ?) to można zapisać się na kurs organizowany przez Uniwersytet w Chicago "Global Warming: The Science of Climate Change" dostępny tutaj

W ogóle na stronie Coursery utworzyli ponad 80 nowych kursów, więc jest w czym wybierać - od sztuki po nauki ścisłe. Oczywiście co najmniej komunikatywny angielski jest wymagany. Ja polecam ze swojej strony.

#liganauki #nauka #coursera #globalneocieplenie #neuropa (przepraszam za ten ostatni tag, ale są tam też nauki polityczne i myślę że warto na to wrócić uwagę ;) )
  • 24
@Aqwart: wiesz co, ja się zapisałem na kurs związany z fizyką i matematyką i powiem Ci, że matma jest na takim poziomie, że ja momentami wymiękam. Tzn. same ćwiczenia, bo wykłady bardzo przyjemne. W moim jest informacja, że wymagane jest 5-6 godzin w tygodniu. Same wykłady w formie video zajmują 1,5 h tygodniowo, zrobienie wszystkich zadań to czas ok. 2 godzin, może 3, zależy jak trudne są w danym rzucie. No
@marwiec-: Mhm... bo kurczę, ja to jak zwykle :P coś ciekawego widzę i na wszystko bym się zapisał, a już sobie wstępnie znalazłem... niech policzę... 14 kursów. Ale wątpię żebym tyle na raz uciągnął ;P
@Czajna_Seczen: gdyby globalne ocieplenie było prawdziwym zjawiskiem to nie byłoby żadnych kontrowersji wśród naukowców. Ty nie rozumiesz że GO powstało zeby przestraszyć społeczeństwo i zmusić je do płacenia wyższych podatków. Zmiana klimatu to naturalne zjawisko, działalność człowieka nie ma tu żadnego znaczenia, GO to tylko twór polityczny.
@szczepqs:

W sprawie Smoleńska gównoburze robią politycy a nie naukowcy. Porównanie GO do Boga w zasadzie dobre, bo to tylko kwestia wiary a dowodów naukowych nie da się przedstawić.
@eacki8: Napisałeś:

nie byłoby żadnych kontrowersji wśród naukowców


Jakieś kontrowersje wśród naukowców są, ergo - zamachu nie było. Taki jest Twój kierunek myślenia, w takim razie albo musisz to przyznać, albo porzucić ten mocno idiotyczny tok rozumowania. Ew. możesz się też skompromitować, to akurat mocno prawdopodobne wyjście w Twoim przypadku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szczepqs: @marwiec-: nie będe sto razy odpowiadać na te same argumenty. Już kiedyś wyjaśniałem wszystko na temat globalnego ocieplenia i nie będe tracić czasu na kłótnie. Warto wspomnieć że zawsze po obaleniu tych lewackich argumentów słyszę od lewaków już tylko wyzwiska, wychwalanie zbrodni katyńskiej itp.
@eacki8: Nic nie wyjaśniłeś. Po podaniu twardych dowodów np. przez Ardaia w niedawnym znalezisku odpisujesz tymi swoimi bredniami, że GO spisek polityków, żeby płacić geld, a my się z Ciebie śmiejemy, bo porzucasz dyskusję.