Wpis z mikrobloga

  • 0
@NiebezpiecznyGangsterPepe taka ze obrońca stoi na lini bramkowej co jest normalnym zagraniem i bawi się w bramkarza.
W dobie Varu bez problemu do sprawdzenia.
No zróbmy po prostu tak że w trakcie dośrodkowań z rzutów różnych w ostatnich minutach oprócz bramkarza stają jeszcze 2 obrońcy i grają ręką, co mają do stracenia? Czerwo w 90 minucie, albo w końcówce dogrywki? I doprowadzenie do karnych.
Karne to już się swoimi prawami rządzą.
  • Odpowiedz
  • 0
@NiebezpiecznyGangsterPepe nigdzie nie twierdzę że jest inaczej. Ale też co to za kara za brutalne wejście gdzie później czerwo i schodzisz i najwyżej następny mecz pauzujesz. Taktyczne to może być zagranie teka albo faul w sytuacji gdy napastnik idzie 1na1 ale przed polem karnym. W polu karnym to czyściutko powinno być jak nie wiem.
Ale nie o tym, tylko o suarezie który ma aspiracje na goalkeepera.
  • Odpowiedz
  • 0
@NiebezpiecznyGangsterPepe przychodzi mi pomysł że jeżeli obrońca jest za bramkarzem, w polu bramkowym i zagra ręką gdy piłka idzie w światło bramki no to jak inaczej traktować?
Mamy rozwiązany problem zagrań ręką w polu karnym.
Jest Var i inne cuda, sytuację są marginalne więc tyle można poświęcić 1 minute z czasu gry na interpretację.
  • Odpowiedz
@sledz nie grałeś nigdy w piłę nawet w ligach amatorskich nawet, co nie? Kalkulacja o której mówisz, że obrońcy wybijaliby piłki rękoma jest tak absurdalna, że ciężko się jakkolwiek do tego odnieść. Przecież mogą to robić - a mimo to nie jest to powszechne, z prostego powodu - gra jest zbyt dynamiczna, obrońca grający ręką w obronie ma dużo więcej do stacenia niż do zyskania:
- po pierwsze oczywista czerwień
-
  • Odpowiedz
Jeżeli taka akcja zostaje przerwana to jest czerwień, a jeżeli będzie to w polu karnym to do tego karny.


@NiebezpiecznyGangsterPepe: ale nie rozumiesz ze przerwanie zwykłej akcji w polu bramkowym i "wyjęcie" piłki z linii bramkowej to nie są równowazne sytuacje i nie powinny być karane tak samo?
  • Odpowiedz
@sledz po pierwsze po czerwieni za brutalne faule nie pauzuje się nigdy 1 meczu. 1 mecz jest tylko za czerwień właśnie po zagraniach taktyczny.
Po drugie, gdzie ja w jakikolwiek sposób odnoszę się do fauli brutalnych? Oczywistym jest że za celowe brutalne wejścia.kara powinna być surowa nie ma co do tego żadnych wątpliwości.
Mowa o zagraniu Suareza - gość przekroczył przepisy, otrzymał karę, bo zaryzykował mając niewielkie szanse powodzenia. Nie było
  • Odpowiedz
  • 0
@NiebezpiecznyGangsterPepe no ok dyskutujemy o tym co sądzimy o zagraniu i jasne że na tamte przepisy było ok, co nie znaczy że tak powinno to wyglądać. Równie dobrze mogą obrońcy na treningach ćwiczyć parady.
Uważam że takie rzeczy się nie dzieją często bo piłkarze nie są tak moralnie #!$%@? jak suarez.
Trzeba mieć RigCz i tyle.
To trochę jak z 70mln Sasina, teoretycznie wszystko zgodnie z przepisami, więc o #!$%@? się
  • Odpowiedz
@sledz dobra, obrońca za bramkarzem - ale pamiętaj że w takich sytuacjach jak rzuty rożne czy inne zamieszania w polu karnym cząsto wielu zawodników stoi w linii bramkowej albo nawet poza linią i mają szansę interweniować więc dalej jest kwestia interpretacji. Po drugie, w którym momencie miałoby zostać uznane że obrońca jest za bramkarzem? W momencie strzału, w momencie obrony, w innym momencie? Która jego część ciała byłaby brana pod uwagę?
  • Odpowiedz
@NiebezpiecznyGangsterPepe: ale nie rozumiesz ze przerwanie zwykłej akcji w polu bramkowym i "wyjęcie" piłki z linii bramkowej to nie są równowazne sytuacje i nie powinny być karane tak samo?


Wszystko sytuacje które kiedykolwiek wydarzyły się na boisku piłkarskim są różne dlatego są przepisy unifikujace interpretację w danym zakresie. Rozumiem w takim przypadku, że masz jakiś pomysł na to aby rozwiązać inaczej takie sytuacje jak z Suarezem. Ja mam bardzo dobry
  • Odpowiedz
  • 0
@NiebezpiecznyGangsterPepe ja sobie zdaje sprawę że jest to kwestia dynamiki itp. Ja nie twierdzę że to coś prostego. Ale skoro da się wymóc że mają mieć ręce przy sobie przyklejone to czasami IMO wystarczy.
Skoro ileś lat była kwestia interpretacji spalonych fauli bez Varu to takie sytuacje sporadyczne mogą IMO zostać w kompetencjach sędziego.
Ewidentne walenie w #!$%@? jak to...
  • Odpowiedz
@sledz jprdle, co ty ciągle z tą moralnością Suareza xD? Ja rozumiem, mi też było zajebiście przykro z powodu odpadnięcia Ghany, ale gość zagrał taktycznie - przekroczył przepisy i otrzymał karę, a Ghana dostała handicap z nawiązką czego nie wykorzystali. Rozumiem, że przemawiają prze Ciebie emocje, ale w ocenie i interpretacji sytuacji boiskowych trzeba zachować jak największą obiektywność i zimną krew. W Urugwaju na pewno z kolei mają Suareza za bohatera
  • Odpowiedz
@sledz w interpretacji sędziowskiej są sytuacje które ocenia się jako "korzystne" oraz sytuacje "stuprocentowe". Po przerwaniu tych pierwszych jest żółtą kartką, a tych drugich jest czerwień. W tym kontekście mam na myśli 100%. Niestety nomenklatura sędziowska może komplikować trochę rozmowę z laikami :)
  • Odpowiedz
@NiebezpiecznyGangsterPepe ja sobie zdaje sprawę że jest to kwestia dynamiki itp. Ja nie twierdzę że to coś prostego. Ale skoro da się wymóc że mają mieć ręce przy sobie przyklejone to czasami IMO wystarczy.


Pomijając już kwestię przyklejonych rąk, których tak na prawdę nie zawsze do się mieć przyklejonych do siebie (przy wyskokach do głowy, przy pełnym biegu, przy wslizgach). Suarez nie miał rąk przy sobie i został za to ukarany
  • Odpowiedz
@ale_jaja_beka_wchu: to jest inna sytuacja, bo piłkarze i z linii bramkowej potrafią nie trafić. Tutaj piłka leci w bramkę i powstrzymuje ja coś co nie powinno mieć w ogóle miejsca. podobnie uważałabym w sytuacji gdy jest strzał i na linii piłkę zatrzymuje sędzia albo przebiegający kibic czy pozostawiony but
  • Odpowiedz