Wpis z mikrobloga

  • 0
@NiebezpiecznyGangsterPepe wiesz trudno rozmawiać z laikiem gdy w pracy kwestia etyki i wysokiego standardu zachowania jest kluczowa. ( )
To nie są dylematy życia i śmierci tylko uczciwości.
Jest fair play albo nie ma.
Uważam że nie da się opisać wszystkich sytuacji boiskowych "jak w życiu". Po to jest sędzia by czasami właśnie osadzić.
Uważam że powinno się w każdej sytuacji dążyć do moralnie idealnej postawy
  • Odpowiedz
  • 0
@NiebezpiecznyGangsterPepe nie czytasz mnie dokładnie. Nie napisałem że w tamtej sytuacji powinno być coś więcej, zgodnie z przepisami dostał tyle ile można było. Uważam że zachował się #!$%@? i na przyszłość powinno się w takich sytuacjach podchodzić ostrzej do sprawy.
  • Odpowiedz
@Sindarin: Taka jakość że ręki nawet nie widać.
ALe pokażcie co innego - reakcje Suareza z szatni.

Nawiasem za takie akcje powinien być przyznawany gol
  • Odpowiedz
@sledz czyli sugerujesz, że Suarez w tej sytuacji powinien stwierdzić, że jednak #!$%@? i nie będzie bronił tej piłki pomimo swojej szybkiej kalkulacji, tak? On ocenił, że dając piłce wpaść do bramki, traci jakiekolwiek szanse, natomiast broniąc ręką eliminuje siebie z mistrzostw, ale daje ułamek nadziei dla swojej drużyny. Celem zawodnika jest zwycięstwo byleby zrobić to w granicach fair play (bo w granicach przepisów absolutnie nie da się tego zrobić). Sugerujesz,
  • Odpowiedz
@Bunch dlaczego gol jak piłka nie przekroczyła linii. Chciałbyś aby przepisy zaczynały decydować "co by było gdyby...". To byłyby jakieś absurdy. Przepisy mają decydować na podstawie zaistniałych wydarzeń i karać w zależności od przewidywanych konsekwencji. Nigdy decydować o przebiegu w ramach spekulacji.
  • Odpowiedz
@Sindarin jak dla mnie - geniusz w czystej postaci. Tak szybka reakcja I uratowanie drużyny. Suarez top.
A ludzie srający jakieś teksty o honorze - chyba się z #!$%@?*m na łby pozamieniali. Co w wypadku kontry 5v2 gdy jeden z obrońców fauluje w środku boiska na ŻÓŁTĄ kartkę. Czy jeśli wtedy jest 100% sytuacja to powinien wylecieć, A sędzia uznać gola? Czym to się różni, A sytuacje można mnożyć
  • Odpowiedz
  • 0
@NiebezpiecznyGangsterPepe no właśnie emocjonuje mnie piłka jak najbardziej sama gra w ramach zasad. gadanie że jakiś koło który gra nieuczciwie i dzięki temu swojemu jego drużyna przechodzi dalej i daje dumę narodowi jest emocjonalnym podejściem. Gra jest ciekawa dopóki grają i kombinują w granicach zasad, bez tego to co za problem wygrywać? Bronić piłkę jasne, ale nie kurna ręką w takiej sytuacji. Skoro właśnie o jakąś nadzieję i dumę chodzi to
  • Odpowiedz
@sledz chyba nie bardzo kumasz co mówisz. Kiedy ostatnio widziałeś mecz, który odbył się całkowicie "w ramach zasad"? Nie da się tak grać. Przekroczenie przepisów tzn. faul, zagranie ręką jest nierozłączną częścią piłki nożnej. Natomiast ty podciagasz to pod nieuczciwość, oszustwo itp. Owszem, tak jak pisałem, są sytuacje gry nie fair i takie sytuacje należy piętnować.

Teraz znowu strzelasz sobie w kolano porównując to do sytuacji Maradony. Dzisiaj ta sytuacja zostałaby
  • Odpowiedz
@Sindarin: To jest bardzo ciekawy temat swoją drogą. Bo jak rozumiem są dwa podejścia do niego:
- zagranie ręką jest "złe"/"niemoralne"
- zagranie ręką ma konsekwencje przewidziane przepisami i nie ma tu wymiaru moralnego

Myślę, że większość zgodzi się, że brutalne faule (narażające zdrowie przeciwnika) są niemoralne. W przypadku pozostałych nie jest to już dla mnie oczywiste.
  • Odpowiedz
@Sindarin: To jest bardzo ciekawy temat swoją drogą. Bo jak rozumiem są dwa podejścia do niego:

- zagranie ręką jest "złe"/"niemoralne"
- zagranie ręką ma konsekwencje przewidziane przepisami i nie ma tu wymiaru moralnego

Myślę, że większość zgodzi się, że brutalne faule (narażające zdrowie przeciwnika) są niemoralne. W przypadku pozostałych nie jest to już dla mnie oczywiste.

Faktycznie, jest to temat na szerszą debatę. Ale raczej nie z wykopkami, które
  • Odpowiedz
  • 0
@NiebezpiecznyGangsterPepe też sprowadzasz to do skrajności. Nikt nie mówi że nie można taktycznie faulować, nawet ręką zagrać. Tylko tyle że tak samo jak wjechanie prostymi nogami w napastnika wychodzącego 1 na 1 jest tak samo #!$%@? jak stanie na linii bramkowej i łapanie piłki w ręce. Kropka. Jak ktoś gra w jeden lub drugi sposób kary powinny być surowsze. Po prostu #!$%@? ogląda się taki mecz.
Akcja z tego euro jak gość ciągnie Lukaku za koszulkę a ten jeszcze do tego mija 2 innych. Faul jak #!$%@? ale gramy, jest w tym jakieś widowisko.
Mówię tylko gdzieś widowisko się kończy, zaczyna się po prostu szambo. Nic nie usprawiedliwia niektórych zagrań. Ty twierdzisz że łapanie piłki w sytuacji jak z suarezem jest ok, ja twierdzę że nie i że powinny być surowsze kary za to i tyle. Nic tego nie usprawiedliwia, nawet jakieś odwołania do dumy narodowej, kek xD tu duma narodowa a co chwila wychodzi ze któryś piłkarz wali w #!$%@? z podatkami, tutaj nie ma poświęcenia dla narodu.
W tym się różnimy, ty postrzegasz piłkarzy jako potencjalnych bohaterów narodowych bo wygrali turniej, ja ich traktuje jako rozrywkę, cieszy mnie rozrywka w której uczestnicy mają Rigcz.
Co innego naginanie zasad dla podkręcenia tępa akcji, co innego brutalność i walenie w #!$%@?.
Gra na czas #!$%@? tylko wtedy gdy robi to drużyna której nie
  • Odpowiedz