Wpis z mikrobloga

Jaki drugi język obcy po angielskim może przydać się programiście / devopsowi obracającym się na europejskim / amerykańskim rynku IT? "Uczyłem się" francuskiego przez ponad 4 lata, ale nigdy nie miałem większej motywacji do nauki tego języka i ogarniałem go na tyle, aby po prostu zdać klasówki i kolokwia na studiach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na pewno łatwiej byłoby mi wrócić do języka, którego podstawy już znam, ale pytanie jak z przydatnością francuskiego na rynku IT.

Czy może pójść w niemiecki od postaw? Kusi mnie też szwedzki, biorąc pod uwagę że mnóstwo ciekawych rzeczy w świecie IT dzieje się teraz w Szwecji.

#programowanie #programista15k #jezykiobce #naukajezykow #jezyki #rozwojosobisty #devops
  • 13
@seshh: Niemiecki, będziesz mieć w zasięgu Niemcy, Austrię i Szwajcarię (bogactwooo). Właśnie sama rozważam, jak by tu wcisnąć naukę niemieckiego w plan dnia.

@zibizz1: Hiszpański fajny, Hiszpanie fajni, ale pracować z nimi już tak nie bardzo. ;)
czy ktoś pracuje remote dla Niemiec? Oni mają raczej konswerwatywne podejście ofert jest mało i raczej chcą,żeby się do nich przeprowadzić
@zibizz1: Nie no, przyjmować można, o ile nie denerwuje Cię u współpracowników np. najpierw robienie, potem myślenie (przy czym to drugie jest totalnie opcjonalne xD). Przy odpowiedniej kasie człowiek sobie pomyśli o swojej dniówce i trochę frustracja przechodzi. ;)
@quwer: Ja pracowałam zdalnie dla klienta w DE i mnóstwo innych osób w firmie też było remote, dzięki czemu byli ludzie z bardzo wielu krajów. Ze dwa razy do roku trzeba było przyjechać i tyle. Tak że zdarzają się takie przypadki na pewno.