Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz wrzucam takie foto do sieci ale muszę zapytać bardziej doświadczonych.

Co zrobić by w końcu nabrać masy?

Ćwiczę w domu, drążki, hantle, pompki, gumy oporowe, kalistenika etc.

Micha generalnie dobra. Moja różowa nawet mi diety zaczyna układać.

Męskie sprawy typu poziom teścia, libido w normie a nawet lepiej.

Biorę tylko kreatynę, więc propozycje sterydów, teścia etc odpadają.

Genetyka raczej skłania do takiej sylwetki.

Może ważne, ale ostatnio zrzuciłem brzuch, 10kg w 2 miesiące, miałem też duży problem z kręgosłupem.

Generalnie nie mam ambicji kulturysty czy schaba, ale trochę więcej mięsa by mnie satysfakcjonowało.

Acha, jaram szlugi, może to też ważne.

Tryb życia średnio siedzący, poza ćwiczeniami 3-4 w tygodniu dodaję rower, chcę wrócić do piłki, sporo przemieszczam się z buta.

Dobre porady mile widziane.

O ocenę zdjęcia się obrażał nie będę, bo ideał to delikatnie nie jest, ale może ktoś kto ma 1.90m i taką budowę ciała, szybki metabolizm etc. będzie miał już przepracowany protip na wzrost, bez rozwalania nerek, głowy i jajec. Poradników w necie sporo, doradców personalnych sporo, a każdy mówi co innego.

#mirkokoksy #silownia #dieta #zdrowie
Pobierz
źródło: comment_1625214679RKnXZx9jKW9EKB7t96u9SW.jpg
  • 19
@FotDK: z tymi "dietami" różowej może być różnie :) Zrób podaż białka na poziomie np. 1.2-1.5g/kg masy ciała rozłożone na np 3 posiłki + 1 potreningowy. Proponuję siłownię i ciężkie ćwiczenia wielostawowe - martwy ciąg, przysiady, wyciskanie na ławce,
@FotDK: Ćwiczyć mocniej, więcej żelastwa, robić progresję obciążenia czyli ćwiczyć z coraz większym ciężarem

Nadwyżka kaloryczna 10/20 albo nawet 30% jak widzisz, że dalej chudniesz.

Odpowiednia podaż białka (2-2.5g/kg masy ciała) oraz WĘGLOWODANÓW, najlepiej złożonych o niskim indeksie glikemicznym (ciemne, ryże, makarony i pieczywo). Może i mięśnie to białko ale poza budulcem potrzebują też one energii aby się regenerować.

Ważyć się regularnie (codziennie, rano na czczo, liczyć średnią z całego tygodnia
@FotDK: tak jest, właśnie dla tego suplementy białkowe w proszku są takie popularne aby w tym wspomóc (przy tym należy oczywiście starać się, żeby większość tj. 70%+ białka pochodziło z pełnowartościowych produktów spożywczych)
@FotDK
Jestes chudo tłusty, ja bym zredukował bebzon do końca i dopiero #!$%@?ł masę.
Masę bym robił tak - 300kcal więcej niż twoje zero kaloryczne. Jak czasami wpadnie więcej to tam #!$%@?.
Ćwiczenia to bym postawił na jakiś fbw - z wyłączeniem kontuzjowanych miejsc.
Białka pod korek, w sensie 1.5 g*docelowa waga.
Wytrwałość.
Btw jaka waga?