Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
To nie jest zarzutka.
Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że przespałem swoją szansę.
Lvl 38,żona,syn, 10+ lat w IT (4 lata php,8 lat .net) zarobki 16k brutto na UoP (Lodz)
Kasa jest ok ale nie urywa dupy, taka kwota może by zrobiła wrażenie 10 lat temu.
W każdym razie patrząc po niektórych młodszych znajomych (22-34) to myślę, że straciłem szansę na zrobienie większego siana.
Znajomy 28 lat bez studiów, całe życie jakieś biznesy aktualnie ma własną firmę (detailing) + wszedł parę lat temu w krypto i na obraca kwotami idącymi w mln.
Córka żony koleżanki z pracy, lat 22 ma od #!$%@? followersów na instagramie i z reklam zarabia prawie tyle co ja .
Kumpel od 10 lat siedzi w tym samym korpo, aktualnie jest już jakimś senior software manager głównie dlatego, że zna projekty od podszewki (zarabia pewnie x2 tyle co ja)
Zawsze byłem ambitny,chwalony za pracę, dostawałem premie, zmieniałem pracę co 2-3 lata żeby się nie zasiedzieć i gówno z tego wyszło, zostałem dobrze opłaconym robolem który w każdym momencie, może być zastąpiony kimś innym.

#pracbaza #programista15k #gorzkiezale #kariera #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60dec03ad55354000ab6d3af
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 50
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: no jak z 10+ doswiadczenia siedzisz nadal na uop i jeszcze za takie grosze xP zmieniaj prace i przechodz na b2b. Polecam też nie zawracać sobie głowy polskimi firmami bo z zagranicznych kontraktow wyciagniesz 20-30-40 kola na lape.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania
@Minetqa a ja mam #!$%@? jajca, nie ma co się patrzeć na innych, bo ich nie dogonisz. Mieli więcej szczęścia od Ciebie, a na to wpływu się nie ma.

Do grobu kasy nie weźmiesz, nie przejesz wszystkiego. Bahory niech same walczą o większy dobrobyt, jeżeli będzie im się chciało,

Mam nadzieję że pomogłem
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: W detailingu nie ma takich pieniędzy, obroty milionowe może są ale nie dochód. Może chodzi Ci o oklejanie folią i bycie jej głównym dystrybutorem. Mówisz o Piotrku z Warszawy, który jeździ pomarańczowym McLarenem?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: W takich zawodach technicznych i specjalistycznych często trzeba wybierać, czy poświęcasz czas na ogarnianie skillów i mityczną „karierę”, czy na rodzinę.

Taka gorzka prawda trochę. Wiadomo, że po urodzeniu dziecka już Ci pewnie opadł ten zapał do rozwijania się i większość wolnego czasu poszła w rodzinę.

Większa część wymiataczy poświęca czas głównie sobie. Tu trzeba wybrać i się zastanowić, co jest ważniejsze - rozwój i kasa, czy jednak czas poza
  • Odpowiedz
@wiewior_s: @wiewior_s: do mnie na linkedin odzywają się tylko z Polski, chyba muszę podrasować profil. W sumie moje dwie ostatnie roboty, to była praca dla zagranicznych firm tylko z polskiego oddziału i za polską kasę( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Czym ty się przejmujesz, nie wszystko mogłeś przewidzieć, nie do wszystkiego miałeś taki sam dostęp. Dzisiejsi dwudziestolatkowie wychowywali się w innych czasach, nie masz się co z nimi porównywać. IMO Kryzys wieku średniego Cię dopada, kup sobie fajne autko :P
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania: Ludzie zawsze pokazują ta dobrą stronę, od środka nie jest tak kolorowo. I nie porównuj się tylko do lepszych bo tacy zawsze będą (mniejszością) i będziesz się przez to źle czuł.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Myślę że nie masz co narzekać, a przy zmianie firmy i przejściu na b2b jeszcze pare k spokojnie możesz przytulić, ja za parę lat to chce właśnie przejść na etat a w zasadzie jakąś część jego i za małą kasę sobie żyć ale mieć full czasu
  • Odpowiedz