Wpis z mikrobloga

  • 0
@Jan_K niekoniecznie z integrą, mam osobną grafikę. A nie da się tam włożyć czegoś mocniejszego od i3? Z tego co czytałem to i7 też obsługują to gniazdo.
@szatek16: O i3 pisałem z nowej generacji, z płytą, żeby zmieścić się w budżecie.

Źle Ci radziłem, to płyta pod 6. i 7. generację. Zabawna sprawa jest taka, że i7 6. i 7. generacji jest bardzo zbliżona wydajnościowo do i3 10. generacji (wszystkie mają 4 rdzenie, 8 wątków). Przy czym używana i7 to jakieś 600 zł, a i3 z nową płytą to jakieś 600 zł ( ͡° ͜ʖ ͡
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szatek16: MSI B460M PRO (260zł xkom) i3 10100F (370zł xkom)

I masz wydajność na poziomie i7 7700 w cenie 630zł. Przy okazji nową płytę na B460 z obsługą M.2 oraz możliwość włożenia i5 10 i 11 (?) generacji. Do tego przerzucasz swoje graty i śmigo.
  • 0
@Heyolok ooo sztos, faktycznie lepsze rozwiązanie. A jaki zaproponował byś procesor z jeszcze wyższej półki? Skłaniam się ku używanym sprzętom, może uda się coś ustrzelić w dobrej cenie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szatek16: Do 700zl raczej nie ma nic lepszego. A używek nie śledzę, zazwyczaj są w tej samej cenie co nowe odpowiedniki lub nawet droższe (No bo przecież kurua i7 to musi być lepszy niż i3 kurua przecież cyferkę wyżej jest kurua). Ewentualnie można drutować coś z AliExpress, ale do tego trzeba mieć głowę i wiedzieć jaki procesor ile jest warty.
@szatek16: Możesz szukać i5-10400F, na olx chyba koło 550 zł (zresztą na promocjach po tyle chodziły), ale to już wyjdzie ponad 700 zł. Druga opcja z płytą to ASRock B560M-HDV. Nie jest to na pewno płyta wysokiej jakości, ale na i3, czy i5 wystarczy. Plus taki, że można na niej użyć szybsze pamięci (na razie przełożysz z obecnego kompa, ale gdybyś kiedyś chciał to możesz zmienić) i wchodzą procesory 11.