Wpis z mikrobloga

"rzeczywistość" wykopu vs . realna rzeczywistość:
- na wykopie "no co ty, byle korpo płaci 3 k netto jak tylko umiesz pokolorować komórkę w excelu"
- rzeczywistość , wysyłasz CV znając excela, angielski , brak odpowiedzi, chcesz się dowiedzieć czemu "wymagana technologia baz danych,tworzenie baz danych doświadczenie etc."

- na wykopie "no co ty, wystarczy znać excela i angielski i moja firma 3k netto daje od razu albo 4k netto" , na priv "daj email do tej firmy do HR"
- rzeczywistość "no sory, ale jeszcze trzeba znać delphi, pythona, c#, java, javascript, sql..."

- na wykopie "brakuje pracowników , poszukujemy pracowników, oferujemy pracę, barrdzo brakuje, to odezwij się do nas" na priv "a co to za praca ile płacicie" odpowiedź na priv "a znasz python, C#, C+, javascript, sql?"

- na wykopie "oj co tam opowiadasz, byle market 3 tysiące płaci na rękę, w mojej firmie na magazynie to 3k od ręki na rękę dają, nie trzeba nic umieć, bo to magazyn, może w excelu coś wpisać"
- rzeczywistość w tej firmie "a ma pan uprawnienia na wózki widłowe ? system SAP ERP ile lat pan obsługiwał ? 3400 brutto"

- na wykopie "u mnie cały czas szukają, jak znasz tylko angielski i umiesz tabelkę w excelu zrobić to od razu ciebie weźmiemy"
- rzeczywistość w tej firmie "a umie pan programować bramki logiczne procesorów?" "ile lat pan programował w ardurino?" to przykro mi"

na wykopie "jak możesz mówić o niskich zarobkach, byle praca, pomoc w markecie 3 na łapę, na magazynie 3.5 k na łapę placą", priv "podaj adres tego magazynu" odpowiedź "to poszukaj sobie ogłoszeń"

na wykopie "jak tylko skończyłeś politechnikę to co za problem z pracą za 5k na łapę, żaden problem, szukamy moja fima szuka, znasz trochę angielski?"
na priv "no a jaki kierunek ? a mechaniczny a nie elektronika ? czyli nie jesteś po elektronice ? czyli nie projektowałeś płytek drukowanych 10 lat? to nie programujesz mikrokontrolerów ? a to sory"

na wykopie "moje korpo cały czas szuka ludzi, co ty gadasz, że pracy nie ma"
na priv "daj namiary na HR"
rzeczywistość "szukamy java developer, szukamy C# developer senior 10 lat doświadczenia, szukamy python developer, szukamy adwokat z aplikacją adwokata specjalizujący się w prawie korporacji i podatkowym"

na wykopie zaraz mi pod tym postem kolejny odpisze "co ty piedolisz, przecież za 4 k do ręki u mnie w mojej firmie płacą jak tylko umiesz komputer włączyć i w wordzie 2 słowa napisać"
ja mu odpiszę na priv "daj namiary gdzie ta firma" i znów się okaże "ale w pythonie ile aplikacji napisałeś ?" lub "a masz uprawnienia spawacza podwodnego bo szukamy za 6 tysięcy sprawacza podwodnego do okrętów z delegacją do Niemiec"

#praca
  • 643
@vilas:

- na wykopie "no co ty, byle korpo płaci 3 k netto jak tylko umiesz pokolorować komórkę w excelu"

- rzeczywistość , wysyłasz CV znając excela, angielski , brak odpowiedzi


Ja zgłosiłam się do korpo z angielskim i excelem, pracując jako robol na produkcji bez studiów i żadnego doświadczenia i oddzwonili tego samego dnia ¯\_(ツ)_/¯
@vilas: Rada starszego od Ciebie czlowieka: firmy rekruterskie to zlo, omijaj z daleka. Jezeli naprawde jestes zdeterminowany znalezc cos lepszego niz teraz masz, masz tylko 2 sposoby: uderzac bezposrednio do firm (wiekszosc z nich ma na stronie zakladke w stylu “kariera”), albo po prostu kierunek zachod. Chocby tylko tymczasowo, dla powaznego podreperowania budzetu. I powtarzam: firmy rekrutacyjne (od molochow az do JRDG) nalezy zaorac. Howgh
@vilas: kumpela w Warszawie co jakiś czas była wyrzucana z pracy za chlanie, po czym błyskawicznie znajdowała nową, z całkiem wysoką pensją. I znowu zwolnienie, znowu nowa praca...

Powód? Doskonale znała włoski, dla każdego korpo czy firmy mającej kontakty z włoskimi firmami taki pracownik to skarb.

Jestem trochę starszy od Ciebie i właśnie uczę się 2 nowych umiejętności potrzebnych do zmiany pracy, bo moje stare są już trochę nieaktualne. Jak chcesz
@semyel to nawet nie wiem, stracilem zainteresowanie. Progi pewnie takie ze po zawodowce bez matury bierom. Chociaż moim zdaniem zamiast progow punktowych za mature powinny byc progi punktowe za wlasciwe znajomosci np wujek w jaśle +25, kuzyn w plocku +50 a stary na morzu na lotosie +15000. W koncu po tych 5+n latach, taki to ma własnie finał...
@Bumelante: akurat zaczynałem na rynku pracy 7-8 lat temu i trochę tych korpo już było. Poza tym nie trzeba pracować w korpo żeby dobrze zarabiac. Jak OP czuł się źle w swojej pracy albo chciał więcej kasy to mógł coś zrobić, nie wiem, studia podyplomowe, kursy, szkolenia, nauka języków, własne projekty itp. Nawet po 30. Jakby przyszedł dziś i powiedział że zrobił dużo żeby się przekwalifikować ale nie może znaleźć roboty
@vilas: tak naprawdę poruszasz kilka kwestii:
- niskich stanowiskach zarabia się poniżej ludzkiej godności (to wina społeczeństwa głosującego na populistów)
- spora część wykopków to kretyni, wypowiadający się z pozycji eksperta w tematach, o których nie mają pojęcia
- po 20 latach pracy w urzędzie raczej nie jesteś łakomym kąskiem dla HR, więc jeśli mają taką politykę, że odpisują na każde zgłoszenie, to będą Ci pisać, że nie spełniasz jakichś wyimaginowanych
@vilas: Jeszcze w temacie zmiany kwalifikacji, kumpela trochę młodsza, w Twoim wieku właśnie niedawno skończyła kurs na tiry (za darmo z urzędu pracy). Jasne, nie jest to praca dla każdego, więcej nie ma jej w domu niż jest, ale w zasadzie od zera doszła już w okolice 6k na rękę i w perspektywie ma zarobki pod 10k.
@worek_na_smieci: Pracuj pl to taki fajny portal, ze jak kiedys sprobowalem cos tam znalezc, to najpierw wysylal mi oferty “w punkt”, po to, by po pewnym czasie wysylac byle co. A zanim odeslalem ich do spamu, to ostatnia oferta jaka dostalem to byla

@vilas: wykopki może i są mitomanami, ale nie możesz wszystkie go mówią z zasady odrzucać.

Przeczytałem prawie cały ten wątek i serio współczuję sytuacji, bo wiem że nie łatwo jest się przebranżowić, zwłaszcza w Twoim wieku.

ALE, realia wyglądają tak, że nie masz za bardzo umiejętności, które są pożądane na rynku pracy, a z miejsca oczekujesz kokosów. No to niestety tak nie wygląda i płaca rośnie wraz z doświadczeniem i wzrostem