Wpis z mikrobloga

"rzeczywistość" wykopu vs . realna rzeczywistość:
- na wykopie "no co ty, byle korpo płaci 3 k netto jak tylko umiesz pokolorować komórkę w excelu"
- rzeczywistość , wysyłasz CV znając excela, angielski , brak odpowiedzi, chcesz się dowiedzieć czemu "wymagana technologia baz danych,tworzenie baz danych doświadczenie etc."

- na wykopie "no co ty, wystarczy znać excela i angielski i moja firma 3k netto daje od razu albo 4k netto" , na priv "daj email do tej firmy do HR"
- rzeczywistość "no sory, ale jeszcze trzeba znać delphi, pythona, c#, java, javascript, sql..."

- na wykopie "brakuje pracowników , poszukujemy pracowników, oferujemy pracę, barrdzo brakuje, to odezwij się do nas" na priv "a co to za praca ile płacicie" odpowiedź na priv "a znasz python, C#, C+, javascript, sql?"

- na wykopie "oj co tam opowiadasz, byle market 3 tysiące płaci na rękę, w mojej firmie na magazynie to 3k od ręki na rękę dają, nie trzeba nic umieć, bo to magazyn, może w excelu coś wpisać"
- rzeczywistość w tej firmie "a ma pan uprawnienia na wózki widłowe ? system SAP ERP ile lat pan obsługiwał ? 3400 brutto"

- na wykopie "u mnie cały czas szukają, jak znasz tylko angielski i umiesz tabelkę w excelu zrobić to od razu ciebie weźmiemy"
- rzeczywistość w tej firmie "a umie pan programować bramki logiczne procesorów?" "ile lat pan programował w ardurino?" to przykro mi"

na wykopie "jak możesz mówić o niskich zarobkach, byle praca, pomoc w markecie 3 na łapę, na magazynie 3.5 k na łapę placą", priv "podaj adres tego magazynu" odpowiedź "to poszukaj sobie ogłoszeń"

na wykopie "jak tylko skończyłeś politechnikę to co za problem z pracą za 5k na łapę, żaden problem, szukamy moja fima szuka, znasz trochę angielski?"
na priv "no a jaki kierunek ? a mechaniczny a nie elektronika ? czyli nie jesteś po elektronice ? czyli nie projektowałeś płytek drukowanych 10 lat? to nie programujesz mikrokontrolerów ? a to sory"

na wykopie "moje korpo cały czas szuka ludzi, co ty gadasz, że pracy nie ma"
na priv "daj namiary na HR"
rzeczywistość "szukamy java developer, szukamy C# developer senior 10 lat doświadczenia, szukamy python developer, szukamy adwokat z aplikacją adwokata specjalizujący się w prawie korporacji i podatkowym"

na wykopie zaraz mi pod tym postem kolejny odpisze "co ty piedolisz, przecież za 4 k do ręki u mnie w mojej firmie płacą jak tylko umiesz komputer włączyć i w wordzie 2 słowa napisać"
ja mu odpiszę na priv "daj namiary gdzie ta firma" i znów się okaże "ale w pythonie ile aplikacji napisałeś ?" lub "a masz uprawnienia spawacza podwodnego bo szukamy za 6 tysięcy sprawacza podwodnego do okrętów z delegacją do Niemiec"

#praca
  • 643
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Tym bardziej że masz dom co też sporo Cię odciąża.


@zasypiam: dom ma teściowa a my ją utrzymujemy bo tylko 1200 renty z KRUSu,

my mamy kawalerkę w wawie 35m2 (czynsz sam 500 złotych plus miejsce parkingowe 100, prąd 100)

dom teściowej jest do kompletnego remontu, dach cieknie, stolarka do wymiany, wody ciepłej brak etc


Wraz z Żoną macie pewnie minimum 6000 zł miesięcznie żeby się utrzymać

i dokładamy się teściowej
@vilas przykra sprawa osoba z twoim cv wydawało by się że powinna ogarnąć dobra pracę bez problemu ale rzeczywistość jest jaka jest. Ktoś tu pisał że czasem jest warto zrobić krok w tył żeby później iść do przodu i to jest prawda, sam jestem tego przykładem, choć wiem że z obciążeniami comiesięcznymi jest to duże ryzyko

A mając dwa mieszkania w warszawie twoje i mamy nie myślałeś o sprzedaży obu i kupnie
@Banacek: dokształć się sam
Polska nie wstępowała do Unii Europejskiej
Polska wstępowała do Wspólnoty Europejskiej

zmiana WE na UE nastąpiła po ratyfikacji traktatu
@Slimshader @dlotiw - wlasnie poglady takich jak wy, ze łatwo znaleźć prace w IT sa g.... warte. Ostatnio szukalismy testera to przyszlo prawie pol tysiaca aplikacji, na mlodszego programiste okolo 200 - jeszcze napiszcie, ze jak jestes dobry to znajdziesz prace bez problemu - raz to dotyczy testerow / programistow z duzym doswiadczeniem a dwa jak waszym zdaniem wsrod tych 500 cv mielismy zaprosic wszystkich na rozmowe i wybrac, ograniczalismy ilosc kandydatow,
@vilas: Widzę tu w wątku ciągle przewija się temat że teraz jest przesyt kandydatów na stanowiska juniorskie w IT. Jak wchodziłem do tej branży 5 lat temu to pamiętam na różnych forach, w tym na wykopie była podobna gadka, że jest przesyt na rynku IT. Ja jednak mam wrażenie, że ciągle ludzie którzy naprawdę mają zajawkę na kodzenie, lubią uczyć się nowych rzeczy, po prostu programowanie sprawia im przyjemność, znajdą prędzej
@aleksc: nic nie warty to jesteś Ty, skoro reprezentujesz tak żenującą kulturę osobistą. Nie mówiłem, że znajdzie te prace w tydzień, ale w pol roku? Jak najbardziej. Pisałem również o stanowiskach analitycznych, klepaczy danych za 4k netto ciągle potrzeba. Polecam naukę czytania ze zrozumieniem, może łatwiej będzie odnalezc się na forach internetowych.
Szukałem swego czasu magazyniera na budowę. Wymagań praktycznie zero, byleby nie pił. Wiek bez znaczenia. Najlepiej z prawem jazdy. Wiadomo 10h dziennie jak to na budowie. Wychodziło około 4000 netto, pełne uop. Wszystko to wymieniłem w ogłoszeniu. Chętnych było bardzo niewielu. Ludzie po prostu boją się pracy fizycznej i budowlanki, która z roku na rok coraz bardziej się cywilizuje, a fach w ręku jest wart więcej niż studia.
Widzę tu w wątku ciągle przewija się temat że teraz jest przesyt kandydatów na stanowiska juniorskie w IT.


@helloWisconsin: a problem który poruszyłem był zupełnie inny i część osób zauważyła

pracodawca mówi że szuka kogoś kto umie włączyć worda, zgłasza się ktoś kto nie tylko umie ale i umie w nim namalować coś kształtami
a okazuje się, że pracodawca nie dopowiedział że oprócz worda jest taki mały niaus - młoda dupeczka
ale ja nie mówię, żebyś załatwiał na lewo. Znasz normy, więc wdrazasz odpowiednie procedury w firmie, żeby produkt je spełniał. To nielegalne?


@camelinthejungle: tak to nielegalne
nie wolno mi mieć zleceń w konflikcie interesów - CBA na ten temat ma przepisy
to się nazywa konflikt interesów - nie wolno mi podjąć pracy w tym kierunku w którym coś sprawdzam
najpierw musiał bym sie zwolnić
z kolei obiecanie komuś że mu coś