Wpis z mikrobloga

@Ostry_Sens: To jest model niskoweglowodanowy, wiec im wiecej NKT tym lepiej. Na modelu wysokoweglowodanowym przy 25%kcal z T proporcje pomiedzy NKT:JNKT:WNKT nie maja znaczenia. :) Tak mowi nauka. ;)
Dietetyka w ogóle nie jest jakoś świetnie poznana, bo jeśli chodzi o badania to jest ogromna ilość zmiennych. Dlatego nie uważam, że dietetyk wykształcony kierunkowo ma znacznie lepszą wiedzę od zwykłego entuzjasty zdrowego żywienia.

Dlatego na luzie znajdziesz badanie, które popiera Twoją tezę. Ale ja też znajdę badania, które popierają moją. Wcale się nie dziwię, że ludzie już w ogóle nie wiedzą co jeść, bo wszystko jest szkodliwe.

Tak mowi nauka. ;)
@NooB1980: Już lecę za darmo się produkować i wyszukiwać specjalnie badania na szkodliwość tłuszczów nasyconych w nadmiernych ilościach. Oczywiście powiesz, że to nie ich wina, tylko tego, że jest to skorelowane z surplusem kalorycznym i w konsekwencji z otyłością. Nawet jakby to była 100% wina tego, to ja dobrze wiem, że na takim jedzeniu chodziłbym po prostu głodny, albo faktycznie bym się spasł.

Tylko jedno wytłumacz: co z cholesterolem? Muszę się
@Ostry_Sens: Mialesz szanse sie wykazac, ale jak kazda miernota udajaca znafce stchorzyles. Panu juz podziekuje! narka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
P.S cholesterol jest w postaci estrow, co i tak nic ci nie powie w zwiazku z wiedza na poziomie pani domu odnosnie fizjologii Sapiens i cholesterolu. xD