Wpis z mikrobloga

Badania nad rakiem i paleniem prowadzone przez doktora Oscara Auerbacha w latach 70. XX wieku. Z 86 palących Beaglei 20 zachorowało na raka.

Artykuł

#starszezwoje - tag ze starymi grafikami, miedziorytami, rysunkami z muzeów oraz fotografiami

#historia #fotohistoria #psy #nauka #medycyna #papierosy #myrmekochoria
Pobierz myrmekochoria - Badania nad rakiem i paleniem prowadzone przez doktora Oscara Auerbac...
źródło: comment_1624433338uQ5gqb4W4Q2VEtdwgdWwX2.jpg
  • 35
@wariat_zwariowany: Podczas badań naukowych w XX wieku zabijano dziesiątki albo setki milionów myszy czy szczurów. Ludzie mają obiekcje, bo to słodki piesek i zaraz myślą o swoim pieszczochu. Niewielu ludzi ma obiekcje przed badaniami nad insektami, małpami itd. . Wszystko kwestia kultury, bo w Chinach są festiwale jedzenia psów. Producenci papierosów uderzyli w te tony, aby zdyskredytować te badania.
@myrmekochoria: Chodzi mi o coś innego... Znęcanie się nad zwierzętami (czy ludźmi) - nawet w imię nauki - jest wciąż znęcaniem się. JA wykonuję eksperymenty na kimś lub czymś. JA zadaję cierpienie, fizyczne lub psychiczne. Więc albo naukowcy przyjmowali, że zwierzęta nie czują jak ludzie, więc mieli w poważaniu sygnały, które dostawali od zwierząt, albo musieli być jakoś przygotowani na to, że zwierzęta mają świadomość, że cierpią niejako przez nich. Ludzki
Należy jeszcze dodać, że wykorzystują te psy ze względu na ich niezwykły zmysł węchu. Człowieka fajki duszą to co muszą czuć te wrażliwe psy z maskami na pyskach, aby żaden dymek im nie uleciał :/
@TeBerry chyba przegapiłeś wszystkie eksperymenty z czasów I i II wojny światowej.

Zszywanie bliźniaków, wycinanie narządów i sprawdzanie co się stanie to był wtedy standard.

Wiele chorób dzięki tym psychopatom udało się pozbyć.
@TeBerry wielu ludzi też poddaję się eksperymentalnym metodom leczenie czy testuje różne rzeczy.
Ale tak jak mówiłem. Jak coś ma się okazać trujące i ma zginąć mysz/świnia/małpa albo człowiek to wiadomo że należy wybrać zwierzę