Wpis z mikrobloga

kurczę mirki pijcie ze mną kompot. Emigruję w sierpniu i stresowałem się poszukiwaniem mieszkania w Sztokholmie, ale dziś okazało się, że mój pracodawca nie dość, że oferuje pakiet relokacyjny (co było uzgodnione), to opłaca mi do końca zatrudnienia mieszkanie do horrendalnej kwoty 21500 SEK (2100 eur) miesięcznie XD czyli największy wydatek i stres związany z mieszkaniem tam mi odpada.
A do tego cała pensja zostaje na własne wydatki.

ja pierdzielę, mam 25. lat, jestem bez wyższego wykształcenia, a życie tak się do mnie uśmiecha, że czuję się jakbym wygrał w totka.

Stawiam wszystkim compot!

#pracbaza #emigracja #szwecja
  • 139
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szybki_lolo: zwyklemu klepaczowi nie placi, jesli osoba cos soba prezentuje i zarabia to dostaje tyle i wiecej. Jesli ktos robi w miedzynarodowym korpo to za 1 dzien pracy da sie zarobic firmie na mc twojej pensji bez najmniejszego problemu. i robilem to wielokrotnie, czasem w mniejszej, czasem wiekszej skali, wiec twoje sugerowanie, ze nikomu sie tyle nie placi jest tak samo trafne jak twierdzenie, ze byle kto dostaje 25k netto
  • Odpowiedz
ja pierdzielę, mam 25. lat, jestem bez wyższego wykształcenia, a życie tak się do mnie uśmiecha, że czuję się jakbym wygrał w totka.


@dziadeq: tu na wykopie to każdy przecież bierze lekko 12k netto co czego się spodziewać, a to,że jak jest rozdajo na kubek za 4.99 i jest kilka tysięcy plusów to oczywiście przypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wiec twoje sugerowanie, ze nikomu sie tyle nie placi jest tak samo trafne jak twierdzenie, ze byle kto dostaje 25k netto na b2b


@techko: Nic takiego nie sugeruję, a wręcz zaznaczam, że takie wypadki istnieją, ale są wyjątkami, co ty typie robisz za projekcje, napisałem to w obydwu wiadomościach, więc nawet nie ma opcji, że przeczytałeś tylko jedną, wtf.
  • Odpowiedz
Co za bzdury, jeśli ktoś dostaje 15k na łapę na umowie o pracę w wieku 25 lat jako programista to jest to absolutny wyjątek i bardzo mały odsetek osób zarabia takie pieniądze jako dev w takim wieku.


@szybki_lolo: Cicho tam! Jesteśmy na elitarnym forum programistycznym vikop.ru. Tu niemal każdy wykopek miał tę minimalną wykopową 15k już w 2 klasie gimnazjum zanim jeszcze maturę miał ( ͡°( ͡°
  • Odpowiedz
Oczywiście, że da się dostać 10-15-25k w polsce. Ale to nie zmienia jednego - dalej jesteśmy w polsce, a tego nie wynagrodzi żadna pensja.
  • Odpowiedz
I tak trzeba żyć! Kto ma odwagę i ogarnia język niech s-------a, tytaj bez rodziny w polityce tylko sie człowiek niepotrzebnie szarpie.
  • Odpowiedz
ja pierdzielę, mam 25. lat, jestem bez wyższego wykształcenia, a życie tak się do mnie uśmiecha


@ortopliss: Gratuluję!

Tylko nie przypisuj tego wszystkiego szczęściu. To Ty podjąłeś decyzję, Ty wyszukałeś ofertę i to Ty dostałeś tę pracę. Miałeś chęci i zdobyłeś wystarczające umiejętności. Teraz po prostu zaczynasz odcinać kupony :)
  • Odpowiedz
Odezwał się do mnie typo z firmy headhuntingowej z Londynu, który ma w swoim portfolio firmy nordyckie. Zajebista współpraca, nigdy nikt się mną nie zajął lepiej :) Nagrał mi kilka spotkań w ciągu tygodnia.


@ortopliss: Aaa dobra wszystko jasne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@ortopliss gratki!
Jakby szukali u Was jakiegoś fronta to daj znać, zawsze myślałem o przeprowadzce do Szwecji/norwegii a z takim pracodawca to az milej to ogarniac :D
  • Odpowiedz