Wpis z mikrobloga

kurczę mirki pijcie ze mną kompot. Emigruję w sierpniu i stresowałem się poszukiwaniem mieszkania w Sztokholmie, ale dziś okazało się, że mój pracodawca nie dość, że oferuje pakiet relokacyjny (co było uzgodnione), to opłaca mi do końca zatrudnienia mieszkanie do horrendalnej kwoty 21500 SEK (2100 eur) miesięcznie XD czyli największy wydatek i stres związany z mieszkaniem tam mi odpada.
A do tego cała pensja zostaje na własne wydatki.

ja pierdzielę, mam 25. lat, jestem bez wyższego wykształcenia, a życie tak się do mnie uśmiecha, że czuję się jakbym wygrał w totka.

Stawiam wszystkim compot!

#pracbaza #emigracja #szwecja
  • 139
  • Odpowiedz
@little_muffin: tak, mają TBSy państowe, ale jest dużo funduszy i prywatnych mieszkań też na wynajem. Ceny są wysokie i chętnych na jedno mieszkanie też jest ogrom, ale korpo mi ogarnia, więc ten stres, który mi towarzyszył w związku z tym odpuścił :)
  • Odpowiedz
@little_muffin: jak mu daja 20kkr to sobie na blokecie wybierze jakie mu sie podoba, w kolejkach to sie stoi jak chcesz czynszowke.
@ortopliss: fajnie powodzenia. mialem podobnie, tez przyjechalem na gotowe z kontraktem w lapie i siedze tu juz piaty rok. bedziesz mial troche #!$%@? na poczatku, bo wbrew pozorom szwecja jest wroga emigrantom (zobaczysz czemu), ale jak firma ich duzo sprowadza to ci pomoga wszystko ogarnac. co do robienia
  • Odpowiedz
@kaaban: dunno, dla mnie możliwość zyskania perspektywy, chwilowego odcięcia się od naszych problemów, na bardzo dobrych warunkach jest złapaniem boga za nogi. Niektórzy chcą być milionerami i bujać się na jachtach, ja chcę spokojnie i komfortowo żyć.
  • Odpowiedz
@kamilek98PL: zacząłem w podstawówce od HTMLi i stronek. Jakoś tak się bujało. W liceum powiedziałem sobie, że jeśli nie znajdę pracy w IT po maturze, to lecę do Edynburga na krzywy ryj. Kupiłem już bilety na RyanAir. Jeszcze wszystkich egzaminów nie napisałem, a dostałem robotę :)
  • Odpowiedz
na jdg łatwo, 15k netto UOP nie.


@ortopliss: no jak Ci zależy na płaceniu większych podatków, to UoP jest super. W praktyce większość firm oferuje w tej chwili wolne/chorobowe na B2B.
  • Odpowiedz