Wpis z mikrobloga

kurczę mirki pijcie ze mną kompot. Emigruję w sierpniu i stresowałem się poszukiwaniem mieszkania w Sztokholmie, ale dziś okazało się, że mój pracodawca nie dość, że oferuje pakiet relokacyjny (co było uzgodnione), to opłaca mi do końca zatrudnienia mieszkanie do horrendalnej kwoty 21500 SEK (2100 eur) miesięcznie XD czyli największy wydatek i stres związany z mieszkaniem tam mi odpada.
A do tego cała pensja zostaje na własne wydatki.

ja pierdzielę, mam 25. lat, jestem bez wyższego wykształcenia, a życie tak się do mnie uśmiecha, że czuję się jakbym wygrał w totka.

Stawiam wszystkim compot!

#pracbaza #emigracja #szwecja
  • 139
  • Odpowiedz
@pan_welniak: nie wiem czy mi się wydaje czy potaniały mocno mieszkania. Kiedyś na moim zadupiu to były w cenach jak w Szkokholmie... No ale to były czasy kryzysu uchodźców xD może im się zasoby ludzkie przerzedziły.
  • Odpowiedz
@szczemat: tak, LinkedIn. Wcisnąłem tam, że jestem otwarty na pracę w rejonie Sztokholm. Odezwał się do mnie typo z firmy headhuntingowej z Londynu, który ma w swoim portfolio firmy nordyckie. Zajebista współpraca, nigdy nikt się mną nie zajął lepiej :) Nagrał mi kilka spotkań w ciągu tygodnia. Później też wysłałem sam kilka CV (to był początek kwietnia), czasami czekałem miesiąc na odpowiedź z zaproszeniem na 15-minutowy HR. Pośrednicy mają tam przebicie
  • Odpowiedz
15k spokojnie można dostać w Polsce, nawet na UOP


@r333m4k444: Co za bzdury, jeśli ktoś dostaje 15k na łapę na umowie o pracę w wieku 25 lat jako programista to jest to absolutny wyjątek i bardzo mały odsetek osób zarabia takie pieniądze jako dev w takim wieku.
  • Odpowiedz
Sztokholm jest drogi, 15k to nie dużo na tamte warunki. Place w IT poszły do góry, 15k spokojnie można dostać w Polsce, nawet na UOP


@r333m4k444: OP dostał 15k na łapę oraz 8k na mieszkanie, w wieku 25 lat, a Ty napisałeś że to spokojnie można dostać w Polsce XD
  • Odpowiedz
@r333m4k444: B2B to inna sprawa, chociaż to i tak nadal jest margines i wyjątek, a nie coś, co można „spokojnie dostać”. Na UoP przy takiej kwocie masz 300k kosztów rocznie na samo wynagrodzenie po stronie pracodawcy, praktycznie nikt tyle nie płaci ludziom po 5 – 6 latach klepania kodu.
  • Odpowiedz
@pan_welniak: @dziadeq: ¯\_(ツ)_/¯ nie wiem czemu, ale tutaj gdy ktoś próbuje się dzielić jakimś szczęściem, prywatnym osiągnięciem, to wiele osób próbuje mu udowodnić, że tak naprawdę nie ma się z czego cieszyć xD
  • Odpowiedz
są takie oferty, 25 lat dev to 5-6 lat expo


@r333m4k444: daj oferty 15k na rękę + 8k netto na wnajęcie mieszkania, na umowie o pracę, do tego daj kilkadziesiąt takich ofert, bo napisałeś, że w Polsce spokojnie można dostać takie stawki

inaczej jesteś kłamcą i oszustem
  • Odpowiedz