Wpis z mikrobloga

kurczę mirki pijcie ze mną kompot. Emigruję w sierpniu i stresowałem się poszukiwaniem mieszkania w Sztokholmie, ale dziś okazało się, że mój pracodawca nie dość, że oferuje pakiet relokacyjny (co było uzgodnione), to opłaca mi do końca zatrudnienia mieszkanie do horrendalnej kwoty 21500 SEK (2100 eur) miesięcznie XD czyli największy wydatek i stres związany z mieszkaniem tam mi odpada.
A do tego cała pensja zostaje na własne wydatki.

ja pierdzielę, mam 25. lat, jestem bez wyższego wykształcenia, a życie tak się do mnie uśmiecha, że czuję się jakbym wygrał w totka.

Stawiam wszystkim compot!

#pracbaza #emigracja #szwecja
  • 139
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FunkyMonkey: 15k pln netto bardzo ciężko w Polsce, nie mówiąc o tamtejszych benefitach (i jak się okazało, darmowym mieszkaniu, więc i tak zostanie mi więcej w kieszeni niż w Polsce przy tej samej stawce). No i tak, nie jadę się tam dorobić, jadę wyluzować i zyskać perspektywę.
  • Odpowiedz
@kubaa010: tylko angielski. Szwedzkiego zacząłem się uczyć na Duolingo, ale dopiero po podpisaniu umowy. Firma mi proponuje intensywny kurs 40h po przylocie w sierpniu, a później jeden semestr w szkole językowej.
  • Odpowiedz
@ortopliss: no to super. Ale w Sztokholmie z tego co wiem jest masakra z mieszkaniami. Tam mają trochę inny system i się czeka w jakichś kolejkach do wynajmu mieszkania xD także życzę powodzenia, żeby Ci się w ogóle udało dostać.
  • Odpowiedz