Wpis z mikrobloga

kurczę mirki pijcie ze mną kompot. Emigruję w sierpniu i stresowałem się poszukiwaniem mieszkania w Sztokholmie, ale dziś okazało się, że mój pracodawca nie dość, że oferuje pakiet relokacyjny (co było uzgodnione), to opłaca mi do końca zatrudnienia mieszkanie do horrendalnej kwoty 21500 SEK (2100 eur) miesięcznie XD czyli największy wydatek i stres związany z mieszkaniem tam mi odpada.
A do tego cała pensja zostaje na własne wydatki.

ja pierdzielę, mam 25. lat, jestem bez wyższego wykształcenia, a życie tak się do mnie uśmiecha, że czuję się jakbym wygrał w totka.

Stawiam wszystkim compot!

#pracbaza #emigracja #szwecja
  • 139
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ortopliss: jeśli zależy ci na fakturze to szukaj kolejnego na qasa.se

Jeśli taniej to na blocket (tu uważaj na naciągaczy, czyli wpłacasz zaliczkę i po tygodniu okazuje się że mieszkanie które wynajmujesz należy do kogoś innego i straciłeś masę kasy, poczytaj o tym w necie jest pełno info jak temu zapobiec).

Jeśli zamierzasz żyć w SE to wpisuje się na listę na mieszkanie od państwa zaraz po rejestracji.

Przy szukaniu mieszkania
15k pln netto bardzo ciężko w Polsce,


@ortopliss: z każdym rokiem coraz łatwiej. Nie wiem, ile masz doświadczenia i gdzie mieszkasz, ale we Wrocławiu z ~4-5 lat doświadczenia, na luzie rabialne. Jeszcze z 3 lata temu było ciężko, dziś to kwota do osiągnięcia na luzie. Z większym doświadczeniem możesz celować za granicą w kwoty 2x wyższe i więcej.

Tym niemniej, powodzenia i żeby ci się tam w nowej pracy i nowym