Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pytanie do Mirków na rowerach, głównie spod tagu #kwadraty - jak zabezpieczacie się przed kleszczami? Nieraz trzeba zjechać w jakieś chaszcze, więc szczególnie teraz to nie kwestia czy coś cię użre, a kiedy.

#rower #mtb dla zasięgu
  • 7
  • Odpowiedz
@jsbandtkie: Ja od jakiegoś czasu uzywam OFFa ale tego w spryskiwaczu a nie w sprayu. Zawsze aplikują w pierwszej kolejności miejsca gdzie to gówno lubi się przyczepić czyli całe nogi łącznie z tyłem.

Raz miałem kleszcza wbitego 3 dni na podudziu - nie czułem go bo myję się gąbką dopiero jak zbierałem kawałki błota z siebie po maratonie to coś nie chciało zejść i zauważyłem.
  • Odpowiedz
@jsbandtkie: Jeżdżę bardzo szybko, kleszcze nie mają szans mnie dogonić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na rowerze, jak nie wchodzisz w krzaki do pasa, to trudniej złapać, aczkolwiek możliwe, ja nigdy nie złapałem (kwadrat x29 here) Tak czy siak polecam załączony film. Kleszcze nie skaczą z drzew na ludzi.
  • Odpowiedz
mugga

DEET

Ech... Po raz kolejny, DEET nie działa na kleszcze. Działa na komary i kilka innych gatunkow.
Na rowerze najlepiej zwyczajnie obejrzeć sie po powrocie. Jak jakiś parodniowy wypad to długie ubranie (min. spodnie) i permetryna. Ale na krótkie wypady nie ma co nadużywać trucizny (DEET też to dotyczy, pryskanie się miksturami 1000% niekoniecznie ma sens: https://www.wykop.pl/wpis/58223537/co-stosujecie-na-komary-przy-jezdzie-mtb-jak-sie-j/#comment-207196871 )
  • Odpowiedz