Wpis z mikrobloga

Zacznijmy od FAKTOW:

1. Ja MIESZKAM we Wroclawiu od 35 lat.
2. Ja korzystam z komunikacji miejskiej we Wroclawiu od dziecinstwa.
3. Mieszkaniec duzego miasta traktuje komunikacje miejska jako cos naturalnego. Idziesz na przystanek, czekasz na pojazd, wsiadasz do tramwaju i jedziesz w wyznaczone miejsce (takze, aby sie przesiasc)
4. Przez te 30 lat, swiadomie obserwowalem ewolucje pojazdow MPK we Wroclawiu, jezdzac starymi Ikarusami, Jelczami, Volvo, Konstalami, Protramami, Skodami...
5. Moje doswiadczenia sa jak najbardziej pozytywne, typowe srodkowoeuropejskie miasto, zawsze gdy wsiadam do tramwaju w Brnie, Wiedniu, Krakowie mam podobne wrazenia.
6. Komunikacja autobusowa ma we Wroclawiu najnowoczesniejszy tabor sposrod duzych miast w Polsce
7. Tramwaje przechodza kompleksowy remont (Skody 16T i Protramy WrAs) z instalacja klimatyzacji we wszystkich skladach plus Wroclaw zakupil 46 calkiem nowych Modertransow Gamma
8. MPK przejmuje kontrole nad wroclawskimi torowiskami i zaczyna #torywolucje. Zaniedbania infrastruktury MPK zostaja na biezaco wymieniana, ten proces ma miejsce w calym miescie
9. Miasto buduje obecnie 2 nowe trasy tramwajowe na Nowy Dwor i Popowice, niedlugo rusza kolejna inwestycja, trasa na Swojszyce

Okej, teraz cos od siebie, wybaczcie, bedzie dosc asertywnie - wiekszosc piszacych pod tagiem #wroclaw we Wroclawiu nie mieszka, sporo to zagubione sloiki, ludzie ze wsi i malych miasteczek, osoby NIE ROZUMIEJACE funkcjonowania duzego miasta i wlasnie komunikacji zbiorowej, ludzie o niskiej empatii, ludzie z drugiej strony aroganccy, gnusni - w0lacy jednym slowem.

Prosze o pokore, nie jestescie stad, nie macie pojecia o tym miescie, dlatego czasami warto ugryzc sie w jezyk, zamiast pisac kolejne glupoty.

Wroclaw w latach 90-tych byl bardziej zapuszczony niz Lodz, dzis sami wiemy, jest miejscem, ktore "odrobine" sie zmienilo.

Czy uwazacie, ze tutaj miejszaja lenie? Nieudacznicy? Przeciez to miasto ciezko pracuje kazdego dnia, by sie rozwijac, wiec proces modernizacji MPK jest procesem plastycznym, odbywa sie 24/7 i to tylko kwestia czasu, gdy znow staniemy sie wzorem.

Prosci mlodzi ludzie, duszacy sie w swoich zuzytych 15 letnich gratach, wyrazajacy arogancje wobec tych, ktorzy swiadomie wybieraja nowe autobusy Mercedes czy Volvo, ktore mozna spotkac w Sztokholmie czy Frankfurcie? To troche smieszne, tak samo smieszne, jak jazgot, ze bilet bedzie kosztowac 80 groszy wiecej za 15 minutowy przejazd w miescie, gdzie parking na Starym Miescie kosztuje 7zl/h. Skoro macie auto, skoro tracicie na nim 1000zl miesiecznie, tak was boli bogacze podwyzka o 80 groszy, wielcy informatycy 15k xD? Nie mowiac, ze kazdy kto mieszka we Wroclawiu ma urbancard, gdzie ceny sie nie zmienia.

Jestescie dziadami, przejeliscie po swoich prostych rodzicach gen homosowietikusa, macie mentalnosc taka sama jak wasi wasaci tatusiowie, ale kurcze, po co dalej sie kompromitowac! Zaakceptujcie to, ze wasza wiedza, doswiadczenie jest mialkie i wciaz zyjecie w tym miescie jak "goscie", nie potrafiac wyzbyc sie swojego biednego samochodowego #!$%@?.

Jest MPK, jest rower - to jest alternatywa, z ktorej korzystaja w tym miescie miejscowi, swiadomi mieszkancy, bedacy dumnymi Europejczykami.

Chce samochod? Wsiadam do ubera za te marne dwie dychy dojade wszedzie. Po co mi auto, skoro na wakacje latam samolotem, a do innych miast mam kolej? Zakupy? Przywioza mi do domu...

#wroclaw #mpkwroclaw #takaprawda
Pobierz
źródło: comment_1624006276h5Lx1cp0tNF8fK5SgWo2v6.jpg
  • 123
@Jud-Suss: mieszkam we Wrocławiu kilka lat krócej i mam nadzieję, że w końcu przez te kilka następnych lat nabiorę podobnych wrażeń co do naszego zbiorkomu co Ty. Tyle dobrego się u nas zmieniło przez ostatnie lata, że nie pchają się w dwukierunkowe składy tramwajowe i nie ustawiają przetargów "na nowe volvo".
@papaj_21_37: Bedzie dobrze, jak faktycznie przyjada do WRO Gammy z Poznania i mieszkancy zachodnich osiedli beda mieli alternatywe dla autobusow.

Zreszta prawdziwy kosmos bedzie na Nowym Dworze, gdzie do wyboru beda mieli tramwaj, autobus i pociag do centrum.

Ja jestem spokojny, chocby teraz, za 70 mln zl trwa remont historycznych Mostow Pomorskich, zaraz ruszy remot ulicy, jedno sie konczy, zaczyna nowe, najgorzej, gdyby w miescie panowal marazm i brak pomyslu, a
5. Moje doswiadczenia sa jak najbardziej pozytywne, typowe srodkowoeuropejskie miasto, zawsze gdy wsiadam do tramwaju w Brnie, Wiedniu, Krakowie mam podobne wrazenia.


@Jud-Suss: Znaczy, że nigdy we Wiedniu nie byłeś. Wypad larperze ;)

@wuwuiks o to to, jeśli ktoś porównuje komunikację wiedeńską z wrocławską, to albo troluje albo za mocno upadł na dupę albo w Wiedniu spędził maks godzinę xD NIEBO A ZIEMIA
@Schwarzenigger: Trollowanie? Bo tworze obraz miasta przyjaznego pieszemu, odrzucając #!$%@? modernistow, ktorzy mieli bzika z motoryzacją (i co ostatecznie zostalo zaorane)

Gosciu, ogarnij sie w XXI wieku i posluchaj madrzejszych od siebie, szczegolnie pod tagiem #wroclaw z ktorego mniejszosc ludzi w ogole nie mieszka w tym miescie...
Po co mi auto, skoro na wakacje latam samolotem, a do innych miast mam kolej? Zakupy? Przywioza mi do domu...

@Jud-Suss: Jestem zwolennikiem zrównoważonego transportu i ograniczania ruchu samochodowego w centrach miast, ale jak widzę takie teksty to zawsze mam przed oczami kogoś mocno ograniczonego i zamkniętego w swojej bańce.

Są setki powodów dla których samochód jest przydatny przeciętnej osobie/rodzinie, nawet jak mieszka w centrum dużego miasta. Nie oznacza to, że
@Strus: Jezeli tacy ludzie trzymaja swoj samochod w podziemnym parkingu, a nie zastawiaony gdzies pod blokeim na trawniku, pewnie, niech sobie takie auto posiadaja, ale do kogo ty sie zwracasz, skoro tutaj w wiekszosci mowimy o mlodych ludziach spoza miasta, ktorzy ledwo zipia wynajmujac mieszkanie na obrzezach, a jednak auto musi byc, bo to jak potwierdzenie statusu, choc na auto tych ludzi nie stac.

Biedny Polak nie potrafi rozporzadzac pieniedzmi, szasta,
@Darth_Gohan: Na Wroclaw moge smialo narzekac w wielu kwestiach:
- drozyzny w gastronomii (gdzie strefa taniego zarcia zbliza sie do cen restauracyjnych)
- ciaglego wzrostu cen nieruchomosci i jej slabej jakosci poza centrum
- braku wiekszych dzialan miasta z uspokajaniem ruchu i zazielenianiem miasta (m.in. Kazimierza Wielkiego)
- brzydoty fragmentow miasta, jak pl. Legionow, Teczowa, Pilsudskiego i braku jakiegos planu, by to zrewitalizowac

Ale sa to kwestie na inne portale niestety...
Wrocław nie rozwinął się lepiej od Łodzi bo miał super wlodadzy. Wrocław miał autostradę, lotnisko i blisko do Niemiec. Plus w miarę sensowna ilość wykształconych na całkiem dobrych w skali kraju uczelniach. Ot cały wielki sukces. Więc przestań gadać głupoty :)


@Darth_Gohan: Szczecin jeszcze pod koniec lat 90' był bogatszy i lepiej rozwinięty od Wrocławia, też ma lotnisko, autostradę i jeszcze bliżej do Niemiec. Co prawda być może to bardziej zasługa