Wpis z mikrobloga

Zacznijmy od FAKTOW:

1. Ja MIESZKAM we Wroclawiu od 35 lat.
2. Ja korzystam z komunikacji miejskiej we Wroclawiu od dziecinstwa.
3. Mieszkaniec duzego miasta traktuje komunikacje miejska jako cos naturalnego. Idziesz na przystanek, czekasz na pojazd, wsiadasz do tramwaju i jedziesz w wyznaczone miejsce (takze, aby sie przesiasc)
4. Przez te 30 lat, swiadomie obserwowalem ewolucje pojazdow MPK we Wroclawiu, jezdzac starymi Ikarusami, Jelczami, Volvo, Konstalami, Protramami, Skodami...
5. Moje doswiadczenia sa jak najbardziej pozytywne, typowe srodkowoeuropejskie miasto, zawsze gdy wsiadam do tramwaju w Brnie, Wiedniu, Krakowie mam podobne wrazenia.
6. Komunikacja autobusowa ma we Wroclawiu najnowoczesniejszy tabor sposrod duzych miast w Polsce
7. Tramwaje przechodza kompleksowy remont (Skody 16T i Protramy WrAs) z instalacja klimatyzacji we wszystkich skladach plus Wroclaw zakupil 46 calkiem nowych Modertransow Gamma
8. MPK przejmuje kontrole nad wroclawskimi torowiskami i zaczyna #torywolucje. Zaniedbania infrastruktury MPK zostaja na biezaco wymieniana, ten proces ma miejsce w calym miescie
9. Miasto buduje obecnie 2 nowe trasy tramwajowe na Nowy Dwor i Popowice, niedlugo rusza kolejna inwestycja, trasa na Swojszyce

Okej, teraz cos od siebie, wybaczcie, bedzie dosc asertywnie - wiekszosc piszacych pod tagiem #wroclaw we Wroclawiu nie mieszka, sporo to zagubione sloiki, ludzie ze wsi i malych miasteczek, osoby NIE ROZUMIEJACE funkcjonowania duzego miasta i wlasnie komunikacji zbiorowej, ludzie o niskiej empatii, ludzie z drugiej strony aroganccy, gnusni - w0lacy jednym slowem.

Prosze o pokore, nie jestescie stad, nie macie pojecia o tym miescie, dlatego czasami warto ugryzc sie w jezyk, zamiast pisac kolejne glupoty.

Wroclaw w latach 90-tych byl bardziej zapuszczony niz Lodz, dzis sami wiemy, jest miejscem, ktore "odrobine" sie zmienilo.

Czy uwazacie, ze tutaj miejszaja lenie? Nieudacznicy? Przeciez to miasto ciezko pracuje kazdego dnia, by sie rozwijac, wiec proces modernizacji MPK jest procesem plastycznym, odbywa sie 24/7 i to tylko kwestia czasu, gdy znow staniemy sie wzorem.

Prosci mlodzi ludzie, duszacy sie w swoich zuzytych 15 letnich gratach, wyrazajacy arogancje wobec tych, ktorzy swiadomie wybieraja nowe autobusy Mercedes czy Volvo, ktore mozna spotkac w Sztokholmie czy Frankfurcie? To troche smieszne, tak samo smieszne, jak jazgot, ze bilet bedzie kosztowac 80 groszy wiecej za 15 minutowy przejazd w miescie, gdzie parking na Starym Miescie kosztuje 7zl/h. Skoro macie auto, skoro tracicie na nim 1000zl miesiecznie, tak was boli bogacze podwyzka o 80 groszy, wielcy informatycy 15k xD? Nie mowiac, ze kazdy kto mieszka we Wroclawiu ma urbancard, gdzie ceny sie nie zmienia.

Jestescie dziadami, przejeliscie po swoich prostych rodzicach gen homosowietikusa, macie mentalnosc taka sama jak wasi wasaci tatusiowie, ale kurcze, po co dalej sie kompromitowac! Zaakceptujcie to, ze wasza wiedza, doswiadczenie jest mialkie i wciaz zyjecie w tym miescie jak "goscie", nie potrafiac wyzbyc sie swojego biednego samochodowego s----------a.

Jest MPK, jest rower - to jest alternatywa, z ktorej korzystaja w tym miescie miejscowi, swiadomi mieszkancy, bedacy dumnymi Europejczykami.

Chce samochod? Wsiadam do ubera za te marne dwie dychy dojade wszedzie. Po co mi auto, skoro na wakacje latam samolotem, a do innych miast mam kolej? Zakupy? Przywioza mi do domu...

#wroclaw #mpkwroclaw #takaprawda
J.....s - Zacznijmy od FAKTOW:

1. Ja MIESZKAM we Wroclawiu od 35 lat.
2. Ja korzy...

źródło: comment_1624006276h5Lx1cp0tNF8fK5SgWo2v6.jpg

Pobierz
  • 123
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gigamesh: Bylem w Singapurze, Hong Kongu i Osace, jezdzilem tamtejszym metrem i pociagami (i tramwajem w Kyoto) i zgadzam się, że Azja jest pod tym względem świetna.

Mniej świetna w Azji jest stosowanie komunikacji na wiaduktach, jak np. w Bangkoku czy Kuala Lumpur, który rujnuje wygląd miasta.

Tak jak trzy wymienione miasta byly swietne dla pieszego, tak Azja Poludniowo-wschodnia (poza SIN) to dramat w tym
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: No ok, ale tak z reka na sercu powiedz, czy na wazne spotkanie wyruszlbys wierzac rozkladowi jazdy? Czy moze wyszedlbys na wczesnie kursy aby w razie opoznienia nadal zdazyc?
  • Odpowiedz
@Gigamesh: Z reka na sercu, poszedlbym na wczesniejszy. Tak samo jak z PKP. Raz spoznilem sie na samolot w Polsce (trasa PKP Wroclaw-Poznan) i raz poza Polska (w zwiazku z opoznionym pociagiem w Norwegii), uczucie jest tak fatalne, ze wole teraz byc przed czasem i wypic sobie kawe czy p--o, niz sie stresowac.
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Urodziłem się we Wrocławiu 33 lata temu. Pluje na każdego wrocławianina który mówi do przyjezdnych - wy nie jesteście stąd, wy nie rozumiecie, wy ludzie ze wsi. Tym się właśnie różnimy od Warszawy i jej wyniosłości. Przyjezdni płacą tak samo jak my podatki we Wrocku / wydają tu swoje pieniądze. Szanuj ich i ich zdanie bo wstyd mi za ciebie.
  • Odpowiedz
gen homosowietikusa, macie mentalnosc taka sama jak wasi wasaci tatusiowie, ale kurcze, po co dalej sie kompromitowac! Zaakceptujcie to, ze wasza wiedza, doswiadczenie jest mialkie i wciaz zyjecie w tym miescie jak "goscie"


@Jud-Suss: z tymi Ukraińcami we Wrocławiu to masz troszkę racji
  • Odpowiedz
@Janusz_z_Rivii: Nie placa tak samo podatkow, a szanuje kazdego rozsadnego czlowieka, ktory nie p------i farmazonow, jak "mpk wroclaw to gowno", "dramat", "tragedia", bo bedac spoza Wroclawia, nie mial mozliwosci korzystac z komunikacji miejskiej w swoim malym miescie. Wiec nie ma porownania.

To troche jak ktos, kto mowi "ryanair jest c-----y". Ale skad wiesz, ze jest c-----y, czy miales mozliwosc leciec sasem? czy lufa? W czym sie rozni ryanair od sas
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Również jako meiszkaniec Wrocławia który jeździ komunikacją, a głównie rowerem, stwierdzam żeś buc i p--------z głupoty.
Cała infrastruktura wrocławia jest na coraz niższym i gorszym poziomie zamiast się rozwijać. Najlepszy okres to były początki Dutkiewicza gdy był rozsądny, potrafił zarzadzać budżetem i planowanie istniało.
Aktualnie jest chujnia jakich mało od wieeelu lat. Błędne decyzje, wysokie ceny, niska jakość, brak funduszy na remont więc zamiast płącić 20 mln an remonty
  • Odpowiedz
@Jud-Suss:Nawet nie zdążyłeś przeczytać :D co oznacza że nie chciałeś dyskusji tylko się wywyższyć i jeszcze na dodatek napisać bzdury. Jesteś gorszy niż trolle. Weź #usunkonto bo jesteś zerem i szkodzisz Wrocławiowi który zawsze będzie w moim sercu. #czarnolisto i tyle warto z Tobą zrobić.
  • Odpowiedz
@Loloman: Pewnie, ze przeczytalem, ale jak mowisz, ze bylo lepiej kilkanascie lat temu, jak jezdzily konstale, niz dzis, gdy tabor autobusow jest najnowszy w Polsce, to o czym mamy rozmawiac? Jest niska jakosc, bo jezdza autobusy jak w najbogatszych miastach Europy... jprd kolego...
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Ty serio tego nie zrozumiałeś? :D
Kiedyś było to przemyślane, jeździło poprawnie, a jakość taborów była jaka była, bo brak trochę kasy i technologii i rozwoju i to był standard. WIęc warto oceniać MPK na podstawie danego okresu w porónaniu do innych miast/świata.
Kiedyś to byłoby np 60/100 punktów. A aktualnie jest 5/100? Może 10/100 punktów. Inni rozwinęli się lepiej, rozsądnie, taniej itd.
Więc w dupie mam super tabory
Loloman - @Jud-Suss: Ty serio tego nie zrozumiałeś? :D
Kiedyś było to przemyślane, j...

źródło: comment_1624028424dNBR1WZdpsNzawfj1Aj4Fz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Loloman: xD Daj 1/10000000... Jezu, ludzie, spoko, jest kurla tragedia, lepiej w Lwowie marszrutka popierdzielac, Wroclaw updal, tak jak Gazeta Wyborcza, 40 nowych tramwajow zamowiaonych, remonty wszystkich Skod, remonty na torach, budowane nowe trasy. Ja cie nie przekonam, rozumiem, ze masz swoja obsesje, trwaj przy niej, tak jak mowilem wczesniej moj wpis jutro bedzie juz nieaktualny, a wroclawianie dalej beda masowo jezdzic autobusami i tramwajami, MPK dalej bedzie pracowac nad
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Ja mam gdzieś czy ktoś tu sobie smieszkuje o MPK. Jakie jest takie jest ja to wiem i ty tez. Wiesz za co kocham naprawdę Wrocław? Za świeżą krew każdego roku, tych przyjezdnych, studentów, nowych barwnych ludzi przyjeżdżających z odległych miejsc Polski a nawet świata. Wrocław to miasto spotkań. Lubię pokazywać nowym co ciekawego we Wrocku.
  • Odpowiedz