Wpis z mikrobloga

Zacznijmy od FAKTOW:

1. Ja MIESZKAM we Wroclawiu od 35 lat.
2. Ja korzystam z komunikacji miejskiej we Wroclawiu od dziecinstwa.
3. Mieszkaniec duzego miasta traktuje komunikacje miejska jako cos naturalnego. Idziesz na przystanek, czekasz na pojazd, wsiadasz do tramwaju i jedziesz w wyznaczone miejsce (takze, aby sie przesiasc)
4. Przez te 30 lat, swiadomie obserwowalem ewolucje pojazdow MPK we Wroclawiu, jezdzac starymi Ikarusami, Jelczami, Volvo, Konstalami, Protramami, Skodami...
5. Moje doswiadczenia sa jak najbardziej pozytywne, typowe srodkowoeuropejskie miasto, zawsze gdy wsiadam do tramwaju w Brnie, Wiedniu, Krakowie mam podobne wrazenia.
6. Komunikacja autobusowa ma we Wroclawiu najnowoczesniejszy tabor sposrod duzych miast w Polsce
7. Tramwaje przechodza kompleksowy remont (Skody 16T i Protramy WrAs) z instalacja klimatyzacji we wszystkich skladach plus Wroclaw zakupil 46 calkiem nowych Modertransow Gamma
8. MPK przejmuje kontrole nad wroclawskimi torowiskami i zaczyna #torywolucje. Zaniedbania infrastruktury MPK zostaja na biezaco wymieniana, ten proces ma miejsce w calym miescie
9. Miasto buduje obecnie 2 nowe trasy tramwajowe na Nowy Dwor i Popowice, niedlugo rusza kolejna inwestycja, trasa na Swojszyce

Okej, teraz cos od siebie, wybaczcie, bedzie dosc asertywnie - wiekszosc piszacych pod tagiem #wroclaw we Wroclawiu nie mieszka, sporo to zagubione sloiki, ludzie ze wsi i malych miasteczek, osoby NIE ROZUMIEJACE funkcjonowania duzego miasta i wlasnie komunikacji zbiorowej, ludzie o niskiej empatii, ludzie z drugiej strony aroganccy, gnusni - w0lacy jednym slowem.

Prosze o pokore, nie jestescie stad, nie macie pojecia o tym miescie, dlatego czasami warto ugryzc sie w jezyk, zamiast pisac kolejne glupoty.

Wroclaw w latach 90-tych byl bardziej zapuszczony niz Lodz, dzis sami wiemy, jest miejscem, ktore "odrobine" sie zmienilo.

Czy uwazacie, ze tutaj miejszaja lenie? Nieudacznicy? Przeciez to miasto ciezko pracuje kazdego dnia, by sie rozwijac, wiec proces modernizacji MPK jest procesem plastycznym, odbywa sie 24/7 i to tylko kwestia czasu, gdy znow staniemy sie wzorem.

Prosci mlodzi ludzie, duszacy sie w swoich zuzytych 15 letnich gratach, wyrazajacy arogancje wobec tych, ktorzy swiadomie wybieraja nowe autobusy Mercedes czy Volvo, ktore mozna spotkac w Sztokholmie czy Frankfurcie? To troche smieszne, tak samo smieszne, jak jazgot, ze bilet bedzie kosztowac 80 groszy wiecej za 15 minutowy przejazd w miescie, gdzie parking na Starym Miescie kosztuje 7zl/h. Skoro macie auto, skoro tracicie na nim 1000zl miesiecznie, tak was boli bogacze podwyzka o 80 groszy, wielcy informatycy 15k xD? Nie mowiac, ze kazdy kto mieszka we Wroclawiu ma urbancard, gdzie ceny sie nie zmienia.

Jestescie dziadami, przejeliscie po swoich prostych rodzicach gen homosowietikusa, macie mentalnosc taka sama jak wasi wasaci tatusiowie, ale kurcze, po co dalej sie kompromitowac! Zaakceptujcie to, ze wasza wiedza, doswiadczenie jest mialkie i wciaz zyjecie w tym miescie jak "goscie", nie potrafiac wyzbyc sie swojego biednego samochodowego #!$%@?.

Jest MPK, jest rower - to jest alternatywa, z ktorej korzystaja w tym miescie miejscowi, swiadomi mieszkancy, bedacy dumnymi Europejczykami.

Chce samochod? Wsiadam do ubera za te marne dwie dychy dojade wszedzie. Po co mi auto, skoro na wakacje latam samolotem, a do innych miast mam kolej? Zakupy? Przywioza mi do domu...

#wroclaw #mpkwroclaw #takaprawda
J.....s - Zacznijmy od FAKTOW:

1. Ja MIESZKAM we Wroclawiu od 35 lat.
2. Ja korzy...

źródło: comment_1624006276h5Lx1cp0tNF8fK5SgWo2v6.jpg

Pobierz
  • 123
  • Odpowiedz
@Jud-Suss Z Twoich wpisów zawsze bije taka buta i poczucie wyższości "patrzcie, ja mieszkam we Wrocławiu od zawsze, nie to co wy, więc wiem wszystko lepiej". Nawet jeśli z częścią Twoich tez się zgadzam, to piszesz to w taki sposób, że nie mam ochoty przyznawać Ci racji. Nikogo do niczego takimi wpisami nie przekonasz.
  • Odpowiedz
@Jud-Suss widzę dzisiaj Ci słonko zdrowo przygrzało.

Jak chcesz plac 80 groszy więcej za bilet i módl się żeby tramwaj dojechał na miejsce bo albo się sam wykolei albo jego kumpel przed nim.

Nowoczesne tramwaje? Mówisz o tych reanimowanych trupach co mają 50 lat tylko ładnie je pomalowali i dali ładowarki USB?

XD Urban Card nie zmienia ci ceny miesięcznego. Spora część ludiz już nie musi do biur jeździć co chwila więc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
@Jud-Suss: z jednej strony Twoje wpisy zawierają ciekawe poglądy, ale sposób ich pisania w stylu "paczta chamy ja mądry mieszanin Wam tłumaczę" bywa trochę męczący ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jest rower - to jest alternatywa, z ktorej korzystaja w tym miescie miejscowi, swiadomi mieszkancy, bedacy dumnymi Europejczykami.


@Jud-Suss: widzialem nawet murzyna na rowerze
  • Odpowiedz
@CzarnyOwiec: Tak sie rozmawia z mentalnymi PiSowcami. Elita intelektualna musi udezyc czasami reka w stol, by trafilo do glowy. Gdy nie ma sie autorytetu intelektualnego w domu, gdy informacje zdobywa sie z naglowkow fake-newsow z wykopu, gdy zycie kulturalne nie istnieje, wtedy trzeba przemowic dosadniej, by zrozumiec i stac sie bardziej pokornym.

Wykop to prawicowy sciek, ja jestem tutaj kagankiem oswiaty, by moze 1% troszke bardziej kumatych przemyslal i zreflektowal sie
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Co za bzdury, mamy się cieszyć że nie ma takiego badziewa jak za kadencji Dutkiewicza? Ludzie zobaczyli, że w innych miastach to może funkcjonować lepiej.
Przede wszystkim niech ktoś z obecnego magistratu/MPK powie wprost, że jesteśmy gdzie jesteśmy przez poprzedniego prezydenta. Po drugie, MPK niech przestanie uprawiać propagandę sukcesu w social media, tylko zejdzie do ludzi. Pomijam już butę bijącą z niektórych profili.
Podstawowym problemem MPK jest to, że codziennie
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Sorry to disappoint. Mieszkam we Wrocławiu do 30 lat. I nie, nie traktuje komunikacji miejskiej jako cos naturalnego (chyba ze za naturalne uznamy codzienne powazniejsze 'jebnięcie') . Nie w tym miescie, gdzie miasto, jako takie, ma w glebokim powazaniu zdanie mieszkańców (co obecnie dobitnie pokazują nie potrafiąc nawiązać dialogu, banując ludzi probujacych prowadzic dyskusje w mediach spolecznosciowych).
Moje doswiadczenia z MPK sa absolutnie negatatywne i jesli chce gdzies sie dostac
  • Odpowiedz
1. Ja MIESZKAM we Wroclawiu od 35 lat.

2. Ja korzystam z komunikacji miejskiej we Wroclawiu od dziecinstwa.

Elita intelektualna musi udezyc czasami reka w stol, by trafilo do glowy.

ja jestem tutaj kagankiem oswiaty


@Jud-Suss: dawno nie bylo takiej BUTY i SAMOZADOWOLENIA, ze sie jest LEPSZYM od innych na mirko xDD. Avatar dobrany idealnie, ci tez tak maja.

To teraz moje fakty:

Mieszkam we Wroclawiu od 36lat z hakiem.
Od
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Mieszkam we Wrocławiu od 13 lat, doceniam to, że tabor się rozwija (bo tak, rozwija się), nie mniej... jak już muszę jechać do biura, to wybieram rower dla przyjemności, albo samochód, żeby dojechać szybko i bez problemów. Niestety, wiecznie spóźniające i wykolejające się mpk nie przekonuje mnie do korzystania z ich usług, wolę zabulić za parking pod NFM. Mój dojazd MPK do biura to ~50min, powrót w szczycie to nawet
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Od urodzenia dumny z pochodzenia XD
Typie wyśmiewasz nacjonalistów, a sam wywyższasz się rzeczami,na które miałeś zerowy wpływ (jak narodziny)
Dla mnie nie różnisz się nic, a nic od typowego 30iq nacjola przy takim podejściu
  • Odpowiedz
Jestem przeciez swiadom, ze wiekszosc ludzi wciaz jest zagubionych, na dorobku i nie traktuje Wroclawia jako swojego miejsca do zycia. Ktos przyjechal do WRO, teraz tu pracuje, dostanie podwyzke 500zl w Koszalinie, Bydgoszczy czy Szczecinie, jutro go we Wroclawiu juz nie bedzie.

Ja jestem z Wroclawiem zwiazany pepowina, odwiedzam swoja 83 letnia babcie, ktora opowiada mi o poczatkach "polskiej historii" tych ziem po tych kilkuset latach przerwy, ja ja slucham z zapartym
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: ludzie ci piszą o kiepskiej wrocławskiej komunikacji a ty wyjeżdżasz z jakimś pluciem na gejów. Już ci słońce za mocno przygrzało czy po prostu podczepiłeś się pod temat żeby sobie trollować i próbujesz sprowokować na wszelkie możliwe sposoby licząc że ktokolwiek zniży się do twojego poziomu dyskusji?
  • Odpowiedz