Wpis z mikrobloga

Zacznijmy od FAKTOW:

1. Ja MIESZKAM we Wroclawiu od 35 lat.
2. Ja korzystam z komunikacji miejskiej we Wroclawiu od dziecinstwa.
3. Mieszkaniec duzego miasta traktuje komunikacje miejska jako cos naturalnego. Idziesz na przystanek, czekasz na pojazd, wsiadasz do tramwaju i jedziesz w wyznaczone miejsce (takze, aby sie przesiasc)
4. Przez te 30 lat, swiadomie obserwowalem ewolucje pojazdow MPK we Wroclawiu, jezdzac starymi Ikarusami, Jelczami, Volvo, Konstalami, Protramami, Skodami...
5. Moje doswiadczenia sa jak najbardziej pozytywne, typowe srodkowoeuropejskie miasto, zawsze gdy wsiadam do tramwaju w Brnie, Wiedniu, Krakowie mam podobne wrazenia.
6. Komunikacja autobusowa ma we Wroclawiu najnowoczesniejszy tabor sposrod duzych miast w Polsce
7. Tramwaje przechodza kompleksowy remont (Skody 16T i Protramy WrAs) z instalacja klimatyzacji we wszystkich skladach plus Wroclaw zakupil 46 calkiem nowych Modertransow Gamma
8. MPK przejmuje kontrole nad wroclawskimi torowiskami i zaczyna #torywolucje. Zaniedbania infrastruktury MPK zostaja na biezaco wymieniana, ten proces ma miejsce w calym miescie
9. Miasto buduje obecnie 2 nowe trasy tramwajowe na Nowy Dwor i Popowice, niedlugo rusza kolejna inwestycja, trasa na Swojszyce

Okej, teraz cos od siebie, wybaczcie, bedzie dosc asertywnie - wiekszosc piszacych pod tagiem #wroclaw we Wroclawiu nie mieszka, sporo to zagubione sloiki, ludzie ze wsi i malych miasteczek, osoby NIE ROZUMIEJACE funkcjonowania duzego miasta i wlasnie komunikacji zbiorowej, ludzie o niskiej empatii, ludzie z drugiej strony aroganccy, gnusni - w0lacy jednym slowem.

Prosze o pokore, nie jestescie stad, nie macie pojecia o tym miescie, dlatego czasami warto ugryzc sie w jezyk, zamiast pisac kolejne glupoty.

Wroclaw w latach 90-tych byl bardziej zapuszczony niz Lodz, dzis sami wiemy, jest miejscem, ktore "odrobine" sie zmienilo.

Czy uwazacie, ze tutaj miejszaja lenie? Nieudacznicy? Przeciez to miasto ciezko pracuje kazdego dnia, by sie rozwijac, wiec proces modernizacji MPK jest procesem plastycznym, odbywa sie 24/7 i to tylko kwestia czasu, gdy znow staniemy sie wzorem.

Prosci mlodzi ludzie, duszacy sie w swoich zuzytych 15 letnich gratach, wyrazajacy arogancje wobec tych, ktorzy swiadomie wybieraja nowe autobusy Mercedes czy Volvo, ktore mozna spotkac w Sztokholmie czy Frankfurcie? To troche smieszne, tak samo smieszne, jak jazgot, ze bilet bedzie kosztowac 80 groszy wiecej za 15 minutowy przejazd w miescie, gdzie parking na Starym Miescie kosztuje 7zl/h. Skoro macie auto, skoro tracicie na nim 1000zl miesiecznie, tak was boli bogacze podwyzka o 80 groszy, wielcy informatycy 15k xD? Nie mowiac, ze kazdy kto mieszka we Wroclawiu ma urbancard, gdzie ceny sie nie zmienia.

Jestescie dziadami, przejeliscie po swoich prostych rodzicach gen homosowietikusa, macie mentalnosc taka sama jak wasi wasaci tatusiowie, ale kurcze, po co dalej sie kompromitowac! Zaakceptujcie to, ze wasza wiedza, doswiadczenie jest mialkie i wciaz zyjecie w tym miescie jak "goscie", nie potrafiac wyzbyc sie swojego biednego samochodowego #!$%@?.

Jest MPK, jest rower - to jest alternatywa, z ktorej korzystaja w tym miescie miejscowi, swiadomi mieszkancy, bedacy dumnymi Europejczykami.

Chce samochod? Wsiadam do ubera za te marne dwie dychy dojade wszedzie. Po co mi auto, skoro na wakacje latam samolotem, a do innych miast mam kolej? Zakupy? Przywioza mi do domu...

#wroclaw #mpkwroclaw #takaprawda
Pobierz J.....s - Zacznijmy od FAKTOW:

1. Ja MIESZKAM we Wroclawiu od 35 lat.
2. Ja korzy...
źródło: comment_1624006276h5Lx1cp0tNF8fK5SgWo2v6.jpg
  • 123
@Jud-Suss: no zajebiście, szkodą że jesteś tak zainteresowanym mieszkańcem że nie patrzysz w to co było uzgodnione w planach na komunikację miejską a to co się #!$%@?;) Gdzie kolej miejska pod którą robili specjalne przystanki? Gdzie 33+ pod ktore w mieście są specjalne szersze torowiska i nowoczesny system dostosowywania swiatel? Gdzie ta SM która pod egidą króla walczy dzielnie z nielegalnie parkującymi wszędzie gruzami? Jacuś nie panuje nad tym wszystkim, sorry
Okej, teraz cos od siebie, wybaczcie, bedzie dosc asertywnie - wiekszosc piszacych pod tagiem #wroclaw we Wroclawiu nie mieszka, sporo to zagubione sloiki, ludzie ze wsi i malych miasteczek, osoby NIE ROZUMIEJACE funkcjonowania duzego miasta i wlasnie komunikacji zbiorowej, ludzie o niskiej empatii, ludzie z drugiej strony aroganccy, gnusni - w0lacy jednym slowem.


@Jud-Suss: to może ja coś "od siebie" - nie mieszkam we Wrocku, tylko w Poznaniu. Duże miasto, sąsiedzkie,
@KatpissNeverclean: Poznan mial swoje 5 minut w latach 90, niestety z miastem dzieje sie cos nieciekawego, zwija sie, zapanowal pewien marazm, nic sie dzis o Poznaniu nie slyszy… To oczywiscie nie moj problem, bo to sympatyczne miejsce, ale nie moj dom, to Wroclaw wykorzysuje swoja szanse, czego jestes jak najbardziej swiadoma, widzac, jak sie miasto zmienilo. I ten proces trwa w najlepsze. Kocham swoje miasto! ( ͡° ͜ʖ ͡