Wpis z mikrobloga

(Chyba) normik 37 lvl here. Zaczynałem biegać dokładnie 26 marca po lockdownowej przerwie. Wcześniej była wyłącznie bieżnia raz-dwa w tygodniu która na maksa mnie nudziła i robiłem to bardziej z poczucia obowiązku. Bez żadnej diety i przez dwa miesiące zszedłem ze 105 do około 101. Czemu bieżnia? Wstydziłem się wyjść ubrany w te idiotycznie jaskrawe buty po prostu na zewnątrz. Wstydziłem się bycia biegającym grubasem po osiedlu i okolicach. Moja Ex już różowa namawiała mnie na wspólne bieganie, ale ona była super fit i zwyczajnie tło mi głupio przy niej sie poruszać.

W lockdownie wróciłem do swojej haniebnej wagi 107 kg przy 190 cm. Gdy kolejny raz przedłużali zamknięcie silek stwierdziłem #!$%@?, ide do lasu bo już ze sobą nie wytrzymam. Pierwszy bieg to było jakieś 5 km w 45 minut i myślałem, ze umrę. Wybrałem zupełnie przypadkiem las gdzie akurat jest dość hardkorowo bo są dość duże spadki i podejścia. Dobrałem jeszcze dwójkę przyjaciół z którymi na początku biegaliśmy regularnie. Dało to dużo motywacji i wsparcia. Po miesiącu mój dawny znajomy zaczął mnie i kumpla trenować siłowo w garazu.
Po trzech miesiącach postanowiłem spróbować na płaskim i sam jestem w szoku. Nie wiem czy to dobry wynik, ale dla mnie jest to życiowy rekord.
Dzisiaj ważę 90,6 kg () i nigdy nie czułem się tak dobrze. Nagle znajome zaczynaja mi sypać swoimi wolnymi koleżankami jak z rękawa co daje super miłe uczucie. Pijcie ze mno kompot mireczki!
#bieganie #biegajzwykopem #odchudzanie #mirkokoksy #mirkowyzwanie
Unter - (Chyba) normik 37 lvl here. Zaczynałem biegać dokładnie 26 marca po lockdowno...

źródło: comment_1623992891lESXhJmhVYb4EDqpdB6Ime.jpg

Pobierz
  • 212
  • Odpowiedz
  • 0
@K0ras: Znajomy mi mówił, ze po 40 normalnie przyjmujesz zastrzyki z testosteronu żeby nie sflaczeć i faktycznie w salonie odmłody obok mnie jest taka kuracja
  • Odpowiedz
@Unter: Ale nostalgia... jak mieszkałem na Brzeźnie (dokładnie na srodku zdjecia, przy pętli tramwajowej) bo była dokładnie moja trasa biegów. Uwaga na dziki w lesie obok petli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Kolego gratulacje! Dla czytajacych nalezy przypomniec ze bieganie nie prowadzi do utraty wagi. Najwazniejsza jest dieta, opowiada spokojnie za 80% utraty tluszczu, sport i ruch mobilizuje tkanke tluszczowa do utraty lipidow i polepsza metabolizm, ale sam w sobie jest niewystarczajacy. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
dlaczego w tej apce jest ta dziwna miara prędkości - czas/odległość? Biegacze stosują coś takiego?

@Ranger: @Unter: Biegacze do określania "szybkości" stosują tempo [min/km] a nie prędkość [km/h] ponieważ jest to dużo łatwiejsze i czytelniejsze w czasie biegu:
5min/km = 12km/h
4min/km = 15km/h
Jak widzisz jest to stosunkowo nieduża różnica "wartości" prędkości, ale już kolosalna przy bieganiu. OP przebiegł ze średnim tempem 5:43 (czyli ~10,5 km/h), a
  • Odpowiedz
@Prawy_Kacper: To niefajna waga. Jak się dusisz podczas wiązania butów to jest to sygnał od ciała :)


@Unter: W twoim przypadku widocznie to było znacznie za dużo. Ja przy 190cm i wadze 110kg czułem się bardzo dobrze. Teraz niestety jest sporo więcej i pora zrzucić kilogramy. Póki co dieta pudełkowa daje radę. Plus nieco ruchu (rower).
  • Odpowiedz
Ja ja widzę 45 letnich gości na siłowni to nie widzę w nich obecnie andropauzy - ale może się myle, jestem młody nie wszystko postrzegam takim jakie jest na prawde. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@K0ras: Terapia zastępcza, czyli teść + hgh.
  • Odpowiedz
@Unter: trzymaj sie uważaj na shin splints, na kolkę, na kostki, na kolana. Wbrew pozorom sport bardzo kontuzjogenny. Ja miałem złamanie marszowe i do tej pory odczuwam miejsce w którym mi peknęła kość. Nie szarszuj z tą masą, piona!
  • Odpowiedz
Ja przy 190cm i wadze 110kg czułem się bardzo dobrze. Teraz niestety jest sporo więcej i pora zrzucić kilogramy. Póki co dieta pudełkowa daje rad


@Largenss: ja mam 186 cm i przy 105 było super. Teraz jest 115 i to już jednak przeszkadza. 100 byłaby idealna
  • Odpowiedz
Pijąc dużo chłodnej wody chudnie się bardzo szybko bo organizm zużywa dużo energii na jej podgrzanie.


@outsidre: sorry, ale to jest nieprawda, albo w najlepszym wypadku często powielany mit.

Jeżeli potrzebny wydatek energetyczny na podgrzanie 1ml wody o 1 stopień celsujsza wynosi 1 kalorię (nie kilokalorię, a kalorię czyli 1/1000 kcal), to podgrzanie 1ml wody o temperaturze np. 4 stopnie do 36 stopni (temp. ciała) wynosi 32 kalorie. Podgrzanie szklanki wody (250 ml) kosztuje 250x32=8000 kalorii czyli 8 kilokalorii. Czyli mniej więcej tyle co kaloryczność 1g tłuszczu albo 2g węglowodanów lub
  • Odpowiedz
@Qba1996: To na spokojnie, pierwszy tydzień rób np. 3 km rowerem. Drugi tydzień postaraj się 4km. Potem 5km aż dojdziesz do 20km. Tak samo z bieganiem, najpierw z przerwami, potem coraz krótsze przerwy
  • Odpowiedz