Wpis z mikrobloga

Podsumowując ostatnie 3 dni Polskiej kadry:
Sytuacja faktyczna: Sousa rozpracowuje przeciwnika, daje wskazówki piłkarzom podczas odprawy, piłkarze słuchają, ale 5 minut po wyjściu z szatni zapominają co się mówiło, albo w ogóle nie przetwarzają prostego angielskiego. Ważne żeby w Warzone pograć na konsoli (pewnie w polskiej wersji językowej xD).

Sytuacja po meczu, przed ujawnieniem materiałów ŁNP:
Masowa krytyka selekcjonera i Lewandowskiego. Zarzuty?
Lewandowski: Macha rękami, zwraca kolegom uwagę (co za straszny kapitan, ośmielił się powiedzieć koledze że #!$%@?ł krycie), przejmuje rolę trenera na boisku, stara się dyrygować kolegami. Główny krytyk to ekspert-mejwen Hajto, oraz ekspert-pijak Kowal, który nazywa Lewandowskiego "cipą".
Selekcjoner: Nie rozpracował rywala, nie przekazał informacji, nie przygotował zespołu, zespół zajechany fizycznie, przygotowaliśmy się tylko na Hiszpanię - główny krytyk Stanowski, może #!$%@? wie o piłce, ale za to pojechał Jasiowi Kapeli hehe.

Sytuacja po ujawnieniu ŁNP:
Lewandowski: okazuje się, że #!$%@?ł graczy bo dostali dokładne wytyczne jak się zachować, a mimo wszystko #!$%@? i dopuścili do utraty gola. Jako kapitan ich #!$%@?ł na boisku, co jest naturalne.
Selekcjoner: okazuje się, że przeciwnika rozpracował, dał wytyczne także na Słowację, przygotował zespół, w prostych słowach przekazał czego się spodziewać. Ja jako kibic i pasjonat piłki zrozumiałem o co mu chodziło, a typy co grają przez całe życie od dziecka w piłkę nie zrozumieli.
Mejweni i eksperci: po raz kolejny okazało się, że wszelkie Hajty, Borki, Stanowskie wiedzą tylko tyle, ile im ktoś przekaże w przeciekach ze zgrupowań. Wszelkie ich analizy są nietrafione i gówno warte. Mimo wszystko to one kształtują opinię kibica o wydarzeniach i poszczególnych postaciach w reprezentacji. Także uprzejmie proszę żeby już zamknęli wreszcie te swoje mordy i wrócili do wysyłania swoich knag tajkom i przemycania fajek, bo do tego się nadają. Kowal niech komentuje dalej, bo jego i tak nikt na powaznie nie bierze, a przynajmniej jest beka z żulka.

Jak dla mnie to Sousa i Lewandowski się bronią w tym momencie przed wszelką krytyką dotyczącą ich pracy.

#reprezentacja #euro2020 #kanalsportowy
  • 75
@ZygmnuntIgthorn: Polska ma dobry atak i środek pola. Największe polskie nazwiska to Lewy, Zieliński, Klich i Krychowiak (oraz Milik i Piątek). Nie mamy już dwóch szybkich skrzydłowych, jak za Nawałki, gdzie można było oprzeć grę na Błaszczykowskim i Grosickim. Teraz mamy wahadłowych, którzy pełnią tylko rolę pomocniczą, nie muszą być kreatorami gry. Problemem jest bardziej to, że piłkarze mieli za mało czasu na adaptacje do nowego systemu i wciąż powielają schematy
@Tessadija: polecam przestać słuchać "ekspertów". Zrozumcie, że nasza kadra nie gra wahadłami. Sorry, ale dla mnie nie dostrzeżenie tak prostej rzeczy to trochę ręce opadają. Powiedz mi czy na załączonym obrazku widzisz 3 obrońców i wahadłowych czy 4 obrońców i 4 pomocników? Gramy systemem 4-4-2.

Dodatkowo zarzut z kryciem Skriniara przez Jóźwiaka też nietrafiony. Oczywiście w kryciu indywidualnym przypisanie takiego krycia to samobójstwo, ale my bronimy strefą. Nie wyciągniesz przecież Lewego
Pobierz Matus20095 - @Tessadija: polecam przestać słuchać "ekspertów". Zrozumcie, że nasza ka...
źródło: comment_1623927295tCHPkgzOUrEWXVKMJzySLB.jpg
@Serghio: Tutaj uległeś ekspertom, którzy #!$%@?ą, że Sousa tak dużo eksperymentował. Fakt, pomylił się co do Szymańskiego i chciał sprawdzić Helika zamiast Glika (co jest uzasadnione). Jednak na początku 2. połowy zmienił ich na Jóźwiaka i Glika. Tym samym ustawieniem zagraliśmy z Andorą. Jedyna zmiana w tym meczu była taka, że nie zagrał Moder, a Piątek. Przesunęliśmy wtedy ziela z '10' na środek pomocy z milika na '10'. Czy to jest
@Deska_o0: liczyłem na max 1 punkt i wątpię, że mi się sprawdzi

oczywiście chciałbym 6 punktów, ale ja w grze reprezentacji za Sousy nie widziałem niczego pozytywnego
chciał sprawdzić Helika zamiast Glika (co jest uzasadnione).


@Matus20095: No właśnie, dlaczego niby uzasadnione? W pierwszym meczu o punkty w Eliminacjach MŚ przeciwko Węgrom gra właściwie testowany, debiutant Helik (oczywiście został zmieniony w II połowie). To nie był mecz towarzyski, dziennikarze mają i mieli pełne prawo komentować, zadawać pytanie, czy to było słuszne posunięcie?

Mecze z Rosją i Islandią to inna historia. Z Rosją sprawdzaliśmy zmienników i daliśmy odpocząć podstawowym zawodnikom
żeby już zamknęli wreszcie te swoje mordy i wrócili do wysyłania swoich knag tajkom i przemycania fajek,


@Mave: Próby trafienia grupy milionerów do siatki, strasznie serious business.
@Mave: Sousa tak, Lewandowski nie. Sousa nie był w stanie nic więcej zrobić kiedy mecz się zaczął. Lewandowski miał na to 90 minut. Jedyne z czego się broni to z machania łapami.
@Serghio ja nikomu nie zabraniam, tylko boli mnie fakt, że robią to mega merytorycznie. Mówią o wywracaniu składu do góry nogami co jest nieprawdą. Jak chodzi o Francję czy inne reprezentacje to różnica polega na tym, że ich selekcjonerzy mieli 100 okazji żeby sprawdzić kogo chcieli. Oczywiście mógł Sousa tego nie robić, ale mieć rozeznanie co kto potrafi to też nie jest głupie.

Jak chodzi o Helika to już Nawałka obejmując kadrę
@Mave: Mnie najbardziej rozbawiła dzisiejsza odpowiedź na pytanie o znajomość angielskiego w kadrze. Była taka dyplomatyczna. Czekaj, chyba tak to leciało "Nie trzeba być poliglotą, żeby rozumieć język futbolu". Dla mnie to znaczy tyle co: nie, nie wszyscy w kadrze znają angielski na tyle, żeby zrozumieć co trener ma do przekazania. No sorry, ale ten pierwszy mecz to była taka padaka w obronie, że słów brak
@Mave: Jeżeli myślicie, ze tak się prowadzi odprawe taktyczna na poziomie jak to wyglądało na tamtym filmiku to jeden wielki lol. Gość mówi w innym języku, rzuca hasłami i jest przekonany, ze każdy rozumie i będzie pamiętał xD
@Mave: Akurat to, że trzeba kryć Skriniara przy rzutach rożnych wiedział każdy kto choć trochę śledzi i zna się na piłce nożnej. To trochę tak jak chwalić trenera Słowacji za to, że kazał obrońcom pilnować Lewego. To, że nasi piłkarze do najbystrzejszych nie należą i najwyraźniej nie potrafią grać formacją zaproponowaną przez Souse to już inna historia.
Akurat to, że trzeba kryć Skriniara przy rzutach rożnych wiedział każdy kto choć trochę śledzi i zna się na piłce nożnej


@gucias: szkoda że reprezentanci Polski w piłkę nożną najwyraźniej ani nie śledzą, ani się na niej nie znają.
Wogole jaki jest fenomen tych mejwenów i czemu ktoś bierze ich na poważnie skoro #!$%@? się znają XD


@Dzikopiryna: mają kontakty, dobry wizerunek i są znani. Przykładowo Borek - według mnie bardzo dobry komentator meczów (jak na polskie warunki), ale ekspert z niego żaden. Hajto z kolei tam siedzi, no bo były piłkarz, grał za granico, więc musi coś wiedziec nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Odpowiedź: nie,