Wpis z mikrobloga

@Korea: @Lordon: czemu? To rozsądne zachowanie. Po pierwsze budujesz w ten sposób zdolność kredytową. Po drugie pieniądze tracą na wartości, 100zl które zapłacisz za dwa lata będą warte mniej niż gdybyś zapłacił je teraz. Zwlaszcza, że raty na telefon mają przeważnie zerowe oprocentowanie i możliwość zawieszenia ich
  • Odpowiedz
@Pierorzek: No pewnie, super jest się zadłużać i kupować coś na co się nie stać aby zapłacić od razu.
Pewnie życie od wypłaty do wypłaty, a jak straci pracę to jest w ostrej dupie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 103
@Pierorzek:

Po drugie pieniądze tracą na wartości


A elektronika wcale nie traci na wartości i po pół roku nie można kupić identycznego telefonu kilka stów taniej bo wyszedł nowy model xD Ale nie, trzeba brać najnowszy telefon za kilka koła a później płakać że rozwalony ekran i nie stać na naprawę xD

Btw, Zawsze kisne z ludzi którzy uważają rzeczy za świadectwo statusu, czym to się różni od pawia stroszącego
  • Odpowiedz
super jest się zadłużać i kupować coś na co się nie stać aby zapłacić od razu.


@maciss: no ja sobie biorę elektronikę na raty 0%, mimo że mnie na nią stać. w sumie kupuję tylko rzeczy na które mnie stać. A raty biorę dlatego, że trwa to chwilę i jakoś łatwiej mi rozplanować wydatki, jak wiem że mam miesięczne obciążenie, zamiast na raz wywalić 2k. No i nie biorę na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fortySeven: kto tu ma problem ze zrozumieniem co ja piszę? W którym miejscu jest o samym kupowaniu na raty? xD
Pisze o kupowaniu drogiego telefonu przez osoby które na to nie stać xD
  • Odpowiedz
@gitowka: Tylko gotówka, ludzie sprzedają na olx taniej nowe telefony tylko dlatego że wzięli je żeby sobie w koszty wrzucić, także czasami można fajną okazje złapać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pierorzek: rozsadne tylko wtedy kiedy potrafisz kontrolowac swoj budzet, a takich osob jest malo.

Jezeli stac cie zeby kupic telefon za gotowke, ale wolisz wziac go na raty a gotowke przeznaczyc na inwestycje, to wtedy jest to madre dzialanie. W przeciwnym wypadku to glupota i proszenie sie o problemy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A elektronika wcale nie traci na wartości i po pół roku nie można kupić identycznego telefonu kilka stów taniej bo wyszedł nowy model xD


@fortySeven: pieniądze tracą na wartości ale też elektronika traci na wartości. Jeśli poczeka się jakiś czas to można znaleźć taki sam telefon kilka stów taniej przez co zaoszczędzić. Czy ja napisałem że trzeba płacić gotówką? Telefon na promocji kilka stów taniej też możesz kupić na raty.
  • Odpowiedz