Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko215
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

678

625 lekarzy w Polsce zarabia powyżej 100 tys. zł. "Rz" dotarła do wyliczeń

625 lekarzy w Polsce zarabia powyżej 100 tys. zł. "Rz" dotarła do wyliczeń

1,2 proc. lekarzy ze specjalizacją na kontrakcie zarabia brutto powyżej 100 tys. zł miesięcznie. Takich medyków jest w Polsce co najmniej 625. Kolejnych 49 specjalistów otrzymuje podobne wynagrodzenie na podstawie umowy o pracę.

Poludnik20
Poludnik20
z
rp.pl
dodany: 03.06.2026, 11:31:54
  • #
    szpital
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • #
    praca
  • #
    lekarz
  • #
    lekarze
  • 187
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Tyle zarabiają lekarze w Niemczech
prowess5451
z m.youtube.com
  • -5

Komentarze (187)

najlepsze

Endrula83
Endrula83
Endrula83
03.06.2026, 13:40:47 via iOS
  • 242
Ale tylko w jednym szpitalu.

Nie zapominajmy o cudownym sklonowaniu sie lekarza, ktory potrafi w ciagu jednego dyzuru 24h byc w 2 szpitalach jednocześnie, obskoczyc 3 przychodnie i jeszcze ma czas na prywatny gabinet. Złoci, niezastąpieni ludzie.
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kismeth
Kismeth
03.06.2026, 13:56:42 via Wykop
  • 31
@Endrula83: wykopki pisały mi ostatnio, że to niemożliwe.
  • Odpowiedz
Dadas77
Dadas77
03.06.2026, 14:39:50 via Wykop
  • 16
Nagonka zgodnie ze wszystkimi bolszewickimi regułami.


@Mikemed: Decyzja o nagonce zapadła w marcu 2025r. podczas posiedzenia komisji zdrowia, przygotowywano plebs na to co nastąpi a lekarz idealnie nadaje się na kozła ofiarnego (no przecież nie pielęgniarka).
  • Odpowiedz
FREDIxZIELONKA
FREDIxZIELONKA
03.06.2026, 12:47:13 via Wykop
  • 101
1,2 proc. lekarzy ze specjalizacją na kontrakcie zarabia brutto powyżej 100 tys. zł miesięcznie.


jak się weźmie pod uwagę wszystkich to się okaże że jest ich wielokrotnie więcej:

Po zsumowaniu przychodów z różnych placówek może się okazać, że takich osób z zarobkami powyżej 100 tys. zł miesięcznie jest w systemie od 5 do 10 proc.".
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nastarkill
nastarkill
03.06.2026, 13:55:05 via Wykop
  • 29
@N331: juz raz widzialem w szpitalu gdzie lezalem, lajtowy oddzial, ordynator robil jednoczesnie duzur na SOR oraz zwykly na swoim oddziale, potrafil obchody robic w czerwonych ciuchach z sor - mial nowa zone i dom budowal.
  • Odpowiedz
Kismeth
Kismeth
03.06.2026, 13:56:24 via Wykop
  • 23
12-16h pracy oraz dyżurów 24h.


@N331: 2h pracy i 10h o----------a się raczej.
  • Odpowiedz
pomaranczowyogorek
pomaranczowyogorek
03.06.2026, 13:36:50 via Wykop
  • 74
W jednym szpitalu 100k? Nieźle nieźle. Co roku mogą kupować mieszkanie w powiatowym.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

paw4da
paw4da
paw4da
03.06.2026, 14:04:23 via Wypiek
  • 86
@N331 nie wyjadą, bo w takich Niemczech tyle nie nagolą kasy co w polskim frajerskim państwie, gdzie mają jak pączki w maśle i oni sami o tym wiedzą xD dlatego tak bardzo limitują specjalizacje, najbardziej zdegenerowana kasta w polsce, wyssą ostatnie krople krwii z pacjenta byleby jak najwięcej, 300, 500, a nawet 800 PLN za 15 minut wizytę
  • Odpowiedz
100piwdlapiotsza
100piwdlapiotsza
03.06.2026, 17:54:11 via Android
  • 6
@czorny_m: to lekarze na umowach b2b... W 12 tyiwcnhm mieście... W szpitalu powiatowym... Człowieku... Weź się ogarnij. Wiem od pielęgniarek co się dzieje w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku... I tam jest jeszcze ciekawiej, ale nie znam kwot. Wiem tylko, że prawie cała obsługa z oddziału chirurgii z tego 12000 g---o miasta została przeniesiona do Białegostoku... Bo kolega ściągną do siebie kolegę, a najlepszego specjalistę z oddziału wywalili, a następnie odnieśli
  • Odpowiedz
MidasPL
MidasPL
MidasPL
03.06.2026, 14:10:14 via Wykop
  • 43
Heh, mediana na poziomie zarobków w IT, ale z górą to ktoś mocno poleciał. Problemem jest beton. Te ok. 5% lekarzy trzyma wszystkich za gardła. Tam jest gruby konflikt interesów, ale nikt się o to nie burzy. Następnym razem jak ktoś Wam będzie mówił, że "brakuje w tym kraju lekarzy", wiedzcie że to nie dlatego, że ciężka praca, zarobki, czy coś. Problemem są limity, które te 5% ustala po to, żeby nie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ryjek201
ryjek201
ryjek201
04.06.2026, 13:04:30 via Wykop
  • -1
@MidasPL: ale bzdury
  • Odpowiedz
Silence369
Silence369
03.06.2026, 13:55:27 via Wykop
  • 35
Od samego przebywania w towarzystwie lekarzy można dostać raka, oni im coś robią z głowami na tych studiach...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Silence369
Silence369
04.06.2026, 05:35:48 via Wykop
  • 8
Nawet zacząłem merytoryczny komentarz ale stwierdziłem, że to nie ma sensu. Prezentujesz typowe dla medyków samouwielbienie i pogardę dla innych, to całkiem dobry przykład do tego co napisałem. Baba zielna w średniej wsi miała lepsze wyniki w leczeniu pacjentów niż każdy z was, wy tylko opływacie złotem.
  • Odpowiedz
Mikemed
Mikemed
05.06.2026, 10:06:39 via iOS
  • -1
@Silence369: Baba zielna ze wsi usuwała zapalny wyrostek, leczyła zapalenie płuc i krwiaka śródczaszkowego? I ty dostajesz plusy za taki wysryw?
  • Odpowiedz
zenozed5000
zenozed5000
03.06.2026, 16:23:15 via Wykop
  • 9
Lekarze chociaż wykonują jakąś sensowną pracę. Co z marnotrawieniem pieniędzy publicznych na bezsensowne inwestycje czy propagandystów służących parti politycznej w tvp
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dadas77
Dadas77
03.06.2026, 16:43:15 via Wykop
  • 4
Co z marnotrawieniem pieniędzy publicznych


@zenozed5000: nic, nie ma zaplanowanej nagonki w TV- nie ma tematu ... tak działa 3/4 społeczeństwa.
  • Odpowiedz
JoBackManhorse
JoBackManhorse
08.06.2026, 16:17:15 via Wykop
  • 0
@zenozed5000: ale byś się zdziwił co do przynajmniej niektórych z tych stutysięczników.
  • Odpowiedz
Niesondzem
Niesondzem
03.06.2026, 14:11:06 via Wykop
  • 7
Zastosujmy tę logikę do wszystkich. 1% budowlańców zarabia 50k na łapę. W dupach sie poprzewracało, poprzycinać coś trzeba, naglosnic, zrobić wrogów narodu.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dadas77
Dadas77
03.06.2026, 14:29:49 via Wykop
  • 4
zrobić wrogów narodu.


@Niesondzem: to akurat taki był cel- decyzja zapadła w marcu 2025r. na posiedzeniu komisji zdrowia, dziś już ludzie wiedzą na kogo pluć za kolejki i bajzel, rok temu nie wiedzieli.
  • Odpowiedz
Wielka-Polska-Betonowa
Wielka-Polska-Betonowa
03.06.2026, 17:05:34 via Wykop
  • 8
@Niesondzem: budowlaniec nie pracuje na 3 budowach jednocześnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
villog
villog
villog
03.06.2026, 20:56:46 via Wykop
  • 4
#lekarz100k
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

andrzej001
andrzej001
04.06.2026, 05:31:19 via Wykop
  • 3
Komuś żal dupę ściska. Zlikwidować przymusowe daniny to skończy się eldorado dla większości partaczy a niektórzy fachowcy zarobią jeszcze więcej - czego im życzę.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

andy-bandy
andy-bandy
03.06.2026, 15:38:58 via Wykop
  • 2
A reszta lekarzy specjalistów ( chirurdzy, ortopedzi, gastrolodzy i reszta...) dorabia prywatnie, 10 razy tyle... Oficjalnie tak będzie. Niestety, bez wizyty prywatnej ( tak z 3-4 po 400-500 zł) nie masz szans na wejście do państwowej placówki w sensownym czasie na zabieg, operację. Śmieszne statystyki nie mające nic wspólnego z ich zarobkami.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4291
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3175
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3092
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2659
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2362
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #zdrowie
  • #medycyna
  • #sluzbazdrowia
  • #nfz
  • #lekarz
  • #polska
  • #sor
  • #operacja
  • #pytanie
  • #choroby
  • #afera
  • #wydarzenia
  • #szpitale
  • #psychiatryk
  • #zalesie

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking