Wpis z mikrobloga

@n_____S: A dobrze mierzysz? Bo sam się zastanawiałem na jakich przełożeniach to mierzyć, zresztą też może być kwestia przymiaru, na wspomniany w materiale BikeHand ludzie też narzekali, że im nawet wchodzi w 1.0 na nowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@n_____S: @guru8: mnie wczoraj taki jeden fachowiec zielonka zczarnolistował i zwyzywał jak mu powiedziałem, że ma kasetę do wymiany jak mu przymiar wpada na 1. Upierał się, że nie bo mimo że na nowym łańcuchu mu skacze to na starym działa więc jest ok XD Przebieg 12.5 tys km i nasz znawca pouczał mnie, że smaruje napęd co 300-500 km XD Także tego, ot wykopowi specjaliści :D
@nadsztygar: @guru8: znalazłem jeszcze niezłą metodę na pomiar, ale trzeba go wykonać na nowym łańcuchu i zapisać wynik do porównywania.

Alternatively, you can use a vernier caliper to measure (and record) the distance between 10 links when the chain is new and then monitor it for .5% wear from there. Use the calipers inside the rollers, just as if it were a chain wear tool. The use of a vernier
Wygląda na to, że przymiar z Decathlonu jest nieprecyzyjny albo nie działa z łańcuchami SRAM.


@n_____S: Hmm, to by się zgadzało z jednym komentarzem z materiału, że większość przymiarów rozpycha ogniwa w łańcuchach Srama fałszując zużycie i pokazując 0.5 na nowych łańcuchach
@uysy: Tylko, że ten pierwszy ma chociaż jakąś minimalną wiedzę pozwalającą składać rowery, pod względem mitomaństwa bliżej mu do tego drugiego :D
@micelangeloB: No teoretycznie możliwe, wszystko zależy jaki łańcuch, niektóre są zrobione z gównolitu i wyciągają się od samego patrzenia :D kwestia nogi, zmiany przełożeń, itd. Na jakim ustawieniu mierzyłeś łańcuch? Przymiar do łańcucha 9/10 rzędowego czy 11/12?