Wpis z mikrobloga

Wy chyba nie rozumiecie, co to znaczy zbudowac nowoczesne miasto bez auta!

Z jednej strony boli was, ze nie macie darmowych parkingow w centrum, ze ulice nie maja po 4 pasy w kazda strone i nie mozecie jechac swoimi starymi, nie oszukujmy sie, starymi i niebezpiecznymi autami z drugiej i kolejnej reki, a z drugiej strony drzecie sie, gdy kazda nowa inwestycja w miescie nazywana jest przez was betonowaniem miasta, bo na miejscu skwerku do wysrania waszego kundelka, na miejscu skwerka, gdzie parkowaliscie na rozjezdzonych trawnikach wasze auta i gdzie mogliscie na lawce wypic piwko, powstaje biurowiec.

Denerwuje was, ze w centrum miasta trzeba placic 24/7 stala oplate za parkowanie - 7zl/h, jakby nie bylo was na to stac, przy comiesiecznych kosztach posiadania auta. Po co wy chcecie parkowac w tym centrum na dluzej? Jedziecie tam autem na impreze? Do restauracji? Moze do antrykota, ktory zamawiacie za 80zl zamawiacie szklanek wody lub herbatke? To logiczne, ze pijecie alkohol, winko za 25zl za lampke, wiec wasz placz, ze 7zl/h to duzo, jest smieszny, szczegolnie ze po alhoholu juz do tego auta nie powinniscie wsiadac!

Ale w tym calym parkowaniem nie rozumiecie sensu, ze cena ma powodowac rotacyjnosc samochodow, zeby ludzie mieli szanse na zaparkowanie, a nie objezdzanie przez 30 minut starego miasta w poszukiwaniu cudu, bo kazda dziura jest zapchana gratami, tam, gdzie mozna bylo stac za darmo. Koniec z ta patologia!

Przyjezdzacie autem do centrum, wiecie, ze macie cos zalatwic, szybciutko 1-2h, placicie i uciekacie. Zwalniacie miejsce.

Taki system ma tez zastanowic was, czy nie lepiej zostawic to auto pod domem, skoro szkoda wam za parking tych 7zl/h i nie pojechac tramwajem. Centrum jest swietnie skomunikowane, wiec chyba lepiej kupic ten bilet 15 minutowy za pare zlotych.

Przypominam, ze w centrum sa tez parkingi podziemne.

Czy wy umiecie zyc w duzym miescie ludzie? Czy wy rozumiecie po co powstaja buspasy, po co wydzielana jest strefa platnego parkowania? Dlaczego zweza sie ulice, zamyka przejscia podziemne?

Bardzo wazne, aby zamknac we Wroclawiu tunel kolo Galerii Dominikanskiej, aby zwezic Kazimierza Wielkiego, by uspokoic ruch, posadzic szpaler drzew, aby miasto wrocilo dla pieszych i rowerzystow, aby nie musiec dusic sie w tym smrodzie tych waszych starych diesli z przegladem za flaszke.

Nie buntujcie sie, tylko podporzadkujcie sie poleceniom autorytetow, tu sa prowadzone badania, by podnosic jakosc zycia, by nie musiec juz ocierac sie o samochody, gdy te parkuja na chodnikach, albo nie przepuszczaja na pasach.

Przyszlosc Wroclawia to dobra komunikacja miejska z koleja metropolitalna, auto w odstawce i wiecej aktywnosci fizucznej, bo rosna wam brzucy, jestescie coraz bardziej otluszczeni, schorowani, nie dziwi mnie meski bodyshaming wsrod kobiet, bo prezentujac taka postawe, jak dzisiejsi mezczyzni, to wstyd.

#wroclaw #motoryzacja
Pobierz J.....s - Wy chyba nie rozumiecie, co to znaczy zbudowac nowoczesne miasto bez auta!
...
źródło: comment_16234022177W2MM8hjCSjK6Osl527gU4.jpg
  • 107
@Jud-Suss: ty chyba nie ogarniasz jak dziala swiat, osoba X ma dwoje dzieci jedno lat 8 drugie lat 13, jedno chodzi do podstawowki X drugie do liceum Y, natomiast ty na godzine 9 musisz do jechac do miejsca pracy ktore jest okreslone literka Z, i teraz zbiorkom lezy, na samym oczekiwaniu miedzy przystankami zmarnujesz godzine, jak tu niby dojechac do roboty na czas? XD

ale czemu mial bym wymagac planowania kilkupoziomowego
@Sweet_acc_pr0sa: Twoja sytuacja jest anegdotyczna, bo mieszkajac na osiedlu, dzieci w tym wieku moga spokojnie same dojsc do szkoly, a ty jak kazdy dorosly dojechac do pracy. Jak mieszkasz na #!$%@? bez komunikacji miejskiej i bez uslug, jestes skazany na auto, podjales te decyzje swiadomie, swiadomie bedziesz zatem placil za wjazd do miasta, za parkingi. Tu nie ma specjalnego traktowania, bo masz dzieci, ktore poslales do szkol w roznych miejscach miasta
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Jud-Suss: Rozwiązanie stosowane w miasteczku niedaleko mojej wiochy:
3 duże parkingi na obrzeżach centrum: 3h za darmo.
Miejsca parkingowe w centrum: 50 centów za godzinę... Ale nie wykupisz innego czasu. Tylko godzinę. Ordnungamt zaś dba aby godzina była godziną.
I teraz #!$%@? hit: o godzinie 18 ścisłe centrum jest zamykane... Wszystkie uliczki dojazdowe mają wbudowane wysuwane słupki. Mieszkancy i służby mają piloty i tyle.
@Jud-Suss: Moje miasto jest tak dobrze skomunikowane, że do pracy KM jechałbym 45-60 min bo żaden autobus nie skręca z mojej głównej drogi w główną drogę przy której jest moja firma, tylko jadą objazdem XD

U mnie w mieście bez auta jak bez ręki. Mocno przestałem klnąć na życie jak wysiadłem z tych śmierdzących autobusów i gównotramwajów.

Choćbym miał jeździć 20 letnim seicento to do tramwaju nie wrócę i #!$%@?.

Jedyne
@fishery: No i gra, dize miasta tez maja parkingi Park and Ride, gdzie dojezdzajacy spoza miasta za darmo zostawiaja swoj samochod i przesiadaja sie do komunikacji miejskiej. Ale to boli januszy, ze musieliby wysiasc ze swojego auta na obrzezu miasta i przesiasc sie do nowego klimatyzowanego autobusu czy tramwaju i w spokoju, czytajac gazete dojechac do scislego centrum, bez tej sraczki z drogim parkingiem i narzekaniem, ze jest za malo miejsc.
@Jud-Suss: mieszkam w samym centrum, dzieci maja szkoly w dwie rozne strony I nie, nie mozesz 8 latka samego wyslac do szkoly,

offtopic ja nawet nie mam dzieci

nie jest anegdotyczna, jest to sytuacja w ktorej znaja sie tysiace rodzin codziennie w tym kraju a ze ty akurat jestes sam, nie masz obowiazkow i generalnie robie auto do zycia w duzym miescie jest nie potrzebne

zmieni sie to na przestrzeni kilku/kilkunastu
@fishery: Oczywiscie, ze nie ma idealnego miasta, Wroclaw mial poprzedniego prezydenta, ktory mial w dupie konserwacje torow, z wszyskimi rozjazdami, to mamy efekty z wykolejeniem, na szczescie nowy prezydent wzial sie do roboty i inwertuje, by z tej patologii wyjsc.

Miasta w Polsce inwestuja w nowe pojazdy, budowane sa nowe linie a parkowanie kosztuje coraz wiecej. To u rozsadnych ludzi powoduje, ze zaczynaja zastanawiac sie na alternatywa.

Dzis autobus to nie
Wy chyba nie rozumiecie, co to znaczy zbudowac nowoczesne miasto bez auta!


@Jud-Suss: my to rozumiemy, za to Ty się zesrałeś xD

Z jednej strony boli was, ze nie macie darmowych parkingow w centrum, ze ulice nie maja po 4 pasy w kazda strone i nie mozecie jechac swoimi starymi, nie oszukujmy sie, starymi i niebezpiecznymi autami z drugiej i kolejnej reki, a z drugiej strony drzecie sie, gdy kazda nowa
@aarahon: oj, widze janusza mlodego pokolenia, wojownika o darmowe parkingi w centrum, by moc w spokoju wciagnac gyrosika. A jak januszkowi nie damy tego, co on chce, to bedzie foszek i januszek na gyrosika do centrum nie przyjedzie, znajdzie alternatywe poza!

Ja wiem, ze wg waszej filozofii bez darmowych parkingow na Rynku padna lokale, centrum sie wyludni, co zreszta widzimy, wy husarzy swietej przepustowosci musicie zwyczajnie zaakceptowac nowe zasady egzystencji w
@Jud-Suss: A to ty współwrocławianin jesteś? Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sam jestem zwolennikiem poruszania się pieszo/rowerem, bo komunikacja miejska jeszcze niestety daleka jest od komfortu i niezawodności. Też niestety ma swoje problemy, na przykład jak ustalić składy tak, aby w szczycie ludzie nie jeździli na szybach, a flota nie puchła w tysiące. Czy gdzieś w ogóle udaje się to sensownie rozwiązać?

Fajnie, abyśmy mieli kiedyś dobrą