Wpis z mikrobloga

Życie jest piękne (,). Cały miesiąc #!$%@? fizycznie na magazynie i to moja wypłata. Teraz koszty życia :

-160 Zł bilet miesięczny
-250 zeta rata kredytu za prawo jazdy
-600 zł na pokój u mamy
-800 zł za jedzenie (Lubie zdrowo zjeść)
-70zł inernet

Razem na rozrywki i ubrania zostaję zostaje mi 300zł. W tym alkohol, nowe buty, bluzy,bielizna , koszulki Średnie z maturą, na studiach nie dałem po prostu rady...

#przegryw #depresja #pracbaza #zalesie #zarobki
Plecakowicz - Życie jest piękne (╯︵╰,). Cały miesiąc #!$%@? fizycznie na magazynie i ...

źródło: comment_1623267588TCb7N67KfmHaCYL3ZlVd3f.jpg

Pobierz
  • 241
  • Odpowiedz
Słuchaj Pajet. Masz do wyboru. Żyć jak robak i oszczędzać na jedzeniu albo pojechać za granicę i nie żyć co prawda w luksusach, ale nie martwić dachem nad głową, jedzeniem i tym czy będziesz miał kasę na nowe buty czy nie.


@MarcelFerry: słuchaj typie. Jak masz pisać te swoje bzdury to nie pisz lepiej nic, co? Chłopakowi nie chce się za bardzo uczyc - co ty myślisz ze za granicą
  • Odpowiedz
@Plecakowicz: O #!$%@?, jak można za takie grosze robić*
Chyba że nie jesteś zdrowy to współczuję, jeśli jesteś zdrowy to #!$%@? gdzie indziej do roboty, przecież za granicą na zbiorach itp w 3 miesiące zarobisz więcej niż tutaj w rok xD
  • Odpowiedz
@Plecakowicz: Jeśli Cię to pocieszy, to moja siostra zarabia niewiele więcej po architekturze na PWr, 5 lat doświadczenia. Nie potrafi się wykłócić o lepszą pensję, bo jest nieśmiała, wystarczą pochwały od szefa no i tyle w temacie.
  • Odpowiedz
@Plecakowicz: wyjedź z kraju i żyj jak człowiek

Po za tym jak można wydawać 800 zeta na żarcie, ja tyle w UK wydaje a tez lubię sobie zjeść. Z tego co piszesz to jesz jakieś 5000 kcal. Jak przystało na życie w PL utnij to do 1500 czy jakaś dieta na czokoszokach i będzie lepiej
  • Odpowiedz
@Plecakowicz: Macie 1800 rachunkow co miesiac ze az tyle sie musisz dokladac? Co do jedzenia to wystarczy zamiast bułek kupować chleb - 2zl oszczednosci, a wodę mineralną za 70gr zamiast 1,25 - 1zl oszczednosci dziennie. Znalazlem ci juz 90zl miesiecznie tymi dwoma zmianami.
  • Odpowiedz
@Plecakowicz: ja polecam robienie szejków. Kupujesz mleko i banany na bieżąco, do tego białko (40zł/kg) i masło orzechowe (17zł/kg) na allegro. Kiedyś przeliczałem i jeden szejk kosztuje ok. 4-5zł a ma 800 kcal, czyli tyle co porządny obiad. Tylko musisz mieć blender no ale to jednorazowy wydatek 150zł, zwróci się w kilka tygodni. Ja prawie codziennie pije takie szejki, a nie zarabiam mało, na jedzenie wydaje może 500zł miesięcznie. Plus
  • Odpowiedz
@vectus: no i pomyśl o tej wodzie jak wyżej pisali. Kiedyś też kupowałem butelkowaną, ale od 3 lat pije kranówe, akurat u mnie jest okej. Jeśli masz lipną to rozważ ten dzbanek filtrujący. Moj portfel odczuł taką zmianę
  • Odpowiedz