Wpis z mikrobloga

Tak a propos czerwca który podobno jest jakimś tam miesiącem dumy XD, chciałbym przypomnieć kilka faktów związanych z biologią człowieka:

- istnieją TYLKO dwie płcie biologiczne,
- istnienie układu rozrodczego ma za zadanie umożliwienie wymiany materiału genetycznego i spłodzenie potomków,
- istnienie układów rozrodczych męskich i żeńskich jest ściśle związane z gospodarką hormonalną organizmu,
- hormony determinują popęd, wygląd i behawioryzm osobnika,

Jeśli więc celem biologicznym istnienia gatunku jest spłodzenie potomstwa, to do prawidłowego rozwoju gatunku muszą istnieć dwie wyraźnie różniące się od siebie płcie między którymi istnieje popęd seksualny a którego celem jest spłodzenie potomstwa.

W związku z powyższym, osobniki które nie przejawiają powyżej opisanej charakterystyki płciowości człowieka, znajdują się w pewnym spektrum dewiacji (3)

#takaprawda #konfederacja #4konserwy #neuropa #polityka (chociaż nie wiem po co, ale wiadomo, że z godnie z WYTYCZNYMI moderacja i tak wije mi ten tag ¯\_(ツ)_/¯ ) no i oczywiście ulubiony #revoltagainsthemodernworld
Pobierz
źródło: comment_1623055785cOXXpteTFQ61y600DHzGMp.jpg
  • 266
Myślenie teleologiczne w kwestiach biologicznych proponowałbym porzucić


@eoneon: W sumie to jakie są bardziej biologiczne ujęcia „chorób” niż teleologiczne (w sensie coś a la „ten organ ma działać tak i tak, bo ma taką i taką funkcję*, a skoro nie działa to to choroba”)?

*wiem, że niektórzy filozofowie twierdzą, że teleologiczne ujęcia funkcji są czysto heurystyczne, ale IDK w sumie, które podejście jest popularniejsze
kościół jest temu przeciwny


@ArpeggiaVibration: kościół to znaczy kto lub co? Jak definiujesz kościół? Jako demokratyczną większość? To chyba coś ci się pomyliło, Jezusa można było bez problemu przegłosować, faryzeuszy było dużo więcej... Bo już wiadomo, że według ciebie kościół to nie papież, to nie bulle, to nie mędrcy kościoła...
Co w sytuacji kiedy ktoś rodzi się z gonadami żeńskimi i męskimi albo bez?


@yggdrasil: a co w sytuacji, gdy człowiek rodzi się bez ręki? Lub z sześcioma palcami u nóg? Bo przecież normalny człowiek ma dwie ręce i po pięć palców? Czy przestaje być człowiekiem? No nie. Czy jego rozwój jest normalny? No nie. To tak samo, kiedy ktoś rodzi się z gonadami żeńskimi i męskimi albo bez - jego
To jakiej jest wtedy płci?


@yggdrasil: kij go wie. Może męskiej z zaburzeniami? Albo żeńskiej z zaburzeniami? Bezpłciowcem? Na pewno anomalią z punktu widzenia biologii homo sapiens.
I ślepą ścieżką ewolucji, nie mającą możliwości naturalnego rozmnażania się. Anomalie w naturze się zdarzają, nie zawsze da się je jednoznacznie zdefiniować i przyporządkować.
Dziecko mające po 6 palców u rąk, lub nie mające ręki od urodzenia, też jest taką anomalią biologiczną.
czy nie, tylko jakiej jest płci, skoro są tylko dwie. ;)


@yggdrasil: nie ma płci. Jest bezpłciowcem.

Osoba, która ma zarówno męskie jak i żeńskie organy płciowe może się rozmnażać.


@yggdrasil: Jak może samodzielnie urodzić dziecko - jest kobietą. Jak może zapłodnić kobietę - jest mężczyzną. Jak może się samo zapłodnić i urodzić - jest następnym ogniwem w ewolucji człowieka.
W związku z powyższym, osobniki które nie przejawiają powyżej opisanej charakterystyki płciowości człowieka, znajdują się w pewnym spektrum dewiacji


@qluch: Fajnie, tyle, że psychologia, psychiatria i seksuologia mówią coś innego - nie uznaja osób homoseksualnych za dewiacje. Ty kategoryzujesz tak tylko dlatego, że z Twojego subiektywnego punktu widzenia wiążemy się w pary do rozmnażania - a przecież do czegoś takiego nie trzeba być w związku! O co właściwie więc chodzi? Homoseksualista
Fajnie, tyle, że psychologia, psychiatria i seksuologia mówią coś innego


@ziumbalapl: ok, i niech sobie mówią. Ale mówią to ze swojego punktu widzenia.

Polecam zapoznać się z tym wpisem jak tam napisałem, gatunek jest multi-organizmem ze względów które podałem w tamtym wpisie. Toteż przedłużenie gatunku jest sprawą całego gatunku a nie jednostki.

Nie trzeba udowadniać, że jednostki nie podejmujące współżycia seksualnego z różnych względów, nie pomagają w przedłużeniu gatunku ale gatunek
Ale mówią to ze swojego punktu widzenia


@qluch: Ich punkt widzenia jest oparty na wynikach badań, a Twój na czym? Obrazkach z kwejka, czy może tego co Pan Ksiądz (tm) powiedział w kościółku?

Toteż przedłużenie gatunku jest sprawą całego gatunku a nie jednostki


Kilka procent populacji nie może w żaden sposób zagrozić gatunkowi + może skorzystać ze sztucznych metod.

Nie trzeba udowadniać, że jednostki nie podejmujące współżycia seksualnego z różnych względów,
@MrHx:
Pozwolę sobie wkleić definicje z PWN:

DEWIACJA

1. «silne odchylenie od normy w zachowaniu, postępowaniu lub myśleniu»
2. «znaczne naruszenie równowagi jakiejś struktury lub systemu»
3. «zboczenie z kursu lub odchylenie od właściwego kierunku»
4. «odchylenie kątowe między południkiem magnetycznym a kierunkiem wskazywanym przez igłę magnetyczną kompasu, wywołane przez duże masy metalu»

Homoseksualizm nie spełnia żadnego z punktów, nie jest ani odchyleniem od normy (bo seksuologia, neurologia, psychologia, psychiatria i
@ziumbalapl: Tak, dewiacja bedzie kazdym odchyleniem od normy. Norma jest cos co jest normalne, czyli cos co przejawia statystyczna wiekszosc spoleczenstwa.

Zainteresuj sie czemu homoseksualizm byl i juz nie jest dewiacja wedlug DSM. Sama psychologia oprocz neuropsychologii stoi na pograniczu pseudonauki.

I nie mowie ze to zle, sam mam sporo odchylow i mozna byloby mnie nazwac dewiantem. Po prostu nie robmy kurtyzany z logiki.
Norma jest cos co jest normalne, czyli cos co przejawia statystyczna wiekszosc spoleczenstwa.

@MrHx: Nie, normą jest to, co się mieści w normie. Podam prosty przykład: masz różne grupy krwi, rzadkie i często występujace. Czy któraś z tych grup jest odchyłem od normy, dewiacja? Nie, wszystkie z nich są całkowicie normalne. Pojęcie "normy" w rozumieniu statystycznym nie ma sensu, bo homoseksualizm to pojęcie medyczne, należy więc odnosić się do seksuologii, czy
A psychiatria? Seksuologia? Neurologia? Medycyna uznaje konsensus naukowy, oparty na badaniach, a nie wiedzy z kwejka.


@ziumbalapl: To moze zacznij te badania czytac, a nie same abstrakty ew. wrzucasz cos czego nawet nie czytales najwidoczniej. Wrzucasz mi badanie w ktorym sami tworcy okreslaja homoseksualizm jako seksualna dewiacje i na dodatek swietnie podsumowali wszystko ze w sumie osoby homoseksualne czescie choruja na depresje, popelniaja samobojstwa oraz popadaja w alkohlizm ( ͡°
Podam prosty przykład: masz różne grupy krwi, rzadkie i często występujace. Czy któraś z tych grup jest odchyłem od normy, dewiacja?


@ziumbalapl: Ty rozumiesz czym jest dewiacja spoleczna?
To moze zacznij te badania czytac, a nie same abstrakty ew. wrzucasz cos czego nawet nie czytales najwidoczniej. Wrzucasz mi badanie w ktorym sami tworcy okreslaja homoseksualizm jako seksualna dewiacje i na dodatek swietnie podsumowali wszystko ze w sumie osoby homoseksualne czescie choruja na depresje, popelniaja samobojstwa oraz popadaja w alkohlizm ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@MrHx: No to wskaż mi fragment, który nazywa homoseksualizm "seksualna dewiacją".
Osoby
Ty rozumiesz czym jest dewiacja spoleczna?

Wiki:

Dewiacja społeczna – odchylenie od reguł działania społecznego, postępowanie niezgodne z normami, a także z wartościami przyjętymi w społeczeństwie lub w grupie społecznej. Zachowania dewiacyjne nie są jednoznacznie interpretowane i ich określenie jest zależne od przyjętych systemów normatywnych w danym społeczeństwie.

Czyli dewiant przestaje być dewiantem za granicami kraju? A może wynika to z tego, że ludzie są do homoseksualizmu uprzedzeni, co nie powinno mieć
Pobierz
źródło: comment_1623619129InvCCRyOxNHPcvFpGHGwUS.jpg