Wpis z mikrobloga

Jak ktoś ma problemy z refluksem, zgagą itp to lek o nazwie Mesopral jest najgorszym wyborem jaki może być ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przez lata jadłem omeoprazol, dexilant i wszystko było super - teraz lekarz zmienił mi na super nowoczesny lek i czuje się jak #!$%@? XD
Ból głowy, zawroty głowy, nudności, brak apetytu - trzeci dzień pod rząd godzinę po wzięciu leku.
Polecam jak ktoś lubi takie jazdy.
#refluks #zgaga #gastroskopia #zdrowie
  • 15
@CLONE: ja już jakiś czas temu odstawiłem te leki (typu controloc) przez jakiś czas brałem Emanera ... ale po tych wszystkich (z ubstancja czynną Pantoprazolum) bolała mnie głowa, brzuch... i żyć się nie chciało!
Aż w końcu dałem sobie spokój. Jem zdrowo (małe porcje a często), unikam tylko ostrych pokarmów, nie jem na 2h przed spaniem. Rzuciłem fajki (to mi najbardziej pomogło, serio). I mniej stresu (wiem że łątwo się mowi).
@CLONE: btw, na 'popalone' gardło polecam 'Esoxx One' super u mnie działa (tylko drogie ~40zł/14 saszetek + trzeba trzymać w lodówce). Tworzy w przełyku ( i żołądku) taką barierę ochronna, co ważne nie neutralizuje kwasu żołądkowego (jak wszelkie Manti i inne gówna z wodorotlenek glinu)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Poldek0000: bo kiedyś na IPP jechałem bardzo długo ale odstawiłem i był spokój teraz znowu #!$%@? wróciło, a najgorszy ten ból w klatce piersiowej... Kiedyś myślałem że zawał i pojechałem na pogotowie to po badaniach mi powiedzieli że refluks XD a rodzinny co idę albo gastrolog to IPP...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@remev: haha widzę każdy kopie ile się da ( ͡º ͜ʖ͡º) próbowałem... Teraz staram się trzymać dietę i pić zioła różne ale cholerstwo ciągle wraca ... Chyba nie ma złotego środka