Wpis z mikrobloga

chess.com narobiło mi smaka tą analizą po skończonej partii (Mistakes i Blunders), ale standardowo po drugiej rozgrywce już sobie każą za analizę płacić () Opłaca się czy jakiś inny serwis ma to za free? Gram #szachy 100% amatorsko dla zabawy, możliwe że na drugi dzień mi przejdzie zajawka
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ant7: no właśnie pograłem teraz chwilę na lichess i nie widzę analizy, tzn. są jakieś liczby przy każdym ruchu (np. +6.4) ale kompletnie nic mi one nie mówią. Ok, jak nacisnę "A" to pokazuje "best move", chociaż wątpię w skuteczność tego "best move", patrzcie jaki ruch czarnym ten algorytm proponuje tutaj, przecież po ruszeniu tego piona na f5 wystawia się drugiego piona białemu hetmanowi na e5
Folmi - @Ant7: no właśnie pograłem teraz chwilę na lichess i nie widzę analizy, tzn. ...

źródło: comment_1622989350zoVrRMuoMAkeNvzLUHMGcJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Folmi: Na moje początkujące oko liczess Ci dobrze podpowiada, Twój pion na f5 jest zatruty. Jak go weźmie biały hetman, to Ty wieżą cyk z a8 na f8 i związany hetman nie do uratowania. Po proponowanym ruchu hetman musi odejść,
  • Odpowiedz
@Folmi: Analiza na lichess jest dobra, można tez zwiększyć głębokość, po prostu na chess.com jest bardziej przejrzysta i ma więcej opcji ale trzeba premium.
  • Odpowiedz