Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@wojna: Klasa srednia to osoba która ma de facto dobra trwałe. Klasa srednua to nie manager który wlasnie dostał awans i zarabia 20 tyś tylko np fryzjer który ma wlasny salon i dwa mieszkania on jeżeli przyjdzie kryzys sprzeda mieszkanie i utrzyma się jescze rok na rynku. Manager zaś bez dóbr i może skończyć karierę i spaść do klasy niższej przy kryzysie.
@maradero: Niekoniecznie bo zależy to równierz od kwalfikacji i ich wartości rynkowej. Do tego dochodzi ogrom innych czynników, dlatego nie ma jednej definicji klasy średniej i za każdą są całkiem mocne argumenty.

Co jest bowiem ważniejsze posiadany majątek czy możliwości jego budowania?

Co jeśli w wyniku kryzysu nastąpi załamanie rynku nieruchomości?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
A fakt że będąc w kraju z jednymi z najniższych podatków w EU dla najlepiej zarabiających


@Towarzysz_Moskvin: a według lewicy najlepiej zarabiający to ludzie 5k na rękę i można im podnosić podatki XD

Idealnie pasuje do "równego podziału biedy"

A reszta wypowiedzi to nie wiem czy to jakaś autobiografia czy nietrafiony personalny atak w moją stronę ¯\_(ツ)_/¯
Wypisz wymaluj obraz późnego kapitalizmu. Ale jak nie udało mi sie znaleźć w 1% najbogatszych to musi to być wina socjalizmu

@Towarzysz_Moskvin: Problem z socjalizmem jest taki, że rozwiązuje problemy po najniższej linii oporu - czyli byle jak, byle były z tego głosy.

Przykład: 500+, który powinien być zastąpiony szeroką siecią prywatnych żłobków i przedszkoli dofinansowywanych przez państwo w takiej formie, aby nie dało się tego spieniężyć na wódkę (bony imienne)
@Gumaa: Zwyczajna rada przyjacielu. Zamiast jojczyć na wykopie bierz się za robote i korzystaj z kapitalizmu.

@WaveCreator: Spoko, też jestem przeciwnikiem 500+ jako bardzo regresywnej i mało skutecznej formy pomocy. Zwróć uwage że nigdzie nie popieram dodatkowego opodatkowywania ludzi z 4k na ręke a jedynie zwracam uwage że według polskich bieda kryteriów zaliczają się oni do lepiej zarabiającej połowy społeczeństwa. A reakcja wykopowych kinder-kapitalistów z syndromem wyparcia narzekających na kapitalizm?
@kmiocinio: Oczywiście że może zerwać wszystkie kontakty towarzyskie i wyprowadzić się na wygwizdów mniejszy by wydać fundusze gromadzony przez całe życie na konsumpcje odcinając tym samym swoje dzieci i wnuki od miedzypokoleniowego gromadzenia kapitału.

Klasa srednia to przede wszystkim niezaleznosc od panstwowych funduszy towarzyszu


Dokładnie kmiocinio i dlatego emeryt średnio się do tego łapie. Cieszę się że porzuciłeś swój drugi "argument" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Zwyczajna rada przyjacielu. Zamiast jojczyć na wykopie bierz się za robote i korzystaj z kapitalizmu.


@Towarzysz_Moskvin: ja sobie radzę, ale w momencie kiedy już niedługo miałbym osiągnąć poziom normalnych zarobków to pis wraz z lewicą próbują napluć mi w twarz i dosrać podatkami, bo śmiem zarabiać trochę więcej niż minimum egzystencji na jakimś zadupiu europy.
@Towarzysz_Moskvin: Mam wrazenie, ze rozmawiam z Sidneyem Polakiem albo Jasiem Kapela. Typie, Gosc siedzi na pieniadzach, o ktorych ci tzw bogacze z 7K na reke moga pomarzyc. I to oni maja sie do niego doplacac? Fajna tra komusza logika, jedyne co to spowoduje to zabetonowanie klasy posiadaczy i uwalenie mlodych biednych i ambitnych. To co proponujesz to wlasnie pozbawienie przyszlych pokolen mozliwosci gromadzenia kapitalu.
@Gumaa: No właśnie chyba tak średnio bym powiedział skoro nie jesteś w stanie osiągnąć normalnych zarobków w kraju z naprawde niskimi podatkami i ogromnymi możliwościami ich ominięcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@kmiocinio:

Mam wrazenie, ze rozmawiam z Sidneyem Polakiem albo Jasiem Kapela. Typie, Gosc siedzi na pieniadzach, o ktorych ci tzw bogacze z 7K na reke moga pomarzyc. I to oni maja sie do niego doplacac?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wojna: nie wiedziałem, że jestem klasa średnią ¯\_(ツ)_/¯
Niby nie narzekam na poziom życia, ale w dalszym ciągu nie jestem w stanie sensownie powiększyć oszczędności, a niespodziewany problem stomatologiczny powoduje, że już muszę się gimnastykować.
Gdybym posiadał nieruchomość na własność, to byłoby zupełnie inaczej, a tak to 1,5 k w kredyt/wynajem.