Wpis z mikrobloga

Punkt 2 - widzisz gdzieś znak ustąp pierwszeństwa? Bo ja nie, a wtedy jednak ten co wjeżdża na rondo ma pierwszeństwo. Prawa ręka i takie tam.


@heidd: Nieprawda. Nie musi być znaku. Rondo to rondo. Masz ustąpić pierwszeństwa jak się do niego włączasz. Tak samo jak włączasz się do ruchu z parkingu. Nie musisz mieć znaku "ustąp pierwszeństwa".
@PMV_Norway: NK mi to wyjaśni- to jest przecież normalne rondo z przejazdem tramwajowym i takie ronda są. O co wam chodzi że takie nie istnieje?xD Najpierw przejeżdża tramwaj, potem pan znajdujący się na rondzie, a na końcu wjeżdża ten który czeka na wjazd na rondo. Co w tym trudnego? Wy tutaj w tej nitce dziadziusiujecie, czy serio się zastanawiacie? XD
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@majkkali:

Kto ma pierwszeństwo na rondzie, kiedy nie ma znaku ustąp pierwszeństwa? BARDZO WAŻNE: Jeśli przed rondem nie ustawiono znaku "ustąp pierwszeństwa", obowiązuje na nim zasada prawej ręki - pierwszeństwo mają kierowcy znajdujący się po naszej prawej stronie, czyli de facto ci wjeżdżający na rondo.


Oddaj prawko dla własnego bezpieczeństwa
NK mi to wyjaśni- to jest przecież normalne rondo z przejazdem tramwajowym i takie ronda są. O co wam chodzi że takie nie istnieje?xD Najpierw przejeżdża tramwaj, potem pan znajdujący się na rondzie, a na końcu wjeżdża ten który czeka na wjazd na rondo. Co w tym trudnego? Wy tutaj w tej nitce dziadziusiujecie, czy serio się zastanawiacie? XD


@Plp_: Dokładnie tak, ale wykopowym "ekspertom" nie wytłumaczysz. 15-letni Maciuś i Tomuś
Oddaj prawko dla własnego bezpieczeństwa


@starypijany123: Spokojnie. Prawko mam od ponad 10 lat i nigdy nie dostałem nawet punktów karnych, więc jednak chyba znam się na przepisach. Ty natomiast prawka nie powinieneś dostać z taką wiedzą :)
@heidd: na #!$%@? znak "ustąp" skoro to jest rondo, a na rondzie wiadomo jak się jeździ i kto ma pierwszeństwo? Znak "ustąp" przed wjazdem na rondo to masło maślana dla głąbów, ale bez niego i tak wiadomo że osoba na rondzie ma pierwszeństwo bo to #!$%@? rondo xD
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 33
@majkkali:

W sytuacji, kiedy znajdujemy się na rondzie, przed którym nie umieszczono znaku pionowego A-7 ‘ustąp pierwszeństwa przejazdu’. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego, na takim rondzie obowiązuje ‘reguła prawej strony’, zgodnie z która pierwszeństwo ma kierowca wjeżdżający na to skrzyżowanie, a nie ten, który już się na nim znajduje.


https://www.prawo-jazdy-360.pl/word/word-warszawa/pierwszenstwo-przejazdu-na-rondzie-bez-znaku-pionowego-a7-ustap-pierwszenstwa-przejazdu

O czym ty tu chcesz dyskutować?
chłopie nie kompromituj się, pamietam to jak dziś, ze chłop od prawka na teorii mielił to z nami parenascie razy bo ludzie nie mogli zrozumieć, ze jeśli nie ma znaku ustąp to działa reguła prawej ręki, rondo to skrzyżowanie


@krokz: To chyba masz coś z pamięcią i źle zapamiętałeś albo twój instruktor nie był poinformowany dobrze :)