Wpis z mikrobloga

#gry #rpg #retrogaming #torment

Po latach postanowiłem, że wrócę do gry Planescape: Torment, arcydzieła z gatunku cRPG, którego nigdy nie przeszedłem do końca. Cel - jak najlepsze poznanie gry i historii Bezimiennego. Z tego powodu też gram z cały czas otwartą solucją, nie chcę żeby mnie cokolwiek ominęło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poprzednim razem doszedłem do Dzielnicy Urzędników i obecnie też jestem na tym etapie.

W związku z tym dla doświadczonych graczy pytania:
- Jak to jest z Vhaliorem i Ignusem? Muszę mieć ich w drużynie czy niekoniecznie żeby potem któryś z nich mnie zaatakował (tak, wiem, że to gdzieś tam później zrobią)?
- Kogo polecacie mieć w drużynie żeby było najciekawiej fabularnie? Dak'kon i Morte to dla mnie must have, bo są ciekawi i potrzebuję wojowników (potężny czarnoksiężnik here), a reszta?
- Czy da się coś zrobić, żeby był jakiś pożytek z Anny w walce, bo obecnie ssie pałę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ma strasznie mało życia w porównaniu do Dak'kona i Mortego, przez co zaraz trzeba ją leczyć.
- Jakieś inne ciekawe rady? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 13
@Wegrzynski: Koniecznie Anna, Niesława, Dakkon i Morte. I wybór między magiem (Ignus) albo wojownikiem (Vhailor). Jest jeszcze łucznik (Nordom). Ci dwaj pierwsi są połączeni fabularnie z Bezimiennym, trzeci nie. Ignus i Vhailor są dosyć niestabilni, trzeba uważać co się przy nich mówi bo mogą zaatakować
@Wegrzynski:

- Jak to jest z Vhaliorem i Ignusem? Muszę mieć ich w drużynie czy niekoniecznie żeby potem któryś z nich mnie zaatakował (tak, wiem, że to gdzieś tam później zrobią)?


Nie musisz. Zależnie jest to od Twojej klasy postaci jeśli mnie pamięć nie myli.

- Kogo polecacie mieć w drużynie żeby było najciekawiej fabularnie? Dak'kon i Morte to dla mnie must have, bo są ciekawi i potrzebuję wojowników (potężny czarnoksiężnik
@Wegrzynski:

Jak to jest z Vhaliorem i Ignusem? Muszę mieć ich w drużynie czy niekoniecznie żeby potem któryś z nich mnie zaatakował (tak, wiem, że to gdzieś tam później zrobią)?


Tak ale pewny nie jestem, bo praktycznie zawsze któregoś mam.

Kogo polecacie mieć w drużynie żeby było najciekawiej fabularnie? Dak'kon i Morte to dla mnie must have, bo są ciekawi i potrzebuję wojowników (potężny czarnoksiężnik here), a reszta?


Kwestie subiektywne, moja
@szwelx: @shael: No właśnie zastanawiam się nam Anna i Niesławą - pierwsza fabularnie słabo związana (tyle że znalazła nasze zwłoki), a Niesława to z tego co czytałem z solucji jako jedyna nie była w żaden sposób związana z poprzednimi wcieleniami Bezimiennego.

Ignus i Vhailor są dosyć niestabilni, trzeba uważać co się przy nich mówi bo mogą zaatakować


@shael: Mogą zaatakować też przy innej okazji niż na samym końcu?
Nie musisz. Zależnie jest to od Twojej klasy postaci jeśli mnie pamięć nie myli.


@nv-: Z tego co czytałem od charakteru - złego zaatakuje Vhalior, dobrego i neutralnego Ignus.

Koniecznie Anna, Niesława, Dakkon i Morte. I wybór między magiem (Ignus) albo wojownikiem (Vhailor). Jest jeszcze łucznik (Nordom). Ci dwaj pierwsi są połączeni fabularnie z Bezimiennym, trzeci nie. Ignus i Vhailor są dosyć niestabilni, trzeba uważać co się przy nich mówi bo
Bardziej jednak niż na FOMO zależy mi na fabule i wciągnięciu się w całą historię i rozkminy, Torment na to zasługuj


@Wegrzynski: Bez solucji spokojnie byś to miał, bo jednak tego co najważniejsze nie da się pominąć. Dodatkowo często (choć czasami to może również zepsuć całość) na bieżąco można doczytywać sobie wiki (ale nigdy przed wydarzeniami, które już się zdarzyły w Twojej rozgrywce).

Teraz gram 2-3h na tydzień, może w tym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wegrzynski: 1.Nie musisz, ale jeśli grasz magiem warto przyłączyć na chwilę Ignusa bo może nauczyć Cię paru czarów. Vhailora możesz przyłączyć na chwilę by go uświadomić, że jest martwy dla darmowego expa.
2. NieSława, Anna, Nordom,Morte,Dakkon.
3. Klasa złodzieja generalnie ssie pałę w tej gierce, Annę się ma tylko dla elementu fabularnego.
4. Zatrzymaj kulę Farroda do końca gry.