Wpis z mikrobloga

Byłem na 1 dawkę szczepionki Moderny i odrazu zaslabniecie miałem szybkie bicie serca i pokrzywka.
Dostałem dozylnie i do miesniowo leki Corhydron Clemastinum Adrenalinę pół dawki i lekarz powiedział że nie mogę być zaszczepiony drugą dawką szczepionki.
Jeżeli tylko dostałem 1 dawkę A drugą dawkę nie mogę to dostanę dokument paszport że jestem zaszczepiony?? Jak to będzie??
#medycyna #lekarz #szczepienia #szczepienie #moderna #szczepionki #covid19 #koronawirus
  • 48
@antek_akrobata szczerze nie wiem czy uczulony bo nigdy nie miałem szczepionek tylko na grypę w dzieciństwie i było powikłania i teraz powiedział że mogę normalnie. W ankiecie dałem że nie wiem czy jestem uczulony.
@mateo9311: obawiam się, że możesz być przypadkiem, którego obecne zasady nie uwzględniają. Na pewno nie jesteś jedyną osobą z przeciwskazaniami do szczepienia, ale na ten moment to nie jest wystarczające żeby dostać "paszport", weź dokumentację, którą masz i rozmawiaj z władzami uczelni bezpośrednio
A jak ktoś zachoruje to z naszej winy i będzie brana odpowiedzialność karna

@mateo9311:
Co? Niby jak to udowodni? Poza tym zaszczepieni i tak mogą zakażać (choć fakt w mniejszym stopniu).

jest taki u nas lekarz że nie zgadza się bez szczepionki

@mateo9311:
Nie jest to legalne. On sam z siebie nie może czegoś takiego zarządzić.
@mateo9311: miałem podobnie po Modernie, znaczy szybsze bicie serca, ciśnienie 150 na 100, ale w punkcie dali mi tylko wodę do popicia, a wszystko po 30 minutach ustąpiło. Lekarz powiedział, że to na tle stresowym i powinienem przyjąć drugą dawkę.