Wpis z mikrobloga

Byłem na 1 dawkę szczepionki Moderny i odrazu zaslabniecie miałem szybkie bicie serca i pokrzywka.
Dostałem dozylnie i do miesniowo leki Corhydron Clemastinum Adrenalinę pół dawki i lekarz powiedział że nie mogę być zaszczepiony drugą dawką szczepionki.
Jeżeli tylko dostałem 1 dawkę A drugą dawkę nie mogę to dostanę dokument paszport że jestem zaszczepiony?? Jak to będzie??
#medycyna #lekarz #szczepienia #szczepienie #moderna #szczepionki #covid19 #koronawirus
  • 48
@PanKompromitacja u mnie to samo powiedziała że zdenerwowałem się i pojawiła się wysypka czerwona na ciele. A lekarz nie zgadza się na drugą dawką mam zaświadczenie i mam iść z tym do sanepidu tylko nie wiem co powiedzą w sanepidzie
na karcie pogotowia mam napisane alergia nie określona bo było pogotowie w punkcie szczepień bo nie mieli adrenaliny


@mateo9311: Jako lekarz poprosze cie, zebys napisał o tym fakcie do pobliskiego oddziału NFZ.
@mateo9311: Tak. Zgłoś też przy okazji do sanepidu.

Załączniki

Wymogi Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia dotyczące Punktów Szczepień Powszechnych

f) zestaw do udzielania pierwszej pomocy lekarskiej, w tym zestaw przeciwwstrząsowy (zestawy do przetaczania płynów infuzyjnych),


Nie tyle powinna co jej posiadanie jest obowiązkiem wg rozporządzenia.
@mateo9311: Nie wiem niestety. Ale sytuacja jest analogiczna do takiej, w której odważyłbyś się podać pacjentowi kontrast dożylnie bez dostępu do zestawu przeciwwstrząsowego. To jest proszenie się o tragedię i wylądowanie na pierwszej stronie super expressu.