Wpis z mikrobloga

@Rebrond: Postanowiłem wymienić samodzielnie cewkę w samochodzie, obejrzałem filmik na youtubie, i wziąłem się za robotę. Przy wyjmowaniu kabla odmy/oleju usłyszałem trzask, i zobaczyłem wielkie pęknie na nim. Zalepiłem go taśmą, zamówiłem nowy za 250 pln (nie ma niestety zamienników) i znalazłem warsztat co mi go wymienił razem z cewką. Na koniec postanowiłem zobaczyć jeszcze raz ten sam filmik youtubie co zrobiłem źle. I pierwsze co się ukazało moim oczom to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Rebrond: @krzychbeat: to ja w sobotę, wymieniałem filtr paliwa, urwałem plastikowe wyjście z pompy.
Musiałem #!$%@?ć zbiornik żeby wymienić pompę, przy okazji okazało się że filtr ma inne mocowanie więc musiałem je obciąć i związać na trytki i dać go w inne miejsce.
Jeszcze było tak mało miejsca że nie mogłem założyć z powrotem baku bo nic nie chciało pasować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Rebrond: ostatnio chciałem naciągnąć pasek klinowy w seicento. Najpierw nadkole zdejmowałem 4h bo srubki zapieczone wszystkie w tym jedna mi #!$%@? przy odkręcaniu i musiałem ciąć plastik szlifierką xD potem okazało się że jednej nie idzie odkręcić to odgiąłem jakoś bokiem i miałem dostęp. Oczywiście miałem tylko płaski klucz który mógł bym se w dupe wsadzić jedynie bo nie ma jak się nim dostać. Nastepnego dnia z nowiutkim kluczem odkręcam znowu
Właśnie skończyłem wymieniać bębny i klocki w aucie, pierwsza przejażdżka a tu coś puka, w głowie już rozebrałem wszystko 2 raz ale po jakimś czasie wszystko się ułożyło i jest gitarka. Swoją drogą auto było na serwisie całego układu hamulcowego ale mechanik tylko stoczył stare bębny i szuralo,szarpało więc kupiłem nowe.
najlepiej mieć dwa samochody. Jeden do zabawy drugi dla mechanika jeśli coś się w nim popsuje.

Jeśli ktoś ma jeden nie polecam uczyć się na własnych błędach


@Jebwleb: święte słowa. Sam robiłem swoje auta z braku posiadania zaufanego mechanika. O dziwo jak coś się spieprzyło, to na najprostszych rzeczach. Teraz się tego nie tykam i jestem spokojniejszy.
@NuklearnySzpadel: zazwyczaj jak robię coś nowego to psuje coś innego. Na końcu wszytko działa ale koszta części i narzędzi rosną. Plus czas. Jak ktoś chce robić sam bo zaoszczędzi kasę to nie, lepiej zapłacić za usługę