Wpis z mikrobloga

@ziumbalapl: Ale to jest obrzydliwe, żeby żerować na czyjejś śmierci. Co muszą czuć choćby rodzice tego chłopca widząc te wysrywy korwinowskie na których jest zdjęcie ich syna...
  • Odpowiedz
@justanotherdude:

bądź partią wolnościową która uważa, że państwo nie powinno mieć zbyt duzej władzy nad obywatelem

domagaj się KARY ŚMIERCI, czyli najsilniejszego i najbardziej opresyjnego narzędzia jakie państwo może mieć względem obywatela


XDD
  • Odpowiedz
@ziumbalapl: to te mózgi chcą karę śmierci za porwanie i nagie zdjęcia? Bo za to karany był wcześniej morderca Sebastiana. Czy może ta kara śmierci powoduje że nie ma pedofilii, tak jak w usa czy rosji?
  • Odpowiedz
@ziumbalapl: Dożywocie dopuszcza zwolnienie warunkowe, a koszt kary śmierci zależy od implementacji całego procesu wykonywania kary. Jestem w stanie sobie wyobrazić nie-tak-drogą, cywilizowaną implementację.

Ale nie wiem czy kara śmierci jest dobrym rozwiązaniem, nie mam tutaj zdania.
  • Odpowiedz
@ziumbalapl: ja tam generalnie jestem za karą śmierci ze względu na eliminację osoby dokonującej szczególnie obrzydliwej zbrodni.
Weźmy przykład Breivika i więzennictwa w Norwegii. Fakty są takie, że te luksusowe więzienia i traktowanie więźniów jak ludzi faktycznie dają efekty resocjalizacyjne. Ale czy według mnie należy się Breivikowi czapa czy danie mu szansy na resocjalizację? Moim zdaniem tylko czapa. On nie zasługuje w mojej ocenie moralnej na danie mu drugiej szansy.
  • Odpowiedz
@SirSherwood: Kara śmierci jest opresyjna wobec bandytów i właśnie jest po to, żeby chronić słabszego. W Polsce bandzior wie, że jeśli kogoś zamorduje to co najwyżej trafi do pierdla na 25 lat, dożywocie dostają tylko "medialni mordercy". A gdy morderstwo będzie uznane za "pobicie ze skutkiem śmiertelnym", to wtedy w ogóle laba, parę lat na koszt podatnika, służba zdrowia bez kolejek, dieta na żądanie, stwierdzi taki, że jest Wirującym Derwiszem
  • Odpowiedz
bądź partią wolnościową która uważa, że państwo nie powinno mieć zbyt duzej władzy nad obywatelem

domagaj się KARY ŚMIERCI, czyli najsilniejszego i najbardziej opresyjnego narzędzia jakie państwo może mieć względem obywatela


@SirSherwood: Przecież ta wypowiedź jest tak głupia, że aż oczy bolą od czytania. Skoro partia jest wolnościowa to ma uważać, że morderstwa są OK? Partia wolnościowa walczy o wolność praworządnych obywateli a nie morderców, co to za idiotyczne wnioski
  • Odpowiedz
@wioslarz-umyslow:
Przecież ta konkluzja jest tak głupia, że aż oczy bolą od czytania. Jak można uznać, sprzeciw przeciwko karze śmierci, jest przyzwoleniem na mordowanie ludzi. Co za idiotyczne wnioski, które pokazują problemy z wnioskowaniem logicznym.
  • Odpowiedz