Wpis z mikrobloga

@Gaku745: czemu w takim razie nie skrzykniecie sie z kolegami z zakladu i nie zrobicie szefowi konkurencji?
Sam sie z antykapitalizmem utożsamiam, ale nie rozumiem jaki wy macie problem z tego #anarchosyndykalizm z tym zeby pomysl wcielic zycie. W koncu wedlug teorii, wasz biznes bedzie lepszy niz kapitalisty. Brak swiadomosci w spoleczenstwie? A moze caly pomysl sie rozjezdza w momencie gdy jest wiecej niz 10 osob?
@Gaku745: Nie wiem, moga i być jak jakaś grupa ludzi umówi się na serio, ale powiedz mi proszę czemu grupa ludzi nie może sobie po prostu założyć spółdzielni i się wyzwolić na własną rękę zamiast gardłować za obaleniem kapitalizmu? weźcie i go sami obalcie, udowodnijcie swoje tezy empirycznie wypychając kapitalistów z rynku, bo kapitalizm stwarza do tego dobre warunki.
@Gaku745: Nie wiem jak jest w Holandii i NZ ale w takiej Francji państwo przyznaje duże ulgi spodzielniac

Spółdzielnie we Francji korzystają z trzech rodzajów ulg: z podatku od dochodów osób prawnych (w przypadku dokonywania operacji z własnymi członkami), podatków regionalnych oraz zwolnienie z podatku od nieruchomości. - Zwolnienia te są w ścisłe określonych granicach - podkreślił. Rezerwy spółdzielni nie mogą być dzielone, a w przypadku likwidacji spółdzielni jej majątek trafia
praca spółdzielcza jest o wiele bardziej uniezależniające i prowadzi do lepszych rezultatów, niż #!$%@? u janusza albo #!$%@? na b2b


@Gaku745: Co? Na B2B albo UOP #!$%@?ę papierami i mnie nie ma, los firmy klienta mnie nie interesuje od tego momentu. Z grubsza przed tym momentem tak naprawdę też, po prostu robię za co mi płacą i mam resztę w dupie.

A w spółdzielni jako udziałowiec bym się musiał użerać z