Wpis z mikrobloga

Mina prawaka, kiedy mu napiszesz, że praca spółdzielcza jest o wiele bardziej uniezależniające i prowadzi do lepszych rezultatów, niż #!$%@? u janusza albo #!$%@? na b2b.


@Gaku745: Za każdym razem jak ktoś mówi, że praca spółdzielcza jest lepsza to taki typowy prawak mówi raczej 'proszę, bardzo droga wolna - załóż/załóżcie spółdzielnię'. No o to się rozchodzi, że w kapitalizmie możesz sobie otworzyć przedsiębiorstwo działające jak chcesz, a to, czy wypali czy
Mina prawaka, kiedy mu napiszesz, że praca spółdzielcza jest o wiele bardziej uniezależniające i prowadzi do lepszych rezultatów, niż #!$%@? u janusza albo #!$%@? na b2b.


@Gaku745: Moje #!$%@? na b2b daje mi więcej wolności i niezależności niż #!$%@? moich rodzićów już dla 3 spółdzielni mleczarskiej.

PGR-y też były super, co nie?

Żałosne to wasze równanie w dół
@Gaku745 a to nie jest tak że tam te spółdzielnie działają owszem ale to polega na tym że paru prywatnych rolników się dogaduje i łączą swoje siły żeby mieć lepszą pozycję na rynku? A nie są to spółdzielnie rozumiane jak u nas. Państwo zakłada j zarządza spółdzielnia gdzie siła wciela rolników?
@Gaku745: Pochwal się statykami ze swojej spółdzielni, bo oczywiście skoro to takie wspaniałe rozwiązanie, aktywnie uczestniczysz w takim przedsięwzięciu. Może przekonasz mnie wtedy do porzucenia mojej pracy u kapitalistycznego wyzyskiwacza i stanę się członkiem Waszego kolektywu.
@Gaku745: Z chęcią bym poczytał jakby według Ciebie miało wyglądać państwo według tego co piszesz. Ot pracy, przez mieszkanie, nastroje ludzkie, po emeryture i pensje. Co wolno czego nie wolno.
Moim zdaniem idealne państwo to państwo wolnościowe z minimalnym udziałem własnym i pewnymi regulacjami (ale ich mało).
Podatki niskie - tylko wojsko, policja, służba zdrowia, edukacja do szkoły średniej.
Wszystko na zasadach:
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność
@Gaku745: Fajnie, tylko czemu w Polsce tak ciężko o spółdzielnie? Rolnicy masowo narzekają na to, że prywaciorz ich rucha na cenach skupu, ale niewielu z nich decyduje się coś z tym zrobić i się zogranizować, mimo że mieliby dzięki temu dostęp do segmentu rynku z dużo lepszą marżą.
NFZ: Są składki ale by pokonać kolejki najwięcej z funduszu dostaną przychodnie gdzie przyjmuje się najwięcej pacjentów. Lekarz na wejściu Cię odsyła z paracetamolem - nie wrócisz więc straci ludzi. Lekarz który szybko ogarnie Twój problem i skutecznie utrzyma klientów i zarobi najwięcej.


@Niebadzlosiem: Dokładnie tak działa polski system POZ. Na każdego zapisanego pacjenta przypada jakaś tam miesięczna stawka, niezależnie od tego czy się pojawi czy nie.
Z drugiej strony, poradnia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Gaku: SPÓŁDZIELNIE SA W PYTĘ, NAJLEPSZE, JEDYNE SENSOWNE
Ludzie: Przecież są legalne, można założyć spółdzielnię, czemu ludzie nie zakładają skoro najlepsze?
Gaku: BADANIA RYNKU WYKAZUJĄ ŻE LUDZIE W SPOLDZIELNIACH SA SZCZĘŚLIWSI
Ludzie: to czemu nie skrzykniesz się z innymi antykapitalistami i nie założycie spółdzielni?
Gaku: ...........

Klasyczny Gaku, zawolajcie mnie jak kiedyś wszystkich uświadomi, dlaczego nie założył jeszcze spółdzielni z kolegami takimi jak on XD
Pobierz cezeterson - Gaku: SPÓŁDZIELNIE SA W PYTĘ, NAJLEPSZE, JEDYNE SENSOWNE
Ludzie: Przecie...
źródło: comment_1622495757kVAqA5vq6KMfKrPdgP83m7.jpg
@cezeterson: Skąd wiesz że nie planuję założyć spółdzielni? Z resztą argumentum ad personam jest zawsze sofizmatem, jakie to ma znaczenie gdzie ja pracuję? Gdybym zasiadał w radzie spółdzielczej to moje argumenty staną się automatycznie lepsze?