Wpis z mikrobloga

@cezeterson: No, to w takim razie tłumaczy czemu takie banały "robię X więc mam większe prawo by się wypowiedzieć na ten temat" robi na was takie wrażenie. Dla mnie argumenty są tak samo godne rozważenia nie ważne czy je wypowiada pan inżynier, pani biznesmen, czy sztuczna inteligencja, ich struktura i przytoczone dane oraz logika są wystarczające, żeby się tylko na tym skupić, a nie na wartości bytu je wypowiadającego. Skoro moje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gaku745: ale jaka wiarygodność bije z argumentów pozbawionych jakiegokolwiek krytycyzmu? Jeśli nie funkcjonujesz na co dzień w czymś co całkowicie popierasz, to skąd pewność że w rzeczywistości nie będzie to utopią lub czymś co Cię zawiedzie? Nie ma systemu pozbawionego wad, spółdzielnie nie są od tego wyjątkiem.
ale jaka wiarygodność bije z argumentów pozbawionych jakiegokolwiek krytycyzmu? Jeśli nie funkcjonujesz na co dzień w czymś co całkowicie popierasz, to skąd pewność że w rzeczywistości nie będzie to utopią lub czymś co Cię zawiedzie?


@cezeterson: Szczerze?

Personalne i anegdotyczne argumenty to dużo gorsza baza na której można budować społeczeństwo, niż dane i statystyki. To że każda osoba która cię w życiu pobiła była ruda, to nie znaczy że wszyscy rudzi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gaku745: nie oczekuję od Ciebie niczego poza obiektywną oceną rzeczywistości. Na każdym kroku szkalujesz kapitalizm, ale cokolwiek złego o spółdzielni... To wcale nie podobne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Możesz się powoływać na badania i dane, ale dopóki robisz to bezkrytycznie i wybiórczo pod tezę kapitalizm zły-antykapitalizm dobry, to nikt takich argumentów nie będzie brał na poważnie. Oprócz Twojego środowiska, które dawno jest za linią fanatyzmu, po przekroczeniu
Na każdym kroku szkalujesz kapitalizm, ale cokolwiek złego o spółdzielni... To wcale nie podobne ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@cezeterson: Przecież nie negowałem jakoś nigdy, że czasami spółdzielnie robią fail. Nie jestem jakiś tak bardzo bezkrytyczny przecież, bez przesady. Z tym że ja się wolę skupiać na pozytywach, bo jakbym wszedł w bardziej zniuansowany rant na ten temat, bo by 99% wykopków podeszło do tematu że "ok, czyli
@feegloo Praca Spółdzielcza nie jest motywowana chęcią wyrównania nierówności społecznych, a egoistyczną potrzebą maksymalizacji zysków i owoców pracy przez uspołecznienie środków ich produkcji.

Głupim jest uznawanie leseferystycznej konkurencji jako naturalnego stanu rzeczy natury ludzkiej.

Człowiek dba o wynik, nie o sposób jego uzyskania i jest zdolny do zaakceptowania zasad gospodarki spółdzielczej jeżeli dostanie namacalny dowód tego, że zyski z niej będą większe, niż z konkurencji.

Dlatego w prehistorii norma był komunizm pierwotny.