Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@mickpl: ja szczerze mówiąc wolę przestrzenne osiedle z wielkiej płyty, niż zabetonowane nowe bez żadnej zieleni ani infrastruktury. A w środku jak sobie urządzisz to już jedno
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@mickpl: akurat takie mieszkania wcale nie są tańsze od deweloperskich, jakościowo gorsze też nie są

@adrian1207: są gorsze.
Małe okna, durny rozkład pokoi, wywiercić się w ścianę to wyzwanie, wąskie klatki schodowe, często pato sąsiedztwo, masakra z miejscami parkingowymi itd.

Jak już rynek wtórny z to tak od 2000 roku. Wtedy mieszkania zaczęły jakoś wyglądać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mickpl: co jak co ale wielka płyta ma swoje plusy i jeśli miałbym wybierać między nią, a blokiem postawionym miesiąc temu to bym szedł mieszkać do płyty. Osiedla były budowane za czasów planowania przestrzennego i zazwyczaj masz na nich sporo zieleni i spore dystansy między kolejnymi blokami, a nie zaglądasz sąsiadowi w okno oddalone o 10 metrów

@szymon362: i byś godzinami miejsca parkingowego szukał
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@adrian1207: mieszkam w nowym bloku, siostra ma mieszkanie w nowym bloku. Nigdzie nic nie słychać, czasami wiadomo jak ktoś mocniej wydrze mordę. Ale tak to czuje się jakbym mieszkał tu sam. Według mnie nowe bloki mają w #!$%@? lepsze wyciszenie

@NoToTenTego: to wszystko zależy tak naprawdę od użytych materiałów. Mogą, ale nie muszą mieć.
Do tego też decyduje czy ktoś wykańczając mieszkanie miał rozum i godność człowieka i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@adrian1207: Deweloperki mają więcej miejsc parkingowych? Dla kogo? Dla tych co wykupili pod ziemią kawałek betonu za 30 tys? Przecież kurierów #!$%@? strzela jak mają dostarczyć paczkę do takich fortec. Brak miejsc jakichkolwiek do zaparkowania busa, do tego trzeba przejść przez ochronę, 2 bramki na zewnątrz i 2 w środku xD

@Pieskor: dla mieszkańców, którzy mieli rozum i godność człowieka. Kupno miejsca parkingowego powinno być obowiązkiem dla każdego
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: wiem, że to zależy od czegoś. Chodzi mi o to, że w większości przypadków nowe bloki sa budowane z lepszych materiałów ALBO jakieś haki budowlane zastosowane, że mieszkania sa mocno wyciszone. Wynajmuje mieszkanie od żydka który wpieprzył meble po córce bo nie trzeba nowych kupować, mam odkurzacz który #!$%@? wciąga. W sumie mieszkanie wygląda jakby pożyczyła od znajomych co się da aby nie kupować. Jedyna rzecz chyba co tutaj
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
za to przeważnie mają więcej miejsc parkingowych


@adrian1207: pls xD Kiedyś istniało coś takiego jak zagospodarowanie przestrzenne, więc często płyty mają właśnie parkingi, a nowe osiedla są wciskane na siłę tam gdzie nie ma szans na parking. Np. u mnie w płycie jest więcej miejsc parkingowych niż mieszkań, u kolegi w deweloperce stajesz kilometr od mieszkania.

@Bellissimo: chłopie, nie zmuslaj
To, że jaki towarzysz kiedyś pomyślał o parki
  • Odpowiedz
Kto wam tych bredni naopowiadał, że w nowym budownictwie wygłuszenie jest lepsze?


@lucer: this, mieszkam w bloku z lat 60 i jest cisza absolutna, mieszkałem w nowiutkim mieszkaniu z 2010+ i non stop było słychać sąsiadów.
  • Odpowiedz
@mickpl:
A weź #!$%@?, wynajmuje teraz w wielkiej płycie.
Dźwięk się tak niesie ze słyszę rozmowe przez telefon sąsiada, w kiblu ostatnio słyszałem jak komuś mikrofalówka zrobiła żarcie.
za miesiąc się wyprowadzam - nie mogę się doczekać.

Najlepiej mieszkało mi się w - nie wiem jak to nazwać, małych blokach? Kamienicach? Do 4 pietr na ochocie. Może gorąco ale cisza ze ja #!$%@? :D
  • Odpowiedz
  • 3
@mickpl Mieszkam w bloku z wielkiej płyty. W mojej małej miejscowości innych prawie nie ma.
Na plus:
- miejsca parkingowe, ale to nie na każdym takim osiedlu tak jest.
- zieleń na osiedlu, nie dla każdego to jest ważne, ale ja to lubię.
- na moim osiedlu jest przestrzeń bo były budowane jak działki nie były na wagę złota.
I to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mickpl tutaj na wykopie akurat jest kult bloków z wielkiego gówna. Ciągłe #!$%@? o przestrzeni i drzewach. #!$%@? że jak sąsiad dwa piętra wyżej pierdnie to Cie jest w stanie obudzić, ważne że możesz zobaczyć drzewko za oknem na uspokojenie

@LiamRockwell: chyba nie wiesz co to wielka płyta, bo jest dokładnie na odwrót, znawco ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mickpl co za brednie. Mieszkanie w wielkiej płycie można bez problemu wyremontować żeby wyglądało jak premium. Do tego nie ma się innego bloku w odległości 5m, są parkingi, parki, normalna infrastruktura. Nie bez powodu to co teraz jest stawiane to patodeweloperka- blok, kostka brukowa i szlabany. A nie współczesne toalety z aneksem kuchennym.
  • Odpowiedz
@mickpl: Trzymam za słowo, że to prawda, bo na początek przyszłego roku chcę się pozbyć właśnie takiego koszmaru w wielkiej płycie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sufity wygłuszone, żeby nie słyszeć starego ubeka duszącego się jak na oiomie, do tego łazi jak słoń. Ściana od strony sąsiadki z gówniakiem, który wali jakieś salta co 5 minut wygłuszona. Nic z tego, słychać słabiej, ale nadal słychać. Natomiast znajomi,
  • Odpowiedz
ale trzeba przyznać, że w wielkiej płycie nie słyszysz rozmów sąsiada przez ścianę jak w niektórych nowych blokach


@adrian1207: słychać wszystko z góry
  • Odpowiedz